اگر در بازی با اسپانیا هم همانطوری که در بازی با سوئد به مسئولیت‌ات عمل کردی، وظایفت را انجام داده بودی، آن وقت ما هم به نیمه نهایی جام جهانی صعود می‌کردیم.

سایت گل- سرمربی تیم ملی ایران بعد از حدود ۴ سال به طعنه شاگرد پیشین خود در خصوص ناکامی پرتغال برای صعود به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی پاسخ داد و او را در هم در آن ناکامی مقصر دانست.کارلوس کی‌روش با ابراز رضایت از صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی 2014 از کریستیانو رونالدو، کاپیتان تیم ملی پرتغال که بیشترین سهم را در پیروزی 4-2 این تیم مقابل سوئد در مجموع 2 بازی رفت و برگشت پلی‌آف انتخابی جام جهانی داشت، تمجید کرد و در عین حال پاسخ کنایه‌ای که ستاره رئال مادرید 3 سال پیش در جام جهانی 2014 به او زده بود را داد.

 پرتغال تحت هدایت کی‌روش در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با تک گلی که داوید ویا در دقیقه 63 بازی به ثمر رساند، به ماتادورها باخت و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. پس از این بازی رونالدو در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید «چه شد که اسپانیا باختید؟»، اظهار داشت:«بروید از کی‌روش بپرسید.» کی‌روش آن زمان به اظهار نظر کنایه‌آمیز رونالدو واکنشی نشان نداد اما گفت‌وگو با نشریه رکورد فرصت خوبی در اختیارش قرار داد تا سکوتش را بشکند.کی‌روش در این مورد گفت: تقریبا 4 سال طول کشید تا سرانجام بتوانم پاسخ رونالدو را بعد از آن بازی که ما باختیم و او بابت آن از من توضیح خواست، بدهم. حالا می‌خواهم این کار را انجام دهم. اول از همه می‌خواهم به او تبریک بگویم. مبارک‌ات باشد اما اگر در بازی با اسپانیا هم همانطوری که در بازی با سوئد به مسئولیت‌ات عمل کردی، وظایفت را انجام داده بودی، آن وقت ما هم به نیمه نهایی جام جهانی صعود می‌کردیم.