»   جالب و خواندنی  »   صدور یک میلیون تن انواع سیمان از آذربایجان غربی به خارج از کشور
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۳۵

صدور یک میلیون تن انواع سیمان از آذربایجان غربی به خارج از کشور


به گزارش خبرنگار مهر، عباداله اکبری پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از کارخانه سیمان سفید ارومیه اظهار داشت: در هشت ماهه نخست سالجاری یک میلیون تن انواع سیمان به ارزش بیش از 72 میلیون دلار از استان به خارج از کشور صادرشده است.


وی افزود: این میزان سیمان صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 43 درصد و از لحاظ ارزشی 24 درصد رشد داشته است.


اکبری اضافه کرد: عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و قطر از جمله کشورهای هستند که بیشتر سیمان استان به آنها صادر شده است.


وی عنوان کرد: پیش بینی می شود تا آخر سالجاری میزان صادرات سیمان از استان به یک میلیون و 300 هزار تن برسد.


وی ادامه داد: آذربایجان غربی با داشتن چهار واحد تولید سیمان در ارومیه، بوکان و خوی و با تولید 4 میلیون و 300 هزار تن انواع سیمان پورتلند، پوزولانی و سفید در سال یکی از قطبهای مهم تولید سیمان در کشور به شمار می رود.


اکبری یاد آور شد: واحدهای تولید سیمان در آذربایجان غربی علاوه بر تامین نیاز داخل استان و کشور سالانه مقادیر قابل توجهي را نيز به خارج از كشور صادر می کند.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این استان 7.2 درصد از مجموع 60 میلیون تن ظرفیت سیمان تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب