»   اخبار شهرستان ها  »   طرح جامع شورابیل تا خردادماه نهایی می‌شود
۱۷ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۴۸

مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل:

طرح جامع شورابیل تا خردادماه نهایی می‌شود

مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل گفت: تا خردادماه قرار است طرح جامع شورابیل تکمیل شده و برای اجرا در اختیار شهرداری و مدیریت شورابیل قرار گیرد.

اردبیل نیوز: شاپور محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای شهر در مورد مجتمع شورابیل اردبیل اظهار داشت:‌ در آستانه عید نوروز و مسافرت‌های این ایام شاهد لکه‌گیری معابر شورابیل به همت مدیریت منطقه دو شهرداری اردبیل بودیم تا شرایط مطلوب گشت و گذار در این منطقه فراهم آید.

وی به نشست با پلیس راهور، برای نصب تابلوهای مورد نیاز از جمله خطر سقوط، حداکثر سرعت و یک‌طرفه کردن رینگ شورابیل اشاره کرد و افزود: با یک‌طرفه کردن شورابیل، هم از شدت ترافیک کاسته شد و هم رفت و آمد و تردد هموطنان با سهولت بیشتری انجام شد.

*اخذ مجوز پیمانکار برای کلیه‌ی وسایل بازی شورابیل

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل تصریح کرد:‌ برای اولین بار برای تمام دستگاه‌های بازی شورابیل مجوز استاندارد را دریافت کردیم تا حوادث ناگوار در این مجموعه رخ ندهد و خانواده‌ها با کمترین دغدغه از وسایل بازی مجتمع شورابیل استفاده کنند.

محمدی بهسازی سرویس‌های بهداشتی، نظافت روزانه و همچنین تمیز نگه داشتن نمازخانه مجتمع شورابیل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: اگر موضوع منطقه نمونه گردشگری شورابیل و اهداف تعریف شده آن به خوبی جا بیفتد، ما می‌توانیم از این منطقه نمونه گردشگری در جهت جذب اعتبارات دولتی بیشتر و بهره‌مندی سرمایه‌گذاران از تسهیلات بانکی استفاده کنیم.

وی در مورد طرح جامع شورابیل و طرح‌های مطالعاتی از سال 84 در این مجتمع اضافه کرد: با کمک مشاور و با تزریق 300 میلیون تومان اعتبار، سعی کردیم این طرح جامع را به سرانجام برسانیم، اما به دلیل تعلل و تأخیر، مشاور ادعای خسارت داشت که با پیگیری‌های مستمر سعی کردیم با همان قیمت قبلی، طرح جامع را تا آخر خردادماه تدوین کرده و در اختیار شهرداری قرار دهیم.

این مسئول یادآور شد: تمام دستگاه‌های دولتی از جمله میراث فرهنگی، امور آب، برق و پلیس راهور باید بخشی از اعتبارات خود را به ساماندهی و احیای این مجموعه عظیم اختصاص دهند که با توافق امور آب سعی کردیم پاکسازی حریم رودخانه انجام شود و هرگونه ساخت و سازی که به چشم‌انداز این منطقه آسیب وارد می‌کند، تخریب شود.

محمدی از صدور حکم قضایی برای تخریب برخی از مجموعه‌های دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: ما با توافق و تعامل سعی داریم این کارها را به سرانجام برسانیم و گر نه اگر مجبور باشیم با حکم قضایی هرگونه ساخت و ساز حریم رودخانه و دور دریاچه شورابیل را تخریب می‌کنیم.

وی از مستقل شدن برق قسمت‌های مختلف مجتمع شورابیل با احداث پست سیار در این منطقه خبر داد و افزود: تملک زمین در حریم دریاچه شورابیل انجام شده و ما در صدد جذب سرمایه‌گذاران هستیم.

مدیرعامل منطقه نمونه گردشگری شورابیل به برخی برنامه‌های سال‌جاری در مورد مجتمع شورابیل اشاره کرد و اظهار داشت: ‌با مستقل شدن بودجه این منطقه نمونه گردشگری برای اولین بار در تلاش هستیم تا دو کیلومتر از رینگ شورابیل را به شکل آبرومندانه عملیاتی و اجرایی کنیم.

محمدی از احداث پارک مسافر در ورودی شورابیل و پارک صخره‌ای در خروجی این مجتمع تفریحی، توریستی خبر داد و خاطر نشان کرد: تنها با اعتبارات محدود شهرداری نباید انتظار کار فوق‌العاده داشت بلکه با استفاده از توانمندی بخش خصوصی و مشارکت دادن آنها می‌توانیم هم در ساخت هتل و هم مجتمع‌های تجاری به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب