»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   ظرفیت تولید نفت ایران در خلیج فارس افزایش یافت
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۳۵

ظرفیت تولید نفت ایران در خلیج فارس افزایش یافت


به گزارش خبرنگار مهر، یکی از سیاست‌های کلان وزارت نفت در دولت تدبیر و امید، افزایش ظرفیت تولید نفت ایران تا مرز چهار میلیون بشکه در روز است.


بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط دبیرخانه اوپک، تولید نفت ایران هر چند ماه گذشته تولید روزانه نفت خود را حدود 37 هزار بشکه افزایش داده اما پس از این چهار کشور عربی با تولید روزانه دو میلیون و 716 هزار بشکه جایگاهی بهتر از پنجمی برای خود در اوپک دست و پا نکرده است.


در این بیژن زنگنه وزیر نفت پس از پایان یکصد و شصت و چهارمین نشست اوپک از استقبال اعضای اوپک به منظور افزایش ظرفیت تولید و صادرات نفت ایران خبر داد و اعلام کرد: حتی در صورت سقوط بهای طلای سیاه به کمتر از 25 دلار در هر بشکه ظرفیت تولید نفت ایران به بیش از 4 میلیون بشکه افزایش می یابد.


از این رو در کنار اجرای طرح توسعه برخی از میادین مستقل و مشترک نفت کشور، اجرای طرح‌های کوچک افزایش تولید نفت در دستور کار شرکت‌های بهره بردار نفت و گاز قرار گرفته است.


عبدالرضا اسدي با اشاره به اجرای دو طرح افزایش توان تولید نفت در میادین دریایی رشادت و رسالت در منطقه خلیج فارس، گفت: با اجرای این دو طرح علاوه بر افزایش ظرفیت تولید نفت، مصرف سوخت و انرژی سکوهای نفتی این دو میدان در خلیج فارس هم بهینه‌سازی شده است.


معاون برنامه‌ريزي شركت ملي نفت ايران با تاکید بر اینکه این دو طرح شامل تقويت سازه زير‌ آب سكوي رشادت، تعميرات اساسي سازه سكوي رسالت و تعمير چاه‌هاي توليد نفت ميدان رسالت است، تصریح کرد: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده، يك دستگاه موتور ژنراتور گازي جديد به موازات ژنراتورهاي ديزلي موجود براي توليد برق در سكوي رشادت نصب شده است كه پيش بيني مي‌شود پس از راه‌اندازي موتور ژنراتور گازي جديد و افزايش توليد برق در اين سكو، ظرفيت توليد نفت‌خام به ميزان ٦ هزار بشكه در روز افزايش يابد.


این مقام مسئول، همچنین افزود: مراحل نهايي راه‌اندازي 2 دستگاه توربوژنراتور گازي جديد بر روي سكوي توليد برق (GP) ميدان نفتي رسالت در دست انجام است كه پس از راه اندازي آنها، مصرف گازوئيل در اين سكو به صفر خواهد رسيد.


وی، خاطرنشان کرد: راه اندازي 2 دستگاه توربوژنراتور گازي جديد بر روي ميدان دریایی رشادت از آلودگي زيست محيطي ناشي از سوزاندن گازهاي همراه نفت و مصرف سوخت گازوئيل در منطقه خلیج فارس جلوگيري مي‌كند.


آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب