مشكلات مالي كه هست اما اميدوارم زودتر حل مي‌شود تا به تيم لطمه نزند. من هم مشكل مالي دارم و بخشي از قراردادم پرداخت نشده

سایت گل –   خوش مصاحبه و البته با حوصله. اين از خصوصيات بارز پيام صادقيان است. بازيكني كه در تركيب پرسپوليس مثلث خطرناكي را همراه با محسن مسلمان و محمدرضا خلعتبري تشكيل داده. مثلثي به خطرناكي مثلث برمودا. خودش هم قبول دارد. مي‌گويد باورمان شده كه مثلث برمودا هستيم. پيام هم از مثلث حرف زد و هم از مشكلات مالي پرسپوليس. دعوت نشدن به تيم ملي هم يكي از سوال‌هاي تكراري از او بود كه اين بار جوابي آتشين داشت. پيام باعث و باني دعوت نشدنش به تيم ملي را واگذار كرد به خدا تا نشان دهد تا چه اندازه، شايعه‌ها روي او تاثير گذاشته. شايعه‌هايي با اين مضمون كه يكي از بازيكنان بزرگ تيم ملي اجازه نمي‌دهد او به تيم ملي دعوت شود. مصاحبه ایران ورزشی  با پيام صادقيان پيش‌روي‌تان است. 

شرايط روبراه است؟ 
شرايط كه فوق‌العاده است. با مكافات و سختي‌هاي فراواني كه متحمل شديم توانستيم صدر جدول را به دست بياوريم. الان هم تلاش ما و علي آقا و كادر فني اين است كه بتوانيم اين صدرنشيني را ادامه بدهيم. 
فكر مي‌كني صدرنشيني شما ادامه پيدا كند؟ 
صددرصد ادامه پيدا مي‌كند. با كمك بچه‌ها و حمايت هواداران مي‌توانيم اين صدرنشيني را تا آخر فصل حفظ كنيم و عنوان قهرماني را به دست بياوريم. البته اگر بخواهيم قهرمان شويم بايد همه بازي‌ها را ببريم. 
حتي بازي بعد مقابل سايپا را؟ تيمي كه در بازي رفت، نخستين شكست فصل را به شما تحميل كرد؟ 
ما آن شكست را فراموش كرده‌ايم اما اين موضوع دليل نمي‌شود كه بگوييم بازي آساني پيش‌رو داريم. بازي مقابل سايپا سخت است. اين تيم تلفيقي از بازيكنان جوان و باتجربه است كه درخشش آنها مي‌تواند كار ما را مشكل كند. در اين بازي چاره‌اي جز برد نداريم و اميدوارم كه به هدفمان برسيم. 
تو، محسن مسلمان و محمدرضا خلعتبري در بازي‌هاي اخير پرسپوليس درخشش خيره‌‌كننده‌اي داشتيد. به واسطه اين درخشش به شما لقب‌هايي هم داده‌اند كه يكي از آنها مثلث برمودا است. اين لقب به گوش خودتان هم رسيده؟ 
در يكي از روزنامه‌ها خواندم كه براي ما نوشته بودند ويرانگر، مثل مثلث برمودا. خودمان هم باورمان شده كه مثلث برمودا هستيم و فكر مي‌كنم اين لقب براي ما باقي خواهد ماند. 
مثلثي كه مي‌گوييم بيش از حد با هم هماهنگ است. دليلش چيست؟ 
فكر مي‌كنم دليل اصلي‌اش برمي‌گردد به دوران حضور ما در ذوب‌آهن. هر سه در ذوب‌آهن بازي مي‌كرديم و از آنجا با خصوصيات هم آشنا هستيم. اين مي‌تواند دليل اصلي هماهنگي ما باشد. چشم بسته همديگر را پيدا مي‌كنيم و براي هر تيمي مي‌توانيم خطرساز شويم. 
شرايط مالي اين روزهاي پرسپوليس بغرنج است. بودجه‌اي نيست كه پول بازيكنان پرداخت شود. تو به عنوان يكي از بازيكنان موثر پرسپوليس، طلب داري يا پولت را پرداخت كرده‌اند؟ 
مشكلات مالي كه هست اما اميدوارم زودتر حل مي‌شود تا به تيم لطمه نزند. من هم مشكل مالي دارم و بخشي از قراردادم پرداخت نشده اما با مسوولان صحبت كردم تا اين مشكل را حل كنند. 
نتيجه صحبت‌هايت چه بود؟ 
مدام به امروز و فردا موكول مي‌شود اما اميدوارم ظرف روزهاي آينده مطالبات من هم پرداخت شود تا با تمركز كامل در تركيب پرسپوليس بازي كنم. 
يك سوال تكراري. از ته دل بگو كه چقدر اميدواري به تيم ملي دعوت شوي و همراه ساير بازيكنان به جام جهاني بروي؟ چند درصد؟ 
(كمي مكث مي‌كند) خودم 70، 80 درصد اميدوارم به تيم ملي دعوت شوم و در جام جهاني بازي كنم. 
واقعا؟ 
واقعا اين حرف را زدم. خيلي اميدوارم، چون فصل خوبي را پشت سر گذاشته‌ام و همه مي‌گويند مي‌تواني براي تيم ملي هم مفيد باشي. 
اما به نظر مي‌رسد كروش تيم خودش را بسته و بازيكناني را به جام جهاني مي‌برد كه در اردوهاي قبل حضور داشته‌اند. يعني اينكه بازيكنان جديد كه ماه‌هاي گذشته دعوت نشده‌اند شانسي براي حضور در جام جهاني ندارند… 
هر چه قسمت باشد همان مي‌شود اما اين را هم قبول ندارم كه بازيكنان جديد شانسي براي حضور در جام جهاني ندارند. 
اما تو از ماه‌ها پيش مي‌توانستي دعوت شوي اما نشدي. فكر نمي‌كني الان كارت سخت‌تر شده؟ 
حرف شما را مي‌پذيرم اما به نظر كی روش هم احترام مي‌گذارم. فقط باعث و باني دعوت نشدنم به تيم ملي را مي‌سپارم به خدا. اگر كسي باعث شده كه من به تيم ملي دعوت نشوم آن دنيا بايد جوابم را بدهد. به نظر من ارزشي ندارد كه كسي بخواهد من به تيم ملي دعوت نشوم. 
منظورت چه كسي است؟ 
اسم نمي‌برم، فقط مي‌سپارمش به خدا. واگذار مي‌كنم به او تا جوابش را بدهد. 
تيم زير 22 سال از چند روز ديگر بايد به اردو برود و البته از 22 دي‌ماه در مسابقات آسيايي شركت كند. آن زمان پرسپوليس بازي‌هاي حساسي در ليگ پيش‌رو دارد. تكليف تو، عاليشاه و مسلمان چه مي‌شود؟ به تيم زير 22 سال مي‌رويد يا براي پرسپوليس بازي مي‌كنيد؟ 
من نمي‌دانم داستان از چه قرار است. هر تصميمي كه مسوولان فدراسيون و پرسپوليس بگيرند ما تابعش هستيم. بايد تعامل كنند و به تفاهم برسند تا نه تيم ملي ضربه بخورد و نه پرسپوليس.