»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   ضمانت مالی 80 تا صد میلیارد تومانی برای تحویل گرفتن پرسپولیس
۳ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۳۸

ضمانت مالی 80 تا صد میلیارد تومانی برای تحویل گرفتن پرسپولیس

وزارت ورزش و جوانان برای سپردن پرسپولیس به نفراتی که می‌خواهند این باشگاه را در اختیار بگیرند، ضمانت مالی 80 تا صد میلیارد تومانی می‌خواهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از یک منبع آگاه و بنابر اعلام یکی از طرفهایی که در چند وقت اخیر مذاکراتی را با مقامهای وزارت ورزش و جوانان برای در اختیار گرفتن چندساله باشگاه پرسپولیس با تمامی مسئولیت‌ها و اختیارات، مذاکره کرده‌اند، این وزارتخانه برای انجام چنین امری ضمانت های مالی و بانکی 80 تا صد میلیارد تومانی را طلب می‌کند.

گفته می‌شود، این تضمین‌ها به دو جهت اخذ خواهد شد، اول اینکه ابزار مهاری در اختیار وزارت باشد و دوم اینکه ضرر و زیان‌های احتمالی پوشش داده شود، البته هنوز معلوم نیست در صورت‌ نهایی شدن این پروژه طرفهای قرارداد که در واقع مدیر پرسپولیس خواهند شد تا چه حد اجازه واگذاری امتیازات را خواهند داشت.

*پیمان مدیریت طرح ایده‌آل وزارت ورزش برای پرسپولیس

در شرایطی که تصمیم‌گیری درباره پرسپولیس در شرایط فعلی برای وزارت ورزش به یکی از سخت‌ترین امور تبدیل شده است و برخلاف آنچه وزیر می‌گوید، پرسپولیس نه تنها برای آنها موضوعی کوچک نبود، بلکه به نظر می‌رسد تا اینجا بزرگتر از توان موجود برای تصمیم‌گیری بوده است.

پرسپولیس همانطور که در این مدت با مدیرعامل قطعی خود موقتی اداره می‌شد، موقتی سرپرستی خواهد شد تا تصمیم نهایی اخذ شود.

از وزارت ورزش خبر می‌رسد، گزینه ایده‌آل مسئولان آن، سپردن باشگاه به یک گروه است که برای چند سال عهده‌دار مسئولیت و مسائل مالی باشگاه شوند.

یکی از گروههایی که دراین باره با آنها صحبت شده است زوج حسین هدایتی و علی پروین هستند، البته نفرات دیگری هم در کار هستند. در این باره نام دو نفر از مدیران عامل سابق باشگاه نیز شنیده می‌شود.

همچنین، خبرهایی درباره تلاشهای اسماعیل وفایی به گوش می‌رسد که در یک دعوای حقوقی مالکیت برند پرسپولیس، به جهت واگذاری غیرقانونی از او پس گرفته شد و این روزها درگیر مسائل باشگاه ابومسلم است، البته موضوع واگذاری پرسپولیس به شکل پیمان مدیریت جای بحث بسیار دارد.

از یک سو بین وزارت و متقاضیان بر سر عهده‌دار شدن بدهی‌های گذشته باشگاه بحث وجود دارد و نکته بعدی تضمین‌های بانکی است که درخواست می‌شود.

فراتر از همه این موارد باید به تناقض این طرح با مصوبه مجلس مبنی بر واگذاری قطعی سهام باشگاه به بخش خصوصی توجه داشت که باید برای‌ آن نیز فکری کرد.

 

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: یک امتیاز دردی را دوا نکرد و تساوی برای دو تیم راضی‌کننده نبود.به نقل از مهر، بهنام سراج پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر نفت تهران در ورزشگاه تختی اظهار کرد:...
تبریز - سرمربی گسترش فولاد تبریز گفت: بازی با تیم پیکان با وجود جلالی این دیدار سنگین بود و هر کاری انجام دادیم تا شکست نخوریم اما نشد.به نقل از مهر، فیروز کریمی در نشست خبری پس از دیدار تیم...
مدافع تیم فوتبال نفت تهران گفت: پیروزی در این دیدار حق ما بود و می‌توانستیم به سه امتیاز این دیدار دست پیدا کنیم.به نقل از مهر، محسن بنگر پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر نفت آبادان در ورزشگاه...
مدافع تیم فوتبال نفت تهران گفت: با بازی خوبی که انجام دادیم، مستحق برد بودیم و می‌توانستیم به سه امتیاز دست پیدا کنیم.به نقل از مهر، محمد نصرتی پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر نفت آبادان در ورزشگاه...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب