»   فرهنگی و هنری  »   علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب شد
۲۵ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۳۸

علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب شد13 11 18 133037hamidreza dastjerdi 2 89 - علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب شد

سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی درباره معرفی مدیر اداره کتاب اظهار داشت: بحث اداره کتاب به چند دلیل جدی است، اینکه ارتباط با مولفان در این بخش شکل می‌گیرد و در تشکیل حوزه میراث مکتوب پدید آورندگان سهم اصلی را دارند، ناشران در این بخش حضور دارند و نشر به عنوان عقبه فرهنگی و اقتصادی حوزه میراث مکتوب اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: سخنان آقای امیرخانی در دیدار با رئیس جمهور درست است، اگر ما نشر قوی داشته باشیم میراث مکتوب قوی خواهیم داشت.

به گفته صالحی، همه این موارد دغدغه ما را در موضوع اداره کتاب قابل توجه کرده بود که فردی معرفی شود که بتواند با این ماموریت‌های مهم به خوبی ایفای نقش کند، یک نوع آسیب شناسی از گذشته داشتیم، چند نکته برای اداره کتاب مشکل ساز بود، ساختار آن باید مشخص و قانونی اجرا می‌شد، اما آنچه به مدیر آن بر می‌گشت کتاب شناسی و ارتباطات خوب داشتن با اهالی کتاب بود، باید این اعتماد روانی به وجود می‌آمد که وقتی با فردی صحبت می‌کند در واقع با یک کتاب شناس صحبت می‌کند نه یک ممیز، این اعتماد روانی باید پدید آید و در عین حال یک مدیر باید بتواند کارهای اجرایی را هم انجام دهد.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه در میان گزینه‌ها به دنبال فردی بودیم که این ترکیب را داشته باشد، ادامه داد: در پی فردی بودیم که در کنار کار اجرایی کتاب شناس هم باشد، فردی که در حوزه کتاب مدتی زیست کرده باشد تا کتاب را تورق کند همه چیز دستش می‌آید.

صالحی پیرامون گزینه‌های موجود به نام‌های محمد سلگی رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و علی شجاعی صائین مدیر عامل خانه کتاب اشاره و بیان کرد: در مقدورات چند گزینه داشتیم، یکی از آنها آقای محمد سلگی رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی بود، ایشان ارتباطات خوبی داشتند و با مجموعه عظیمی از اساتید مرتبط بودند و این افراد را می‌توانست با حوزه بررسی کتاب درگیر کند، خود ایشان مدت قابل توجهی در یک مجموعه علوم تربیتی بود و کار را لمس کرده بود، اما ما و ایشان نمی‌دانستیم که جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه‌های عمومی ماموریت‌شان قابل انتقال به نهادهای دولتی نیست، البته اخیرا و طی چند سال اخیر این مسئله پیش آمده است، از این رو راه‌های مختلف را پیمودیم تا بتوانیم از ایشان استفاده کنیم، علی‌رغم تلاش بسیار اما نهایتا نشد.

این مقام مسئول در معاونت فرهنگی ابراز داشت: اولین گزینه جدی آقای سلگی بود، اما عملا به نقطه‌ای رسیدیم که ماموریت آقای سلگی اجرایی نمی‌شد، اما گزینه دوم آقای شجاعی صائین هستند که طی 20 روز اخیر با وی گفت‌وگو و بحث را انجام داده‌ایم، البته بحث بازنشستگی آقای شجاعی صائین مطرح شد که نیازمند بررسی در کمیسیون اجتماعی دولت بود، این مسئله به کمیسیون رفت و تصویب شد اما ابلاغ اداری آن کمی به طول انجامید اما دو روز پیش ابلاغ آن آمد و آماده‌ایم که آقای جنتی وزیر ارشاد حکم را صادر کنند.

گفتنی است، علی شجاعی صائین بیست و دوم آبان 86 با حکم محسن پرویز معاون وقت فرهنگی به مدیرعاملی موسسه خانه کتاب منصوب شد که یک موسسه غیرانتفاعی و وابسته به ارشاد است و طی این مدت در خانه کتاب فعالیت داشت.

5757

 


آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب