»   اخبار شهرستان ها  »   ضرورت همكاری بیشتر دستگاه های مرتبط در برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز
۲ خرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۵۲

در جلسه بررسی مشکلات اجرائیات شهرداری اردبیل تأکید شد:

ضرورت همكاری بیشتر دستگاه های مرتبط در برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز

شهردار اردبیل با بیان اینکه در رابطه با اجرائیات و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهر با مشکلاتی مواجه هستیم، ضمن تأکید بر ضرورت همکاری بیشتر دادگستری و نهادهای قانونی همچون شورای تأمین و فرمانداری با شهرداری اردبیل به منظور فائق آمدن بر این مشکلات، افزود: هم اکنون در مناطق 3 و 4 شهرداری در زمینه گسترش ساخت و ساز غیرمجاز نسبت به سایر نقاط شهر مشکلات بیشتری داریم.

به گزارش اردبیل نیوز، مهندس بدری در جلسه بررسی مشکلات اداره اجرائیات و رسیدگی به تخلفات شهری شهرداری که با حضور معاونت خدمات شهری و مدیران واحد اجرائیات مناطق 4 گانه شهرداری در محل اتاق جلسات شهرداری اردبیل برگزار شد، با اشاره به برخوردهای سلیقه ای انجام گرفته در این رابطه خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم با گسترش ساخت و ساز های غیر مجاز منافع عموم شهروندان قربانی قانون گریزی عده قلیلی شود.

 پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل نوشت: وی با اذعان به اینکه مدیریت پیشگیری از تخلفات شهری در شهرداری اردبیل با توجه به شرایط موجود در مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز و برخی تخلفات شهری تا حدودی از اهداف تعیین شده فاصله گرفته است، از همکاری های بیشتر نیروی انتظامی و دادگستری استان تشکر نموده و لزوم استفاده از این فرصت را به همکاران و مدیران متذکر گردیده و افزود: در بحث حمایت های قضایی از پرسنل اجرائیات اقدامات لازم انجام خواهد شد؛ از جمله این اقدامات تحویل سریع کارت ویژه ضابطین قضایی به این پرسنل می باشد چرا که توجه بیشتر به اجرائیات در واقع اقتدار این واحد را به عنوان بازوی توانمند اجرای قانون شهرداری در جامعه افزایش می دهد.

شهردار اردبیل استفاده از لباس فرم با طرح مخصوص برای تمامی کارکنان اجرائیات را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: در شهرداری اردبیل از بابت تهیه و تحویل لباس فرم به پرسنل اجرائیات هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

بدری از تجهیز اکیپ های اجرائیات شهرداری اردبیل به تجهیزات لازم خبر داد و با بیان اینکه آموزش آمادگی های جسمانی به پرسنل اجرائیات در اولویت برنامه ها خواهد بود، اظهار کرد: برای نتیجه بخش بودن اقدامات؛ اکیپ های گشت اجرائیات باید از دو تیم با حداقل 3 نفر نیرو تشکیل و برای ساماندهی نیروهای اجرائیات نیز شاخص هایی همچون توانایی های جسمی، قد و وزن، تحصیلات و .. در نظر گرفته خواهد شد.

صدیف بدری در پایان سخنان خود با اشاره به جمع آوری مناسب و به موقع سد معبر در منطقه 1 شهرداری ضمن قدردانی از زحمات مدیریت واحد اجرائیات این منطقه، ایجاد هماهنگی و تفاهم بیشتر بین مدیران اجرائیات مناطق را خواستار شد.

اوچی معاونت خدمات شهری شهرداری اردبیل در این نشست عدم آگاهی نسبت به قوانین و مسائل حقوقی در بین برخی کارکنان اجرائیات را از جمله مشکلات موجود در این زمینه بیان کرد و با ضروری خواندن بکارگیری نیروهای مستعد و آموزش دیده به بدنه اجرائیات، افزود: همکاری بیشتر و نزدیک تر مدیران مناطق با مدیران اجرائیات شهرداری می تواند به دست یابی آسان به اهداف پیشگیری از تخلفات شهری منجر شود.

مدیران اجرائیات مناطق 4 گانه شهرداری نیز در این جلسه با بیان برخی از مشکلات و مسائل موجود، جلب مشارکت و همکاری بیشتر دستگاه های مرتبط با پیشگیری از تخلفات شهری را جهت رفع این مشکلات خواستار شدند.

پیشنهاد استفاده از عنوان ” شهربان ” به جای پلیس ساختمان و پیشگیری از تخلفات شهری، استفاده از نیروهای تحصیلکرده در بدنه اجرائیات شهرداری، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از صدا و سیما برای آشنا سازی شهروندان با موارد غیرقانونی در سد معبر و ساخت و ساز غیر مجاز، برگزاری دوره های آموزش مسائل حقوقی به کارکنان اجرائیات و پی گیری و پشتیبانی لازم حقوقی از فعالین در اجرائیات، استفاده از لباس فرم و … از جمله پیشنهادات و خواسته های مدیران اجرائیات مناطق شهرداری اردبیل در این جلسه بود.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب