»   اخبار سیاسی  »   فشار آمریکا به روسیه برای جلوگیری از معامله نفتی با ایران
۱۱ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۷:۰۹

فشار آمریکا به روسیه برای جلوگیری از معامله نفتی با ایران

یک کارشناس روس تاکید کرد آمریکا برای صرفنظر کردن روسیه از معامله نفتی با ایران، فشار زیادی وارد می کند.

“یلنا چرنتکو” در گفتگو با روزنامه روسی کامرسانت افزود: آمریکا در همه تماس های دو جانبه با روسیه از مسکو خواسته است از امضای توافق نفتی (سوآپ نفت) با ایران خودداری کند و این تلاش نه فقط در حد اصرار بلکه با فشار بسیار شدید همراه است .

وی گفت : آمریکا در گفتگو با مقامات روسیه ، شرکت های اقتصادی و مالی روسی را به اعمال تحریم های اقتصادی در صورت معامله نفتی با ایران تهدید کرده است.

به گفته این کارشناس، روسیه و ایران امکان صادرات نفت ایرانی به میزان روزانه تا ۵۰۰ هزار بشکه را بررسی می‌کنند و ایران درمقابل می‌تواند تجهیزات و کالاهای خود را از بازار روسیه تامین کند .

چرنتکو افزود: کابینه دولت روسیه تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران را غیرقانونی می دانند و توافق هسته ای ارتباطی به همکاری های اقتصادی و تجاری میان مسکو – تهران ندارد .

 

افکارنیوز


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب