»   گالری عکس بازیگران زن و مرد ایرانی  »   شباهت‌ها و تفاوت‌های «محمدرضا گلزار» و «بهرام رادان»
۳۰ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۴۲

شباهت‌ها و تفاوت‌های «محمدرضا گلزار» و «بهرام رادان»

شباهت‌ها و تفاوت‌های «محمدرضا گلزار» و «بهرام رادان»

بهرام رادان و محمدرضا گلزار، دو بازیگری بودند که همزمان با هم وارد عرصه بازیگری شدند. هر دو کارشان را با ویدیو‌های نوجوان‌پسند آغاز کردند اما هر اندازه که گلزار همان رویه را ادامه داد و بیشتر در ویدیو‌های صرفا تجاری بازی کرد، بهرام رادان کم کم به یک بازیگر معتبر به‌معنای دقیق کلمه تبدیل شد تا جایی که همه جوایز معتبر را هم دریافت کرد. این‌روزها محمد رضا گلزار با سریال «عاشقانه» دوباره محبوبیتش را نزد مردم به‌دست آورده است و در یک سال ا خیر با اکران «سلام بمبئی» نشان داد که همچنان می‌توان به‌عنوان برگ برنده یک ویدیو در گیشه، روی او حساب کرد. او اکنون در ویدیو «آینه بغل» منوچهر ‌هادی بازی می‌کند. رادان ویدیو «زرد» را آماده نمایش دارد و آخرین ویدیوی که از او اکران شده «بارکد» بود که فروش بالای ۱۰میلیارد‌تومان را تجربه کرد. رادان برای اولین بار قرار است در تئاتر بازی کند و ضمن این‌که مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را حمل کند. علاوه بر این‌ها او به‌عنوان یکی از اعضای هیات داوران بخش تبلیغات سینمای ایران در ششمین جشنواره ویدیو شهر انتخاب شده است. به‌بهانه فعالیت‌های متنوع این دو بازیگر به شباهت‌ها و تفاوت‌های آن دو پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

۱- هر دو به‌خاطر زیبایی چهره، بازیگری‌شان را با ویدیو‌های نوجوان‌پسند آغاز کردند در واقع صرفا به‌خاطر این‌که چهره عام‌پسند و نوجوان‌پسند داشتند برای بازی در این ویدیو‌ها انتخاب شدند. رادان بعد از گذراندن یک دوره بازیگری در ویدیو «شور عشق» بازی کرد و گلزار که قبلا در گروه آریان گیتاریست بود، توسط ایرج قادری برای اولین‌بار برای بازی در ویدیو «سام‌ونرگس» انتخاب شد.

۲- هر دو از اولین بازیگرانی بودند که طعم رفتن تصویرشان روی بیلبوردهای تبلیغاتی را چشیدند. تا حدی که فضا را برای حضور بازیگران و ورزشکاران در این عرصه بازتر کردند. درحال حاضر بهرام رادان با شرکت‌هایی مثل نوین‌چرم قراردادی طولانی‌مدت دارد و عکس‌هایش در اغلب بیلبورد‌های مهم کشور به چشم می‌خورد اما گلزار چندان مثل سابق فعالیت‌های تبلیغاتی ندارد.

۳- محمدرضا گلزار بیشتر با ویدیو‌های پرفروش و صرفا تجاری شناخته می‌شود و از نظر فروش گیشه، بازیگر موفق‌تری نسبت به رادان محسوب می‌شود که آثاری چون «کما»، «کلاغ پر»، «آتش بس»، «سلام بمبئی»، «توفیق اجباری» و… را در کارنامه دارد ولی رادان بیشتر با ویدیو‌های غیر تجاری شناخته می‌شود. ویدیو‌هایی که مرز میان مخاطب عام و خاص را رعایت می‌کنند از جمله «شمعی در باد»، «سنتوری»، «گیلانه»، «خون بازی»، «آدم کش»، «گاوخونی» و… از جمله ویدیو‌های پرفروش رادان می‌توان به ویدیوی مثل «بارکد» اشاره کرد.

