»   جالب و خواندنی  »   فعال بودن تنها 33 درصد ظرفیت واحدهای تولید کنسانتره دام و طیور آذربایجان غربی
۱۰ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۵۵

فعال بودن تنها 33 درصد ظرفیت واحدهای تولید کنسانتره دام و طیور آذربایجان غربی


سید فضل الله قریشی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه هم اکنون تنها 33 درصد از ظرفیت واحدهای تولید کنسانتره دام و طیور در آذربایجان غربی فعال بوده و طی سال گذشته حدود 285 تن انواع کنسانتره دام و طیور در استان تولید شد، افزود: این در حالی است که در حال حاضر تعداد 21 واحد کارخانه تولید خوراک دام و طیور فعال با ظرفیت اسمی 869 هزارتن در سال درسطح استان وجود داشته که باید برای افزایش ظرفیت تولید برنامه کرد.


وی خواستار توسعه و تکمیل زنجیره های تولید در بخش دام و طیور آذربایجان غربی شد و با بیان اینکه با توجه به کیفیت بالای کنسانتره های تولیدی کارخانجات استان، تولید انواع کنسانتره مازاد بر نیاز مصرف داخلی به کشورهای همسایه از جمله عراق، گرجستان و آذربایجان صادر می شود، ادامه داد: ظرفیت اسمی تولید دان طیور  309 هزار تن در سال، ظرفیت اسمی تولید خوراک دام 538 هزار تن و ظرفیت اسمی تولید خوراک آبزیان 22 هزار تن در سال است.


معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اعلام کرد: آذربایجان غربی جز استانهای مطرح و شاخص در صنعت طیور در کشور محسوب شده که با توجه به تعدد کارخانه های خوراک دام و طیور در استان نیازی به احداث کارخانه جدید نیست اما در رابطه با شرکتهای طیور دارای زنجیره کامل تولید، احداث کارخانه جهت تکمیل زنجیره تولید ضروری بوده تا شاهد افزایش ظرفیت تولید و توسعه صادرات این محصولات به خارج از کشور باشیم.


قریشی عدم پرداخت به موقع تسهیلات سرمایه در گردش بانکی، عدم تخصیص ارز مبادله ای جهت خرید نهاده های دامی و عدم نقدینگی را از جمله مهمترین مشکلات موجود بر سر راه صنعت تولید خوراک دام و طیور آذربایجان غربی دانست و ادامه داد:‌ همچنین 6 کارخانه جوجه کشی با ظرفیت سالانه بیش از 80 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی، 12 واحد کشتارگاه صنعتی طیور به ظرفیت 27 هزار قطعه در ساعت و 21 واحد کارخانه خوراک دام و طیور به ظرفیت اسمی 869 هزار تن در استان فعال هستند.


وی با اشاره به اینکه با احداث و راه اندازی یک واحد پرورش مرغ اجداد به ظرفیت 15 هزار قطعه، ظرفیت تولید مرغ اجداد آذربایجان غربی به 35 هزار قطعه در سال افزایش یافته و زنجیره تولید گوشت مرغ متشکل از 5 بخش اصلی شامل مزارع پرورشی لاین، مرغ گوشتی، اجداد و مادر گوشتی و کارخانجات جوجه کشی است، ادامه داد:‌ هم اکنون پروژه ارزیابی عملکرد تولید در مزارع پرورش مرغ تخمگذار با هدف کسب اطلاع از تلفات دوره پرورش و تولید، تعیین متوسط سن حذف گله‌های تولیدی، تعیین متوسط مقدار تولید تخم مرغ به ازای هر قطعه مرغ، محاسبه ضریب تبدیل واقعی دان به تخم مرغ، ارایه راه حلهای عملی و ممکن در کاهش ضایعات و افزایش میزان بهره‌وری اجرایی می‌شود.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب