»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   صعود استقلال به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا
۲۷ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۱۷:۵۶

استقلال به کسب ستاره سوم نزديک تر شد

صعود استقلال به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا

استقلال با برتري مقابل بوريرام در مجموع دو ديدار رفت و برگشت به جمع 4 تيم برتر ليگ قهرمانان آسيا راه يافت.

اردبیل نیوز: ديدار بوريرام و استقلال در دور برگشت از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 15:30 امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه تاندر کاستل بوريرام آغاز شد که در نهايت اين ديدار با برتري 2 بر يک و پيروزي 3 بر يک استقلال در مجموع 2 ديدار رفت و برگشت خاتمه يافت. اوسمار باربا (38) براي بوريرام و حنيف عمران‌زاده (53) و آندرانيک تيموريان (2+90) براي استقلال در اين ديدار گلزني کردند.

به گزارش تسنيم، 2 تيم بازي را با احتياط آغاز کردند و مشغول محک يکديگر بودند که شوت تيموريان به سمت دروازه بوريرام يخ بازي را آب کرد اما سيواراک توپ را مهار کرد. اين شوک سبب شد تا تايلندي‌ها چند حمله را روي دروازه استقلال تدارک ببيند که نتيجه‌اي نداشت.خسرو حيدري نخستين اخطاري اين ديدار بود که در اواسط نيمه اول از سوي داور جريمه شد.

بعد از دقايقي بازي بي‌هدف، بوريرامي‌ها 2 حمله خطرناک را روي دروازه استقلال تدارک ديدند. در اولين صحنه توپ از مقابل دروازه عبور کرد و همان توپ به ارسالي براي جاکافان تبديل شد که ضربه سر او از کنار دروازه به بيرون رفت، بعد از آن هم دخالت صادقي و رحمتي توانست مانع از ايجاد موقعيت گلزني براي سوکائو شود.

استقلال در نيمه نخست تنها به تجمع در نيمه زمين خودي اکتفا کرد و همين موضوع به بوريرام فرصت داد تا حملات خود را به ويژه از سمت راست افزايش دهد. عمران زاده هم ديگر بازيکن فرصتي که قلعه‌نويي و تيمش در اختيار بوريرام گذاشتند در دقيقه 38 اين فرصت را به تايلندي‌ها داد تا به گل برسند. کرنر ارسالي از سمت چپ را اوسمار باربا، مدافع گلزن بوريرام در حالي که عمران‌زاده، صادقي و منتظري تنها نظاره‌گرش بودند، با ضربه سر وارد دروازه استقلال کرد تا در مجموع 2 ديدار رفت و برگشت نتيجه کار يک بر يک مساوي شود.

استقلال در ادامه کمي از لاک دفاعي بيرون آمد اما حملات 2 تيم گل ديگري نداشت و بازي با برتري يک بر صفر بوريرام در نيمه نخست خاتمه يافت.

با آغاز نيمه دوم استقلال فرهاد مجيدي را به ميدان آورد و حملاتش را افزايش داد. ضربه خسرو حيدري را مدافع بوريرام در مقابل دفع کرد و ضربه سر مجيدي از روي دروازه به بيرون رفت تا نشان دهد استقلال در نيمه دوم تيم متفاوتي خواهد بود. حملات استقلال خيلي زود به نتيجه رسيد و در دقيقه 53 کرنر ارسالي از سمت راست را حنيف عمران زاده به گل تساوي استقلال تبديل کرد تا کار بوريرام بسيار دشوار شود. لحظاتي بعد ضربه آکروباتيک مجيدي را مدافع بوريرام به زحمت دفع کرد. لگد کردن بازوي مصدوم آندو تيموريان از سوي بازيکن تايلندي يکي از زشت ترين صحنه‌هاي اين ديدار را رقم زد.

خشونت تايلندي‌ها دو کارت زرد را براي بونماسان و سورات سوکا به همراه داشت. 15 دقيقه پاياني بوريرام نااميدانه براي جبران گل خورده تلاش کردند اما کرنرها و شوت‌هاي پياپي سودي براي بوريرام نداشت و تنها يک کارت زرد را براي آندرانيک تيموريان به همراه داشت، بازيکني که در دقيقه 2+90 گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

در نهايت ديدار با برتري 2 بر يک شاگردان قلعه‌نويي خاتمه يافت تا استقلال در مجموع 2 ديدار مقابل بوريرام به برتري 3 بر يک دست يابد. با گذشت 3 سال از سال 2010 که ذوب‌آهن به جمع 4 تيم برتر آسيا و سپس فينال ليگ قهرمانان رسيد، اين بار شاگردان قلعه‌نويي به جمع 4 تيم نهايي ليگ قهرمانان آسيا راه يافتند.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد میزبانی تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان توضیح داد و گفت: پیشنهاد ایران در نشست آتی کمیته مسابقات AFC مطرح می شود.به نقل از مهر، علی کفاشیان بعد از نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا...
دیدار تدارکاتی دو تیم ایران و تونس در حالی برگزار می شود که دو تیم در رده بندی فیفا تیم های اول قاره خود هستند.به نقل از مهر، دیدار جمعه شب تیمهای ایران و تونس که ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به...
کادر فنی تیم ملی فوتبال از نزدیک بازی دوستانه تیم ملی مراکش برابر تیم صربستان را زیر نظر خواهد داشت. به نقل از مهر، با تصمیم کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، رودولفو مربی تیم ملی برای تماشای...
دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد این تیم کار دشواری در رقابت های جام جهانی پیش رو دارد.به نقل از مهر، علیرضا بیرانوند که به همراه سایر ملی پوشان فوتبال ایران در اردوی تونس حضور دارد ضمن تبریک...