»   جالب و خواندنی  »   صدور یک میلیون تن انواع سیمان از آذربایجان غربی به خارج از کشور
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۳۵

صدور یک میلیون تن انواع سیمان از آذربایجان غربی به خارج از کشور


به گزارش خبرنگار مهر، عباداله اکبری پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از کارخانه سیمان سفید ارومیه اظهار داشت: در هشت ماهه نخست سالجاری یک میلیون تن انواع سیمان به ارزش بیش از 72 میلیون دلار از استان به خارج از کشور صادرشده است.


وی افزود: این میزان سیمان صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 43 درصد و از لحاظ ارزشی 24 درصد رشد داشته است.


اکبری اضافه کرد: عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و قطر از جمله کشورهای هستند که بیشتر سیمان استان به آنها صادر شده است.


وی عنوان کرد: پیش بینی می شود تا آخر سالجاری میزان صادرات سیمان از استان به یک میلیون و 300 هزار تن برسد.


وی ادامه داد: آذربایجان غربی با داشتن چهار واحد تولید سیمان در ارومیه، بوکان و خوی و با تولید 4 میلیون و 300 هزار تن انواع سیمان پورتلند، پوزولانی و سفید در سال یکی از قطبهای مهم تولید سیمان در کشور به شمار می رود.


اکبری یاد آور شد: واحدهای تولید سیمان در آذربایجان غربی علاوه بر تامین نیاز داخل استان و کشور سالانه مقادیر قابل توجهي را نيز به خارج از كشور صادر می کند.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این استان 7.2 درصد از مجموع 60 میلیون تن ظرفیت سیمان تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...
ترسیم تصاویر جالب و هنرمندانه نقاشی با سایه اشیا توسط یک نقاش خوش ذوق بلژیکی بنام – وینکنت بال – در حالی این روزها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که وی از کودکی به نقاشی کشیدن علاقه...
«متین» نامی‌ست که ایرانی‌ها هم آنرا روی دختر می‌گذارند هم روی پسر. البته در غالب موارد این نام را پسرانه می‌دانند. مثل نام مسیح یا  مسیحا! مثلا من خودم تا مدتها فکر می‌کردم «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار شناخته شده‌ی ایران یک...


  • دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام غیر ممکن دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش Ap به نام آروم دل دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب