»   اخبار شهرستان ها  »   فراخوان مطالعه و اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیل
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۴۷

شهردار اردبیل در نشست مشترک با مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی خبر داد:

فراخوان مطالعه و اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیل

شهردار اردبیل در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات سازمان اتوبوسرانی اردبیل که در محل ساختمان اداری این سازمان برگزار شد از برنامه شهرداری اردبیل برای حضور در جلسات سازمان های مختلف تابعه شهرداری جهت مشورت در امر برنامه ریزی و بررسی مشکلات مربوط به حوزه کاری این سازمان ها خبر داد

به گزارش اردبیل نیوز، در این نشست که پیش از ظهر روز شنبه 14 اردیبهشت ماه با حضور معاونت های اداری و مالی، حمل و نقل و ترافیک، مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی و مدیر روابط عمومی شهرداری اردبیل برگزار شد، مهندس بدری اهمیت زیاد سازمان اتوبوسرانی به سبب ارائه بیشترین حجم خدمات به شهروندان نسبت به سایر سازمان های تابعه شهرداری را یادآور شد و افزود: با توجه به حوزه گسترده خدمات رسانی سازمان اتوبوسرانی در سطح محلات شهر که حتی شهرها و روستاهای نزدیک به اردبیل را نیز شامل می شود، خدمات این سازمان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، شهردار اردبیل تصریح کرد: در شرایط کنونی خدمات سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل از نظر کمیت شرایط نسبتاً قابل قبولی دارد و در کیفیت خدمات نیز هرچند در حد توان تلاش انجام گرفته است، اما می توانیم خدماتی با کیفیت بیشتر و به روزتر به شهروندان عزیز ارائه دهیم که در این زمینه یک سری برنامه ریزی هایی انجام یافته از جمله نوسازی ناوگان اتوبوسرانی که هم در سال 90 و هم در سال 91 اقدامات خوبی انجام گرفت و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل باید ادامه روند نوسازی ناوگان را در سال 92 نیز با جدیت از سازمان شهرداری ها پیگیری کند تا اگر به افزایش تعداد اتوبوس ها یا اخذ سهمیه برای نوسازی اتوبوس های موجود بخش خصوصی و اتوبوس های سازمان نیاز باشد، سریعا اقدام شود.

صدیف بدری با تأکید بر ضرورت اتمام هرچه سریعتر تکلیف قرارداد بلیط الکترونیکی اتوبوس های درونشهری اردبیل، اظهار کرد: طبق قراردادی که با پیمانکار این طرح داریم سیستم بلیط الکترونیک حداکثر تا سه ماه آینده باید در اتوبوس های اردبیل نصب و راه اندازی شود تا ضمن تأمین زمینه آسایش شهروندان عزیز و رانندگان زحمت کش سازمان اتوبوسرانی بتوانیم دغدغه پول خرد را نیز برای همیشه رفع کنیم، شهردار اردبیل همچنین در این خصوص ادامه داد: ورودی دستگاه های شهربازی شورابیل را نیز می توانیم به سیستم بلیط الکترونیک مجهز کنیم تا شهروندان با استفاده از کارت های الکترونیکی خود موسوم به کارت شهروندی از خدمات ارائه شده در این اماکن نیز بهره مند شوند.

 06cb1d2f 4c61 4880 b0c3 f8af08316e58 20130504 163127 - فراخوان مطالعه و اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیلوی ساماندهی ایستگاه های اتوبوس با ساخت و نصب مدرن ترین و شیک ترین سایبان های جدید را از برنامه های اولویت دار شهرداری اردبیل برشمرد و همچنین برنامه ریزی برای نصب سیستم اعلام زمان حرکت و توقف اتوبوس ها در اکثر ایستگاه های اتوبوس موجود در سطح شهر را ضروری خواند و افزود: باید طبق همین سیستم برنامه ریزی؛ زمان حرکت اتوبوس ها نیز تعریف شده باشد تا شهروندان بتوانند از مزایای این سیستم نیز بهره مند شوند.

مهندس بدری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: برای احداث خط تراموا و راه اندازی قطار شهری در مسیر خیابان امام(ره) اردبیل در حدفاصل میدان بسیج تا میدان آزادگان نیز به زودی از طریق روزنامه های سراسری فراخوان می دهیم تا شرکت های ذیصلاح و بخش خصوصی که مایل به سرمایه گذاری در این طرح هستند انتخاب شده و شروع به کار کنند.

