»   اخبار شهرستان ها  »   صادرات 32 میلیون دلار کالا از اردبیل/ 23 درصد کاهش داشته ایم
۱۳ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۷:۱۷

صادرات 32 میلیون دلار کالا از اردبیل/ 23 درصد کاهش داشته ایم

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: طی پنج ماهه اول امسال بيش از 32 ميليون و 511 هزار دلار کالا از گمركات این استان صادر شده است.

اردبیل نیوز،  ارژنگ عزيزي عصر سه شنبه در جلسه كارگروه توسعه صادرات استان اردبیل افزود: اين رقم در مدت مشابه سال گذشته حدود 42 ميليون و 191 هزار دلار بوده است كه نشان می دهد در زمینه ارزش صادراتی 23 درصد كاهش داشته ایم.

وی وزن صادرات استان در این مدت را 51 ميليون و 843 هزار تن اعلام كرد و افزود: صادرات استان از نظر وزن نيز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 54 ميليون و 865 هزار تن بوده است، كاهش شش درصدي را نشان مي دهد.

به گفته رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سيب زميني، مصنوعات پلاستيكي، جوجه يك روزه، ماهي زنده و روكش ام.دي. اف از مهمترين كالاهاي صادر شده در طي اين مدت بوده است.

معاون برنامه ريزي استاندار اردبیل در این جلسه با تاکید بر اینکه بر لزوم عملياتي کردن برنامه حوزه تجارت خارجي استان جهت توسعه صادرات غيرنفتي تاكيد كرد و یادآور شد: با رعايت ملاحظات قانوني مي توان زمينه توسعه صادرات و اقتصاد را در استان فراهم آورد.

سيدحامد عاملي با بیان اینکه اين استان در تمام حوزه هاي فرهنگي، گردشگري، صنعت و كشاورزي توانمندي صادرات محصولات متنوع و پرحجم را دارد، تصریح کرد: يكي از راه هاي توسعه اقتصادي استان برپايي نمايشگاه در كشورهاي هدف صادراتي براي شناساندن قابليت ها و پتانسيل موجود استان است.

وی متذکر شد: برگزاري نمايشگاه ها در كشورهاي هدف صادراتي رشد و توسعه صادرات غيرنفتي، اشتغال پايدار و معرفي كالاهاي توليدي و همچنين توسعه روابط تجارت خارجي استان اردبيل را فراهم مي کند.

معاون استاندار اردبیل عنوان کرد: براي افزايش صادرات بايد كيفيت را ارتقا دهيم و اگر در توسعه صادرات موفق عمل كنيم و در بازارهاي كشورهاي ديگر سهم بزرگي داشته باشيم بايد در ارتقاي كيفيت توليدات تلاش بیشتری داشته باشیم.

خبرگزاری مهر

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...