۴- رادان ویدیو به ویدیو بر دانش سینمایی‌اش افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا این‌که در چهارمین نقش‌آفرینی‌اش کاندیدای دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما برای ویدیو «آواز قو» شد. رادان سپس موفق به کسب دو سیمرغ بلورین نقش اول مرد برای ویدیو‌های «شمعی در باد» و «سنتوری» نیز شد. رادان بعد از چند ویدیو اول با نشان‌دادن استعدادش این شانس این را داشت که با کارگردانان بزرگ سینمایی ایران مثل مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، رخشان بنی‌اعتماد و… کار کند اما گلزار تا کنون فقط با یک کارگردان از نسل اول کارگردانان کار کرده است؛ یعنی بهمن فرمان‌آرا که آن هم نقش بسیار کوچکی داشته است. بازی گلزار در ویدیو‌های کارگردانانی چون مسعود کیمیایی، بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی با وجود دعوت شدن هر بار به دلایل مختلفی کنسل شده است.

۵- رادان دو بار جایزه سیمرغ گرفته درحالی که گلزار تا کنون حتی کاندیدای دریافت هیچ جایزه‌ای نشده است. جوایز و کاندیداتوری رادان عبارتند از: نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای ویدیو «آواز قو» (۱۳۸۱)، برنده تندیس حافظ برای ویدیو «گاوخونی» (۱۳۸۳)، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی ویدیو برای ویدیو «سربازهای جمعه» (۱۳۸۲)، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی ویدیو فجر برای ویدیو «سنتوری» (۱۳۸۵) و نامزد تندیس حافظ برای ویدیو سنتوری.

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/post-2257-0-26090500-1476548209.jpg

۶- تنوع بازی و اجرای رادان در نقش‌هایش خیلی بیشتر است. نمود عینی این ویژگی‌ها در چهره‌پردازی‌های متنوع او دیده می‌شود که صورتش انواع و اقسام گریم‌ها را داشته است. از جمله «سربازهای جمعه»، «سنتوری» و «گیلانه». اما گلزار هیچ‌گاه تغییری در چهره نداشته و حتی عنوان شد که ابتدا برای بازی در «سربازهای جمعه» انتخاب شده بود و قرار بود موهایش را کوتاه کند اما اجازه نداد و از ویدیو خارج شد!

۷- گلزار تا کنون سه سریال کار کرده است. «ساخت ایران»، «عشق تعطیل نیست» و «عاشقانه» درحالی که رادان هنوز در سریالی بازی نکرده است.

۸- رادان از سال ۷۹ که وارد سینما شده در ۳۵ ویدیو بازی کرده و گلزار با همین تعداد سال فعالیت، در ۲۵ ویدیو بازی کرده است.

۹- رادان در گفت‌وگو با مجلات تخصصی نشان داده که نگاهی تحلیلی به سینما دارد اما گلزار به‌دلیل این‌که کمتر چنین نگاهی دارد کمتر در نشریات تخصصی به او بها داده شده است و بیشتر مجلات عمومی به او پرداخته‌اند.

۱۰- رادان تجربه کار بین‌المللی داشته چه در همکاری با کارگردان ایرانی مانند بهروز افخمی در ویدیوی مثل «ته دنیا» و چه کارگردان ساکن آمریکا مثل سودابه مرادیان که در یک ویدیو‌ هالیوودی به‌نام «پولاریس» همکاری کردند. گلزار در سریال «ساخت ایران» کار کرده که قسمتی از آن در ترکیه ساخته شده است و در ویدیوی بین‌المللی مثل «سلام بمبئی» که محصول مشترک ایران و هند است.

۱۱- گلزار توانسته با دو بازیگر زوج مناسبی تشکیل دهد از جمله امین حیایی و مهناز افشار. رادان هم با گلشیفته و حامد بهداد کم و بیش یک زوج قوی را نشکیل داده است.

۱۲- رادان نسبت به گلزار کمتر در ویدیو‌های کمدی بازی کرده است از جمله آثاری مانند «صورتی» و «بارکد» اما اغلب کارهای گلزار کمدی هستند مثل «کما»، «کلاغ پر»، «توفیق اجباری» و «ساخت ایران».

