»   رمضان  »   عید فطر 95 چه روزی است ؟ امروز ماه نو می شود
۱۳ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۳

عید فطر ۹۵ چه روزی است ؟ امروز ماه نو می شود

مدیر انجمن نجوم اهواز با بیان اینکه امروز ماه، نو می شود، گفت: غروب سه شنبه پانزدهم تیرماه، هلال ماه قابل رویت است.

عید فطر ۹۵ چه روزی است ؟ امروز ماه نو می شود

عید فطر روز اول ماه شوال و پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است و در این روز، روزه حرام است.

خسرو جعفری زاده، کارشناس نجوم در خصوص وضعیت هلال ماه شوال اظهار کرد: امروز، چهاردهم تیرماه ساعت ۱۵ و ۳۱ دقیقه ماه نو روی می دهد و به همین دلیل هلال ماه در غروب امروز دیده نخواهد شد.

وی افزود: بر اساس محاسبات، امروز در ساعت ۱۱ و یک دقیقه به وقت جهانی  و ساعت ۱۵ و ۳۱ دقیقه به وقت ایران، ماه نو می شود؛ البته امروز هلال ماه  قابل رویت نیست.

جعفری زاده با بیان اینکه در روز ۳ شنبه وضعیت ماه از نظر رصدی بسیار مناسب است و می توان  با چشم غیر مسلح آن را مشاهده کرد، اظهار داشت: سه شنبه خورشید در ساعت ۲۰ و۲۳ دقیقه غروب می کند و ۱۵ دقیقه بعد از غروب خورشید هلال ماه را می توان با فاز ۲ درصد در ارتفاع ۳ درجه ای از افق به آسانی مشاهده کرد.

مدیر انجمن نجووم اهواز عنوان کرد: البته وضعیت رصدی هلال در برخی از مناطق کشور که دارای افق غبار آلود است کمی سختر می شود، اما با دوربین دوچشمی نیز دیده خواهد شد.

جعفری زاده اظهار داشت: شرایط برای رویت این هلال در شامگاه سه شنبه به گونه‌ای است که هرچه به سمت جنوب و غرب کشور جابه جا شویم امکان رصد ساده تری از هلال زیبای شوال ۱۴۳۷ در اختیار خواهیم داشت.

وی افزود : علاقه مندان به رصد آسمان می توانند سیاره زهره را نیز در نزدیکی هلال ماه رصد کنند؛ برای این منظور اگر پس از یافتن هلال کمی به سمت راست هلال ماه توجه کنیم، جسم نورانی همانند ستاره را می بینیم که این جسم سیاره زهره است.

آخرین مطالب این بخش رمضان

استان گلستان را نگارستان ایران می‌خوانند، چراکه مردمان مختلفی با عقاید و هنرهای متفاوت را دور هم جمع کرده و شهری پرنقش‌و‌نگار ساخته است؛ شهری که به هر طرفش چشم بچرخانی، هم‌نشینی عشق و هنر را تماشا می‌کنی؛ تاروپود فرش‌هایش...
برنامه غذایی سالم برای ماه مبارک رمضان این برنامه غذایی یک دستورالعمل برای وعده‌ها‌ی غذایی سالم در ماه مبارک رمضان است که یک رژیم غذایی متنوع و متعادل را به شما پیشنهاد می‌دهد. و از پنج گروه اصلی مواد غذایی نیز...
دعای جوشن کبیر با صدای حاج محمدرضا طاهری. ...
دانلود آهنگ جدید حامد زمانی به نام یا رب - مناجات سال 94 حامد زمانی مخصوص شب های رمضان ...
  • ویژه ها  • فیلم سینمایی خانه دختر