همانطور که انتخاب مایلی در ابتدای فصل از موارد عجیب بود،برکنار کردن او و اعتماد به مرفاوی هم از آن دست از تصمیماتی به حساب می آید که تنها مدیر صبا در موردش دلایل خاص خود را دارد

سایت گل-چهار بازی و چهار شکست.صفر امتیاز از 12 امتیاز ممکن؛ این کارنامه عبدالصمد مرفاوی در قم است. و اما صبا؛تیمی که فصل را با صدرنشینی و دو پیروزی متوالی با ممد مایلی شروع کرد اما آنچه همه منتظرش بودند از راه رسید؛ناکامی برای حاجی و سقوط تیمش به رده های پائین تر، پائین تر و پائین تر.باخت به سایپا در هفته پانزدهم ایستگاه آخر مایلی بود. چوب خطش پر شد دست داش فریاد را گرفت و حاجی حاجی مصاحبه.مدیرعامل تصمیم گرفت برای برون رفت از این وضعیت سراغ مربی سابق برود؛مرد خانه صمد مرفاوی. اما حالا چهار هفته فوتبالی از این تغییر می گذرد و صبا با چهار شکست متوالی پله پله به منطقه سقوط نزدیک می شود.آنها هم اینک با 16 امتیاز در خانه سیزدهم هستند و اگر مس و فجر ناپرهیزی کنند و پیروز شوند و صبا باز هم ببازد شاید که نه قطعا هفته بیستم مصادف می شود با قعر نشین شدن قمی ها. قطعا این روند نشان دهنده این واقعیت است که تغییر مربی دوای درد صبایی ها نبوده است.دست کم این مربی.

اصولا مدیران عامل در چنین مواقعی که می خواهند تیم شان را از مهلکه سقوط نجات دهند سراغ مردانی می روند که سابقه  چند نجات کوچک و بزرگ را دارند.محمود یاوری،ذالفقارنسب،فرهاد کاظمی جزو این دسته از مربیان اند. اما مدیریت صبا ناگهان مرفاوی را برگزید و حالا در پایان هفته نوزدهم به روشنی روز مشخص است صبا سانتی متری نسبت به زمان مایلی کهن پیشرفت نداشته است. تیمی که در دور رفت، در ورزشگاه آزادی علی رغم شکست یک بر صفر مقابل استقلال،نمایش تحسین برانگیزی را ارائه داد حالا در خانه اش مقابل همین استقلال می بازد با این تفاوت که روی هم رفته صاحب دو موقعیت گلزنی هم نشد. تنها گل صبا روی اشتباه فاحش پژمان نوری و صد البته تیزهوشی عنایتی به دست آمد که این هم ربطی به مربی و تمرین نداشت.

مرفاوی که ید طولایی در ارائه صحبت های عجیب در کنفرانس های خبری پس از بازی دارد؛ این بار هم  در جمله ای عجیب مدعی شد از نمایش تیمش راضی است. مشخص نیست او دقیقا از چه چیزی رضایت دارد چون صبا نمایشی به غایت نا امید کننده داشت و نشان داد از حالا یکی از نامزدهای شماره یک سقوط است.شاید هم منظور از تیمش همان استقلال بود. به هر حال او یک آبی قدیمی است که بر خلاف نسل امروزی ها به این راحتی ها تغییر رنگ نمی دهد!


همانطور که انتخاب مایلی کهن در ابتدای فصل از موارد عجیب بود، برکنار کردن او و اعتماد به مرفاوی هم از آن دست از تصمیماتی به حساب می آید که تنها هیات مدیره و مدیرعامل صبا در موردش دلایل خاص خود را دارند و بس. از گوشه و اطراف قم  خبر می رسد در صورتی که صبا سقوط کند دیگر قمی ها مایل به تیمداری نیستند و این یعنی بازگشت صبا به تهران و یا یک شهرستان دیگر. خدا حافظِ مهندس علی آبادی و دوستانش باشد که با سوپرتز گسترش جغرافیای فوتبال ،باشگاه های پایتخت را یک به یک شوهر دادند و عاقبت همگی شان تقریبا شبیه هم شد.صبا با صمد هم فاصله ای با پاس مرحوم و پیکان از رده خارج شده ندارد.البته اگر فجر و مس رخصت دهند .