بدری: ایجاد پارک سوار و پایانه اتوبوس در مرکز شهر اردبیل ضرورت دارد

شهردار اردبیل در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت ایجاد پارک سوار و پایانه درونشهری اتوبوس های سازمان در نقطه ای از مرکز شهر؛ از معاونت های ترافیک و حقوقی و همچنین از مدیریت سازمان اتوبوسرانی اردبیل خواست تا نسبت به تملک زمین مناسب در مرکز شهر؛ برای ایجاد پارک سوار و پایانه درونشهری اتوبوس های سازمان اتوبوس رانی شهرداری اردبیل و بخش خصوصی اقدام کنند.

وی همچنین زمان طولانی گردش اتوبوس های درونشهری در برخی از خطوط شهر را یادآوری کرد و با اشاره به انتظار یک ساعته برای رسیدن به مقصد در برخی از خطوط اتوبوس رانی شهر اردبیل مانند خط شهرک سینا، این زمان انتظار را نسبت به وسعت اردبیل طولانی خواند و با تأکید بر اینکه ایجاد پایانه درونشهری و پارک سوار در برنامه های میان مدت در نقطه ای از مرکز شهر می تواند در رفع این مشکل تأثیرگذار باشد، افزود: در کوتاه مدت نیز می توانیم با برنامه ریزی هایی نظیر تلفیق خطوط یا افزایش تعداد اتوبوس در مسیرهایی که نیاز بیشتری احساس می شود، زمان انتظار سفرهای درونشهری در اردبیل را حداقل به نصف کاهش دهیم.

(3) - فراخوان مطالعه و اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیل

این مقام مسئول همچنین توجه بیشتر به نظافت عمومی اتوبوس های درونشهری را خواستار شد و با اذعان به اینکه رانندگان اتوبوسی که با جدیت به امر نظافت ظاهر و داخل اتوبوس ها می پردازند تشویق خواهند شد، افزود: مطابق آئین نامه سازمان اتوبوسرانی، رانندگانی هم که در زمینه نظافت عمومی اتوبوس خود کوتاهی می کنند، جریمه می شوند.

بدری همچنین در پایان سخنان خود ضرورت راه اندازی سرویس های فوق العاده پس از پایان ساعت کار رسمی اتوبوس های سازمان اتوبوس رانی در برخی از مسیرهای پر رفت و آمد شهر را خاطرنشان کرد و افزود: حداقل در مسیرهای چهارگانه منشعب از چهارراه امام(ره) که با انباشت مسافر در مواقع پس از پایان ساعت کار رسمی اتوبوس ها مواجه هستیم؛ باید سرویس اتوبوسی به صورت مستقیم تا مقصد راه اندازی شود تا بخش قابل توجهی از مشکلات موجود شهروندان عزیز در این زمینه مرتفع شود.

 مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی:

زمینه استفاده رایگان اتوبوس های بخش خصوصی از کارواش سازمان اتوبوسرانی فراهم است

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل نیز در این جلسه از جابجایی روزانه 14 هزار مسافر توسط اتوبوس های این سازمان بدون احتساب مسافران جابجا شده با اتوبوس های بخش خصوصی؛ در سطح شهر اردبیل خبر داد و افزود: در سال 91 در مجموع حدود 2816 دستگاه اتوبوس به ازای روز در مراسمات مختلف همچون نماز جمعه، دعای کمیل، عیادت از بیماران و … به سرویس دهی پرداختند

فضیلت ابراهیمی در ادامه با اذعان به وجود برخی نواقصات و کمبودها در سازمان اتوبوسرانی اردبیل گفت: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به تکنولوژی های روز همچون زمانبندی ایستگاه ها مجهز شویم که این مهم مستلزم کمک و همکاری نهادها و دستگاه های مسئول در استان می باشد و سازمان به تنهایی قادر به تهیه این تجهیزات نیست.

 %2810%29 - فراخوان مطالعه و اجرای پروژه قطار شهری خیابان امام (ره) اردبیلوی افزود: به دلیل عدم وجود پایانه و پارک سوار در وسط شهر و به خاطر پیشگیری از مشکلات ترافیکی، مسیر اتوبوس های این سازمان در تمامی خطوط به صورت یکسره طراحی شده و این موضوع موجب افزایش فاصله زمانی رسیدن اتوبوس ها به ایستگاه و افزایش مدت زمان سفرهای درونشهری شده که همین مورد موجب کاهش کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان می شود.

ابراهیمی در پایان اظهار داشت: زمینه استفاده رایگان اتوبوس های بخش خصوصی از کارواش سازمان اتوبوسرانی شهرداری اردبیل نیز کاملا فراهم است و رانندگان بخش خصوصی می توانند با مراجعه به محل سازمان اتوبوسرانی از امکانات کارواش این سازمان برای شست و شوی اتوبوس های خود استفاده کنند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب