»   جالب و خواندنی  »   فعالیت 300 واحد چرم سازی در آذربایجان شرقی/ تاثیرات منفی واردات چرم بر تولید داخل
۱۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۲۶

فعالیت 300 واحد چرم سازی در آذربایجان شرقی/ تاثیرات منفی واردات چرم بر تولید داخل


به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جعفرعظمایی دوشنبه با بیان این مطلب ادامه داد: صنعت چرم یکی از قدیمی ترین صنایع آذربایجان شرقی است بطوریکه نخستین کارخانه چرم سازی کشور در سال 1308 در تبریز آغاز به کار کرده و همین سابقه و ظرفیت، به خوبی نشان دهنده ضرورت توجه جدی به مسائل و مشکلات فعالان این صنعت و تلاش برای حل آنها است.


 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در تشریح جایگاه صنعت چرم استان گفت: استان آذربایجان شرقی در چند زمینه توان صادارتی بالایی دارد که صنعت چرم نیز یکی از آنها است و در حال حاضر بیش از 300 واحد چرم سازی در قالب مجتمع و شهرک تخصصی چرم در استان فعالیت می نمایند.


وی با اشاره به سهم یک سومی آذربایجان شرقی از صادرات چرم کشور گفت:  سهم آذربایجان شرقی از صادرات چرم کشور 32 درصد است و در حال حاضر سه هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت فعالیت می کنند و ای در حالی است که عدم دسترسی به سرمایه در گردش، تامین پوست خام و تهیه مواد اولیه نظیر رنگ و روغن از جمله مشکلات فعالان این صنعت در استانی با چنین ظرفیت های بالا است.


عظمایی در خصوص مشکلات صنعت چرم استان نیز خاطر نشان شد: تولید باید سودآورباشد و این مهم ارائه راهکار از سوی بخش خصوصی را می طلبد چرا که در حال حاضر عدم وجود نقدینگی در چرخه تولید چرم مشکل عمده چرمسازان است و بازگشت سرمایه تولیدکنندگان چرم بسیار زمان بر بوده و آنها را با مشکلات مالی جدی مواجه کرده است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تاثیرات منفی واردات چرم بر تولید داخل گفت: از آنجا که قسمتی از سرمایه در گردش صاحبان صنایع چرم سازی صرف تامین مواد اولیه و ماشن آلات می شود لذا توسعه و تجهیز واحدها و استفاده از تکنولوژی های جدید برای آنها دشوار شده و واردات چرم نیز قدرت رقابت تولید کنندگان داخلی را کاهش داده است.


 


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب