»   اخبار  »   فیلم: گزارش ویژه «تابناک» از فریادهای ناهار در بهار!
۳۰ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۲۱:۴۸

فیلم: گزارش ویژه «تابناک» از فریادهای ناهار در بهار!

هرکس توان کشیدن هرتعداد ساندویچ از میانه مهلکه را داشت، بر میداشت و در حالی که برخی یک یا چندین ساندویچ از این کشمکش صید می کردند، برخی نیز با کیسه بزرگ یا کارتون های حاوی ساندویچ، فاتحانه صحنه را ترک می کردند!

اردبیل نیوز: در روزی که سپری شد، جشن صدهزار نفری دولت با حضور حدود چهل هزار نفر متکی بر نیروهای ساماندهی شده که بخش قابل توجهی شان اصولاً نقشی در مدیریت و جرای امور سفرهای نوروزی نداشتند – کودکان، نوجوانان و… – برگزار شد تا در حالی که فریاد “ناهار” در فصل “بهار” سخنرانی معاون میراث فرهنگی را تحت الشعاع قرار داد، تنها توزیع ناهار به شکلی زننده در ساعت سه الی پنج بعداز ظهر بتواند این فریادها را خاموش سازد!

به گزارش «تابناک»، جشن صدهزار نفری دولت علی رغم واکنش های تند بسیاری از چهره های تراز اول کشور مبنی بر سیاسی خواندن این رویداد و مخالف با برگزاری اش، امروز مصادف با 29 فروردین بالاخره در استادیوم آزادی برگزار شد تا جمعیتی که تحت عنوان دست اندرکاران سفرهای نوروزی گردآوری شده بودند، ظرفیت دولت را در فاصله کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری به تصویر بکشند؛ ظرفیتی که شبیه سفر دکتر احمدی نژاد به سمنان بود.

247689 619 - فیلم: گزارش ویژه «تابناک» از فریادهای ناهار در بهار!

تقریباً طبقه فوقاتی ورزشگاه آزادی به جز چند سکو خالی بود و تراکم جمعیت در طبقات پایینی نیز با تکیه بر چهره های تحقق یافته بود که بسیاری شان نه به لحاظ سنی و نه لحاط رفتی با یک دست اندرکار – آن هم دست اندکار سفرهای نوروزی – تطابق نداشتند و به نظر می رسید از حداکثر ظرفیت ممکن برای پرکردن ورزشگاه بهره گرفته شده و در نهایت نیز مطلوب نظر دولتمردان حاصل نگردیده است.

نکته جالب تر اینکه علی رغم توزیع حجم بالایی از آبمیو و کیک و… مطالبه اصلی مردم در این برنامه «ناهار» بود که تا زمان آغاز جشن در ساعت 3 بعد از ظهر داده نشد و پس از آنکه فریاد «ناهار، ناهار» استادیوم را همزمان با سخنرانی معاون میراث فرهنگی فراگرفت، بالاخره ناهارها به سکوها رسید تا اندکی فضا آرام تر شود و بتوان این مراسم را مدیریت کرد.

247691 661 - فیلم: گزارش ویژه «تابناک» از فریادهای ناهار در بهار!

صحنه های توزیع ناهار در خارج از استادیوم نیز بسیار غیرقابل پذیرش بود و به شکل غیرطبیعی با حمله به کارتون های ساندویچ یک بار مصرف کالباس، هرکس توان کشیدن هرتعداد ساندویچ از میانه مهلکه را داشت، بر میداشت و در حالی که برخی یک یا چندین ساندویچ از این کشمکش صید می کردند، برخی نیز با کیسه بزرگ یا کارتون های حاوی ساندویچ، فاتحانه صحنه را ترک می کردند!

گزارش ویژه «تابناک» از فریادهای نهار در بهار را مشاهده می کنید. «تابناک» با توضیح این موضوع که امکان استفاده از دوربین حرفه ای این وب سایت خبری برای پوشش این رویداد فراهم نشد و از طریق دوربین های عادی این تصاویر ضبط شد، برای عدم خروج این مستند از حالت مرسوم، حتی از قراردادن موسیقی نیز بر روی آن پرهیز کرده است.

 

[jwplayer mediaid=”6688″]

آخرین مطالب این بخش اخبار

روزنامه اعتماد نوشت: «خرداد ماه سال جاري، زماني كه مقام‌هاي دولتي و برخي نمايندگان مجلس در حال ابراز تاسف از اجراي حكم شلاق كارگران معدن طلاي آق‌دره بودند، خبر رسيد كه حكم شلاق براي تعداد ديگري از كارگران صادر شده...
حالا با هم مرور می‌کنیم،  همه خبرهای مهمی را که در سال ۹۵ شنیدیم: وداع با «آیت‌الله» غروب ۱۹ دی‌ماه بود که خبری بهت‌آور ملت ایران را شوکه کرد. آن روز خبر رسید که آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ـ رئیس مجمع تشخیص...
گردشگر باسابقه آلمانی که خاطرات و مشاهدات خود را از سه سفر به ایران به صورت یک کتاب سفرنامه منتشر و به همراه فیلم هایی مستند از سفرهای خود شخصا دربین هموطنان و گردشگران علاقه مند به ایران توزیع می...
کارشناسان ژاپنی در روز شنبه از استان آذربایجان غربی به منظور آشنایی با وضعیت در دریاچه ارومیه بازدید خواهند کرد. ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب