»   اخبار شهرستان ها  »   قوانین منطقه آزاد اردبیل به‌صورت شفاف اطلاع رسانی شود
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۵۹

قوانین منطقه آزاد اردبیل به‌صورت شفاف اطلاع رسانی شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی اردبیل گفت: باید قوانین و مزایای منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی به‌صورت دقیق به مردم اطلاع‌رسانی شود.

حسین پیرمؤذن در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش‌خصوصی از حامیان اصلی برنامه‌های مهم دولت در استان اردبیل است که در سال‌های اخیر نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان اقتصادی استان اردبیل داشته است.

وی گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی از برنامه‌های مهم دولت در استان اردبیل بوده که افق روشن سرمایه‌گذاری را ترسیم کرده و از زیرساخت‌های مهم و حائز اهمیت برای توسعه استان اردبیل محسوب می‌شود که با تصویب نهایی منطقه آزاد اردبیل امیدواریم استان با توسعه همه جانبه رو‌به‌رو شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی اردبیل افزود: خوشبختانه ایجاد منطقه آزاد اردبیل به امضاء رئیس جمهور رسیده است که باید مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای شروع به کار این منطقه را در استان اردبیل فراهم کنیم و لازم است که فرق بین منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد تجاری صنعتی و نیز قوانین این مناطق به صورت شفاف برای مردم اطلاع‌رسانی شود.

پیرمؤذن تصریح کرد: جذب سرمایه خارجی، جذب و انتقال تکنولوژی به استان، ایجاد فرصت‌های اشتغال، افزایش تولید و ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی به ویژه بخش صنعت، افزایش کارایی اقتصادی و تربیت نیروی انسانی ماهر و کمک به استان اردبیل برای ورود به بازارهای جهانی از جمله مزیت‌های مناطق آزاد تجاری است.

وی بیان کرد: از مزایای منطقه ویژه اقتصادی نیز می‌توان به معافیت کمرگی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولید، ورود ماشین آلات خط تولید، صدور مجوز ساخت و پایان کار به صورت رایگان، کمک به ورود کالاهای واسطه ای و سرمایه ای با شرایط و قیمت مناسب‌تر اشاره کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: امیدواریم در سال همدلی و هم زبانی و با هم‌افزایی بخش خصوصی و دولتی در پیشبرد اهداف اقتصادی کارهای مثبتی انجام دهیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...