»   اخبار شهرستان ها  »   ظرفیت‌های متنوع در استان‌های همجوار موجب تقویت همکاری با جمهوری آذربایجان است
۲۹ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۱۲:۱۱

ظرفیت‌های متنوع در استان‌های همجوار موجب تقویت همکاری با جمهوری آذربایجان است

سفیر کشورمان در باکو پس از سفر به استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان گفت: ظرفیت‌های متنوع اقتصادی و فرهنگی در استان‌های همجوار جمهوری آذربایجان می‌تواند نقش مهمی در توسعه روابط تهران-باکو ایفا کند.

«محسن پاک آیین» سفیر کشورمان در باکو پس از سفر به استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان گفت: ظرفیت‌های متنوع اقتصادی و فرهنگی در استان‌های همجوار جمهوری آذربایجان می‌تواند نقش مهمی در  توسعه روابط تهران-باکو ایفا کند.

وی با اشاره به دیدارهای خود با استانداران و روسای اتاق‌های بازرگانی و مقامات مسئول استان‌های مذکور و همچنین فرماندار، نماینده مجلس و دیگر مسئولین شهر مرزی آستارا افزود: اراده مسئولین ذیربط بر همکاری همه جانبه برای توسعه مناسبات با جمهوری آذربایجان استوار است.

پاک آیین گفت: ارائه خدمات و تسهیلات بیشتر به تجار آذری در مبادی ورودی به ایران، مورد نظر مسئولین ایرانی است و  برنامه مدیران استان‌ها، ارائه خدمات مناسب به گردشگران آذری و توسعه مراودات با این کشور همسایه می‌باشد.

سفیر کشورمان به آمادگی استان‌ها برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی، همکاری در مناطق آزاد بخصوص منطقه آزاد ارس، ایجاد تسهیلات درمانی و گردشگری و فعال سازی بازارچه‌های مرزی اشاره کرد و افزود: همه امکانات برای توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با کشور آذربایجان فراهم است.

پاک آیین گفت: در دیدار با هاشم نیا استاندار گیلان که با حضور فرمانداران آستارا و تالش انجام شد با توانمندی‌های منحصر به‌ فرد استان در توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با جمهوری آذربایجان آشنا شده و امیدوارم جمهوری آذربایجان هرچه بیشتر از این توانمندی‌ها استفاده کند.

وی با اشاره به ساخت راه‌آهن رشت‌ـتالش‌ـآستارا و بهره‌برداری از بندر آستارا اظهار داشت: پیگیری برای تکمیل این پروژه‌ها در دستور کار وی می‌باشد.

پاک آیین با اشاره به دیدار با نیکزاد استاندار اردبیل افزود: افزایش صدور محصولات کشاورزی، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های این استان در باکو و ایجاد تسهیلات بیشتر در پایانه بیله سوار برای تردد گردشگران آذری از توافقات این دیدار بود.

سفیر کشورمان گفت: در دیدار با بیگی استاندار آذربایجان شرقی، در مورد بهره برداری از پل نخجوان-جلفا گفت‌وگو کرده و با توجه به فرسودگی پل قدیمی، امیدوار است هرچه سریعتر استفاده از پل جدید آغاز شود.

پاک آیین به کمک‌های کم نظیر مردم، دولت و استانداری آذربایجان شرقی به زلزله زدگان این استان نیز اشاره کرد و با تقدیر از اقدامات انجام شده ادامه داد: آذربایجان ‌شرقی از تمام توان استانی و ملی برای مدیریت این وضعیت استفاده کرده و نه تنها امروز زلزله زدگان در زیر چادر زندگی نمی‌کنند برای دام و احشام آنها نیز سرپناه مناسب ساخته شده است./خبرگزاری فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب