»   اخبار حوادث واقعی  »   شکار زنان با خودروهای مدل بالای سرقتی
۳۰ خرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۱۳

شکار زنان با خودروهای مدل بالای سرقتی

مرد تبهکار که با سرقت خودروهای مدل بالا و معرفی خود به عنوان طلافروش زنان را فریب می داد ، پس از دو سال زندگی مخفیانه دستگیر شد.

ساعت 13 و 20 دقیقه 29 آذر سال 90 زن جوانی با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران با طرح شکایتی گفت : ساعت 10 صبح امروز در حال پیاده روی در داخل پارک بودم که مردی حدود 30 ساله شروع به صحبت و ایجاد مزاحمت کرد و بعد از دقایقی کوتاه در یک لحظه کلید ماشینم که در دستم بود را قاپید و متواری شد که پس از مراجعه به محل پارک خودرو متوجه سرقت آن شدم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت خودرو” و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده برای رسیدگی  در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در اولین اقدام در خصوص رسیدگی به پرونده ، مشخصات خودرو سانتافه سرقت شده در سیستم سراسری پلیس ثبت و خودرو 24 اسفند همان سال، در شهرستان ارومیه کشف و در بازرسی از داخل خودرو ، علاوه بر کشف تصاویر متعلق به اوراق شناسایی فردی به نام امیر 29 ساله تعدادی کارت ویزیت متعلق به مغازه های جواهرفروشی در شهرهای تهران ، تبریز و … نیز کشف شد که در بررسی اطلاعات درج شده در داخل کارت ها مشخص شد که علی رغم درست بودن آدرس و نشانی برخی از مغازه های طلافروشی ، فردی با مشخصات درج شده در داخل کارت در مغازه های طلافروشی مشغول به کار نبوده و سرانجام این کارت ها به عنوان کارت های مجعول مورد شناسایی قرار گرفت .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به مشخصات به دست آمده از  “امیر” ، صاحب خودرو سانتافه بلافاصله وی را به عنوان سارق خودرو مورد شناسایی قرار داد . با بررسی بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، “امیر” به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه “سرقت منزل” ، “کلاهبرداری” و “نزاع و درگیری” مورد شناسایی قرار گرفت. آخرین سابقه “امیر” متعلق به پایگاه یکم پلیس آگاهی بود که متهم از طریق جلب اعتماد صاحبخانه سابق خود ، اقدام به سرقت منزل کرده بود که پس از کشف اموال از سوی کارآگاهان ، متهم از سوی مراجع قضایی به زندان محکوم و پس از مدتی با تأمین قرار قانونی آزاد شد .

اقدامات پلیسی برای دستگیری “امیر” در دستور کار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت تا سرانجام کارآگاهان متوجه شدند که متهم با یک دستگاه خودرو هیوندا مدل AX55 در حال تردد است .

بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی ، محل تردد متهم در منطقه نیاوران شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام متهم اردیبهشت امسال ، سوار بر خودرو هیوندا دستگیر و در بازرسی از داخل خودرو ، کارت های متعلق به مغازه های طلافروشی در مناطق میرداماد ، بازار بزرگ و … کشف شد .

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه یکم  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی چندین شاکی زن که متهم تحت عنوان طلافروش و در پوشش خودروهای مدل بالا اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده ، گفت : با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف “سرقت” و “کلاهبرداری” و همچنین شناسایی تعدادی از شکات جدید که متهم اقدام به فریب و سرقت از آنها کرده ، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است . به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران ـ سه راه یاسر مراجعه کنند. همچنین از شهروندان که اطلاعاتی در خصوص دیگر اقدامات مجرمانه متهم دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21868313 در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

خبرگزاری مهر

آخرین مطالب این بخش اخبار حوادث واقعی

ریزعلى خواجوى، دهقان فداکار کتابهای درسی شامگاه شنبه 11 آذر درگذشت."ریزعلى خواجوى" که با نام دهقان فداکار در کتابهای درسی شناخته و معرفی شده بود مدتها بدلیل بیماری ریوی در بیمارستانی در تبریز بستری بود و شامگاه شنبه 11 آذر...
اگر شما یک فروشنده باشید و در مغازه هنگامی که منتظر مشتری هستید با یک سارق مسلح به چاقو یا اسلحه مواجه شوید چه واکنشی از خود نشان خواهید داد؟ آیا با وجود مسلح بودن سارق، باز هم در مقابل...
ایران نوشت: در طبقه پنجم مجتمع قضایی خانواده - میدان ونک - زنان و شوهران سرگرم پیگیری پرونده‌های طلاق و مهریه بودند.مردی بلند قامت با ابروی در هم رفته وارد شعبه 273 شد. پس از او سه دختر جوان و...
دختر جوان به کارآگاهان گفت: «من و محسن حدود یک سال و نیم قبل با هم در ارتباط بودیم. تا اینکه یک روز فهمید قرار است برایم خواستگار بیاید. با شنیدن این خبر خیلی عصبانی شد و به همین خاطر...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب