»   دانش و فناوری  »   فاز مطالعاتی پروژه رایانش ابری به اتمام رسید
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۲۱

فاز مطالعاتی پروژه رایانش ابری به اتمام رسید


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهدی فسنقری معاون پژوهشکده فناوری اطلاعات از اتمام پروژه رایانش ابری ” ارائه راهکار مهاجرت به سمت رایانش ابری (Cloud Computing) در مراکز داده استانی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران خبر داد و گفت: طرح نهایی پروژه به منظور اجرا به سازمان فناوری اطلاعات سپرده می شود.


وی با بیان اینکه این پروژه تحقیقاتی از نظر قانونی و فنی استخراج و به پایان رسیده و طرح آن به طور کامل می تواند اجرا شود اظهار داشت: راهکارهای فنی و حقوقی مهاجرت مراکز داده استانی بر بستر رایانش ابری استخراج شده است.


فسنقری با تاکید بر اینکه رایانش ابری می‌تواند در بهره مندی از ظرفیت‌های مراکز داده‌ – دیتا سنترها- کمک بسزایی کند تصریح کرد: در صورتی که از امکاناتی که این فناوری در اختیار ما قرار می‌دهد بهره ببریم، می‌توانیم از تمام ظرفیت های مراکز داده‌های 30 دیتاسنتر استانی به طور کامل استفاده کنیم و منابع پردازشی و ذخیره‌سازی را با توجه به نیازهای استان‌ها تقسیم کنیم.


معاون پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: رایانش ابری می تواند سبب شود تمام مراکزداده دیتاسنترها به هم متصل شده و این ابر کمک می کند از تمام ظرفیت ها به میزان برابری به نسبت نیاز استان‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات استفاده شود و این‌گونه نخواهد بود که از یک مرکزداده دیتاسنتر با ظرفیت بالا و یک مرکزداده دیتاسنتر با ظرفیت کمتری بهره ببریم.


وی در خصوص برآورد هزینه و سرمایه مورد نیاز آن پروژه نیز خاطرنشان کرد: مدل اجرایی این پروژه استخراج شده اما هنوز طرح تحقیقاتی آن از نظر میزان سرمایه‌گذاری به‌صورت دقیق و کارشناسی بررسی نشده است.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

چگونه روی فایل پی دی اف رمز بگذاریم؟ امنیت در دنیای...
نکته هایی درباره مراسم عروسی که نمی دانستید مراسم عروسی، مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک زندگی مشترک و ازدواج یک زوج جشن گرفته می‌شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ‌ها، ادیان و مذاهب گوناگون، گروه‌های...
یک کارشناس اقتصادی: خریداران بیت کوین منتظر نابودی سرمایه شان باشند ...
آموزش ساخت چک‌لیست توسط اکسل شما ‌می‌توانید از اکسل برای ایجاد چک‌لیست‌های موردنظرتان استفاده کنید. با کمی دقت قطعا متوجه شده‌اید که بسیاری از برنامه‌ها، پیشنهاد اداره کردن لیست کارهای شما را می‌دهند؛ اما آیا واقعا با وجود اکسل به...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب