»   اخبار شهرستان ها  »   عاشقان امام حسین (ع) در شهرستان کوثر در عاشورای حسینی به سوگ نشستند
۲۳ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۲۵

عاشقان امام حسین (ع) در شهرستان کوثر در عاشورای حسینی به سوگ نشستند

عاشقان امام حسین (ع) در شهرستان کوثر در عاشورای حسینی به سوگ نشستند.

حسینیه ها ، تکایا و مساجد شهر گیوی و مناطق روستایی مملو از خیل عزاداران حسینی است و مداحان و مرثیه سرایان نیز در مظلومیت شهدای کربلا مدیحه سرایی می کنند.

مردم ولایتمدار کوثر در عاشورای حسینی با راه اندازی دسته های عزاداری به زنجیر زنی ، سینه زنی ، نوحه خوانی و سوگواری پرداخته و با زنده نگهداشتن یاد سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و دیگر شهدای کربلا اشک ماتم می ریزند.

شب گذشته نیز اماکن مذهبی و مساجد شهرستان کوثر شاهد عزاداری باشکوه سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش بود و ده ها ایستگاه صلواتی در سطح شهر گیوی از عزاداران حسینی پذیرایی کردند.

در مراسم عزاداری شب عاشورا ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مدیحه سرایی و قرائت زیارت عاشورا پرداختند.

حضور گسترده عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) بویژه جوانان در اماکن مقدس ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت را به نمایش گذاشته است.

مراسم تعزیه و شبیه خوانی نیز از جمله نمایش های آیینی است که همه ساله همزمان با فرا رسیدن عاشورای حسینی در نقاط مختلف بویژه در این شهرستان اجرا می شود.

برپایی خیمه های امام ، اجرای تعزیه وشبیه خوانی ، مراسم زنجیرزنی و مراسم سینه زنی از جمله مراسم عزاداری روز عاشورا در شهرستان کوثر است.

گزارش از عارف اسماعیل زاده گیوی – ایرنا

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...