»   فرهنگی و هنری  »   شیار 143 اثری دلی در حوزه‌ی سینمای دفاع مقدس است
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۳۷

شیار 143 اثری دلی در حوزه‌ی سینمای دفاع مقدس است

فرزند شهید عباس کریمی فیلم «شیار 143» را اثری دلی در حوزه‌ی سینمای دفاع مقدس دانست و از ساخت این فیلم توسط یک کارگردان جوان تقدیر کرد.

داود کریمی به خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اینکه در این مقطع زمانی یک کارگردان خانم اولین اثر خود را با موضوع دفاع مقدس می‌سازد، قابل تقدیر است. ضمن اینکه ایشان به موضوع بکر و خوبی پرداخت که دغدغه بسیاری از خانواده‌های شهدا است.

او با تقدیر از بازی مریلا زارعی در این فیلم خاطرنشان کرد: ایشان بازی بسیار خوبی، دلی و حسی داشتند و انتقال احساسات‌شان خیلی به واقعیت نزدیک بود.

کریمی درباره پرداخت موضوع دفاع مقدس در آثار سینمایی گفت: برای ساخت این گونه فیلم‌ها باید پژوهش‌های زیادی انجام شود، چون معمولا کسی که از نزدیک درگیر جنگ نبوده نمی‌تواند شرایط آن را به خوبی درک کند اما خوشبختانه برای ساخت فیلم «شیار 143» این تحقیقات انجام شده بود.

این فرزند شهید ادامه داد: حس می‌کنم هر چه از دوران دفاع مقدس می‌گذریم با اینکه از آدم‌های آن زمان دور می‌شویم اما حقانیت و معصومیت آنان بیشتر به نسل جدید منتقل می‌شود و نتیجه این برخورد را در آثار موسیقی و سینمایی می‌بینیم.

او ابراز خرسندی کرد: در آثار هنری امروز، شهدا و خانواده‌های آن‌ها دیگر آدم‌های افسانه‌ای و غیرقابل باور نیستند بلکه اسطوره‌هایی هستند که هم الگو شده‌اند و هم قابل دسترس و قابل احترام. شاید به این دلیل که آدم‌های نسل جدید خیلی صادقانه‌تر و صمیمانه‌تر به جنگ و افراد مرتبط با جنگ می‌نگرند.

کریمی گفت: از آنجا که نیت آدم‌هایی که به جنگ رفتند صادقانه و برحق بود، نسل جدید این حقانیت را درک کرده و صمیمانه با آن برخورد می‌کند.

او در پاسخ به این پرسش که چند درصد از آثار هنری ژانر دفاع مقدس می‌تواند دغدغه واقعی خانواده شهدا را دربربگیرد، توضیح داد: تعداد این آثار زیاد نیست. برخی از این آثار توسط هنرمندانی ساخته شده که خود درگیر جنگ بوده‌اند که این آثار بیشتر به واقعیت نزدیک هستند اما آثاری هم هستند مانند فیلم «شیار 143» که هر چند توسط کارگردانی جوان و خانم ساخته شده، خیلی دلی و حسی است و خانواده شهدا با آن همراه می‌شوند.

به گزارش ایسنا، داوود کریمی فرزند شهید عباس کریمی است که فرمانده لشکر 37 محمدرسول‌الله (ص) بوده و 23 اسفند 63 در عملیات بدر شهید شده است. داوود کریمی به هنگام شهادت پدرش 9 ماهه بوده و هیچ خاطره‌ای از او ندارد.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب