»   اخبار سیاسی  »   غرب به افكار عمومي ملت‌ها احترام بگذارد/ آمریکایی‌ها پیمان‌شکنی و تضاد در رفتار دارند
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۲۱

غرب به افكار عمومي ملت‌ها احترام بگذارد/ آمریکایی‌ها پیمان‌شکنی و تضاد در رفتار دارند


به گزارش خبرگزاری مهر، آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني صبح امروز در ديدار نخست وزير و وزیر امور خارجه اسبق ايتاليا، با اشاره به سوابق جمهوري اسلامي ايران در پايبندي به تعهدات بين‌المللي و ديپلماتيك، گفت: انتظار ملت هايي كه تفاهمات حاكمان خود را مي‌بينند، پرهيز از پيمان شكني و تضاد دررفتار و گفتار است كه از مسؤولان آمريكايي بروز كرد.


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افكار عمومي جهاني را در سايه انفجار اطلاعات، رو به رشد و هوشيارانه خواند و گفت: ملت‌ها، مخصوصاً در آفريقا و خاورميانه ، وقتي آگاه شدند، تاريخ ساز مي‌شوند.


وی به موفقيت هاي علمي ايران در شرايط تحريم‌هاي ناجوانمردانه و تدبير سياسي مردم براي انتخاب مسير اجرايي كشور اشاره كرد و گفت: در دانش، موجود زنده به فضا مي‌فرستند و در مسايل سياسي، مسؤولان را با انتخاب تفكر اعتدالي، به سوي تعامل سازنده با ملت‌ها و دولت‌ها سوق مي‌دهند.


عضو مجلس خبرگان رهبري با ارائه تحليلي از رقابت‌هاي اقتصادي قدرت‌هاي سياسي، به افزايش تدريجي حضور چين در عرصه هاي مختلف اشاره كرد و گفت: سرمايه‌گذاري كشورها در قاره آفريقا ، شرايط مناسبي را براي آينده آنها فراهم مي‌كند.


وی آينده سياسي چين، شوروي ، آمريكا و مجموعه اروپا را در گروي نگاه احترام آميز به ديگر ملت‌ها دانست و گفت: دوران شيوه‌هاي استعماري گذشته و ملت‌ها و حتّي بسياري از حكومت‌ها ، مثل جمهوري اسلامي بيدار شدند.


آيت الله هاشمي رفسنجاني با ارائه تحليلي از نتايج رفتار غيرمدبرانه غرب و آمريكا در عراق، افغانستان ، ليبي و سوريه گفت: شتاب در اشغال كشورها و عدم توجه به اهداف انساني سقوط ديكتاتورها و بي برنامگي‌ براي دوران پس از اشغال، باعث تعميق وحشت مردم از تروريست‌ها و ميدان‌داري گروههاي افراطي شده است.


وی صداقت را شرط اوّل هر گفتار و رفتار سياسي دانست و با بيان نمونه‌هايي از بي‌صداقتي غرب و آمريكا در منطقه خاورميانه و عدم توجه به افكار عمومي، گفت: تكنولوژي و سلاح قدرت نمي‌آورد و حاكمان كشور هاي بزرگ بايد بپذيرند كه افكار عمومي ملت‌هاي منطقه پذيراي صهيونيست‌ها نيست و مي‌بينيد كه لابي آنها چگونه شيطنت مي‌كند تا فضاي همكاري جهاني را دوباره آلوده كنند.


ماسيمودالما نيز در اين ديدار، سفرش را در راستاي سفر هيأت ‌هاي اروپايي به ايران دانست و گفت: مذاكرات ديپلماتيك در هر سطحي منتج به تفاهمات اساسي‌تر مي‌شود.


وي با تشريح كارهاي فرهنگي خود در بنياد فرهنگي پيشروان اروپايي، گفت: مسؤوليت ما بررسي آينده اروپاست و مي‌دانيم دورنماي خوب اروپا در گروي همكاري با ديگر كشورهاي جهان و به ويژه ايران است.


نخست وزير و امور خارجه اسبق ايتاليا به دستاوردهاي سياسي جمهوري اسلامي در شرايط كنوني اشاره كرد و گفت: بسياري هستند كه نمي‌خواهند توانايي‌هاي ايران به منصه ظهور برسد، امّا عقلاي اروپا جزو اين گروه نيستند و خود را شريك اصلي ايران در مسير حركت به سوي دانش و شكوفايي اقتصاد مي‌دانند.


وی نقش ايتاليا براي مسايل ايران را در اروپا برجسته خواند و گفت: به خاطر اين نقش است كه ما در تحريم هاي عليه ايران، بيشتر از ديگران متضرر شديم.


ماسيمودالما به چرايي و چگونگي مذاكرات ژنو، دستاوردهاي سياسي آن براي كشور 1+5 و دورنماي آن در شش ماه آينده اشاره كرد و گفت: متاسفانه بعضي از دولت‌ها تحت تأثير تندروها نقض پيمان كرده اند و تصميمات ديروز شوراي اروپا را مثبت ارزيابي مي‌كنيم تا اعتماد متقابل،  پايه و اساس مذاكرات آينده باشد.


 

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:هر چند موج برخاسته از سخنان رئیس‌جمهور روحانی درباره دایره گسترده نقد که با واکنش تند عده‌ای از علمای حوزه علمیه مواجه شد، با توضیحاتی که دفتر رئیس‌جمهور داد فروکش کرد، ولی این واقعه به تجربه‌ای منجر...
صدا و سیما مانع از صحبت کردن معاون اول رئیس جمهوری درباره اعتراض های اخیر با مردم شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری امروز در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه صدا و...
جمعی از مردم تهران امروز پس از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره)، با شرکت در راهپیمایی، اقدامات فرصت طلبان در تخریب اموال عمومی و ایجاد ناآرامی را محکوم کردند. اما در همین راهپیمایی شعارهایی همسو با مردم معترض...
کانال تلگرام آمد نیوز مسدود شد اما کانال تلگرام صدای مردم نه ! شنبه شب کانال تلگرام آمد نیوز و یک کانال جایگزین آن را مسدود شد، اما لینک جایگزین کانال تلگرام آمد نیوز همچنان در حال فعالیت است. کانال جایگزین آمدنیوز که...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب