»   محرم  »   شیفتگی مردم آذربایجان به اهل بیت (ع) زبانزد خاص و عام است
۲۰ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۵۷

شیفتگی مردم آذربایجان به اهل بیت (ع) زبانزد خاص و عام است

رییس کمیته رسیدگی به تخلفات فدراسیون فوتبال گفت: شیفتگی مردم آذربایجان و تبریز به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) زبانزد خاص و عام بوده و این ویژگی مایه افتخار مردمان این دیار است.

حجت الاسلام علیرضا علیپور در آیین شب هفتم محرم با حضور جامعه ورزش آذربایجان شرقی در مسجد کریمخان، افزود: هر وقت سوز، اخلاص و شعور حسینی مردم آذربایجان در استان های مختلف اعم از آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان را می بینم به شیفتگی این مردم در محضر اهل بیت عصمت و طهارت حسرت و غبطه می خورم.

وی با بیان اینکه همه مجالس حسینی و اهل بیت(ع) غنیمت است، اظهارکرد: باید از این ایام برای رستگاری و سعادت دنیوی و اخروی نهایت استفاده را کرد.

حجت الاسلام علیپور ادامه داد: پیوند ما با اهل بیت (ع) دایمی است و جوانان وظیفه دارند همانند شهدای گرانقدر دفاع مقدس همچون باکری پرچم کشور را بر بلندای ایمان، کرامت و شهامت تا ظهور مهدی موعد (عج) دست به دست بگردانند.

وی خدمت مردم در مجالس حسینی را بسیار باارزش خواند و گفت: هر نوع خدمت به امام حسین(ع) نوعی زیارت است.

در حاشیه این مراسم گروه فرهنگی- هنری پژواک سکوت از کانون ناشنوایان، سرود یاران چه غریبانه را به صورت ایما و اشاره اجرا کردند.

 

ایرنا

آخرین مطالب این بخش محرم

غم و مصیبت اهل بیت (ع) از همان آغازین روزهای ماه محرم آغاز می‌شود و از دوم این ماه که کاروان امام حسین (ع) به صحرای کربلا می‌رسد، این حزن و زاری دو چندان می‌شود. اما درباره عزاداری‌هایی که در جامعه...
عکس های محرم و عاشورایی برای موبایل به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم مجموعه عکس های پروفایل محرم و عاشورای امام حسین  را برای شما عاشقان سرور و سالار شهیدان گردآوردی کرده ایم. ماه عشق به سرو و سالار شهیدان فرا رسید...
آنچه می خوانید گلچینی است از سخنان دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی است که با عنوان «عقل و عشق در حریم عاشورا» منتشر شده است. ...
امام صادق (ع) به توصیفی خاص از ویژگی‌ها و علل انحراف دشمنان سیدالشهداء(ع) می‌پردازند. ...