۱۳- رادان تجربه حضور در ژانرهای متنوعی را داشته از جمله ژانر وحشت با «رز زرد»، ژانر جنگ با «حکایت عاشقی» و «گیلانه» و حتی کار مستند مثل «من ناصر حجازی هستم» که در اولین انیمیشن بلند سینمای ایران یعنی «تهران ۱۵۰۰» هم کار کرده است اما گلزار فقط در ملودرام‌های جدی یا کمدی بازی کرده است.

۱۴- رادان معمولا دستمزد معقولی دریافت کرده یا اگر دستمزد زیادی گرفته کمتر رسانه‌ای شده درحالی که گلزار اغلب ماجرای دستمزدهایش به حواشی بدل شده است؛ از ۹۰‌میلیون‌تومان برای سه روز بازی در «دموکراسی توو روز روشن»، آن هم ۱۰ سال قبل و سال ۸۶ گرفته تا دستمزد بیش از یک میلیارد‌تومانی با سریال «عاشقانه».

۱۵- گلزار تجربه حضور در تیم‌های ورزشی هنرمندان را دارد اما رادان در این عرصه فعال نبوده است. گلزار حتی سرمربی والیبال هم بوده اما رادان کمتر تجربه ورزشی داشته است. شاید تنها تجربه ورزشی او این است که قرار است مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را حمل کند.

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/45646.jpg

۱۶- فعالیت‌هایی که گازار غیر از فضای بازیگری و ویدیو داشته اغلب در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرده است؛ از باشگاه بدنسازی گرفته تا اداره کافی‌شاپ و رستورانی که دراختیار دارد اما از کار و فعالیت‌های بهرام رادان غیر از حوزه بازیگری خبری منتشر نشده است.

۱۷- رادان سعی می‌کند تا در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کند اما گلزار نسبت به این حوزه کاملا بی‌تفاوت است.

۱۸- رادان تجربه بازی مقابل معتبرترین بازیگران را داشته از جمله خسرو شکیبایی، فاطمه معتمدآریا و لیلا حاتمی اما گلزار بیشتر با چهره‌ها هم بازی بوده مثل مهناز افشار، رضا عطاران، نیکی کریمی و…

۱۹- از بین ویدیو‌های محمدرضا گلزار تاکنون کارهایی مثل «مادر قلب اتمی» توقیف شده‌اند. در کارهای بهرام رادان هم ویدیو «سنتوری» ابتدا توقیف شد و بعد در شبکه نمایش خانگی پخش شد. البته «زادبوم» هم توقیف بود اما این روزها قرار است اکران شود.

۲۰- گلزار قبل از بازیگری در موسیقی فعال بود، بعد از فعالیت موسیقی خارج شد و بیشتر به بازی پرداخت اما دوباره به عرصه موسیقی بازگشت و از گروه آریان هم جدا شد تا حالا که چند قطعه را به‌طور مستقل ارائه کرده و چند کنسرت داخلی و خارجی با خوانندگان مختلف گذاشته است. رادان هم یکبار تجربه خوانندگی داشته و آلبوم «روی دیگر» را منتشر کرده که چند تک آهنگ نیز از او منتشر شده است.


منبع: روزنامه صبا

دانلود ویدیو ایرانی
شباهت‌ها و تفاوت‌های «محمدرضا گلزار» و «بهرام رادان»


آخرین مطالب این بخش گالری عکس بازیگران زن و مرد ایرانی

تصاویری از نمایشگاه عکس « نیکی کریمی » هنرپیشه، تهیه کننده و کارگردان سینمای ایران که یکی از پر افتخار ترین هنرمندان هنر هفتم کشورمان در عرصه بین المللی محسوب می شود، هفته گذشته، سومین نمایشگاه عکس خود را...
تصویری از بدل ایرانی آنجلینا جولی در مراسم اکران « شاخ کرگدن » شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک ۹ خروجی ۲ به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت...
نهال سلطانی و دوست پسرش ، یک شکست بزرگ عشقی نهال سلطانی مدل معروف ایرانی که به چهره زیبایش در فضای مجازی مشهور شد حواشی زیادی را پیرامون خود دارد. البته بسیاری از طرفداران وی نیز اورا حمایت می کنند و...
واکنش منتقد برنامه هفت به صحبت های ابراهیم حاتمی کیا / از افترایتان نمی گذرم و شما را به حضرت فاطمه (س) واگذار می کنم غلامعباس فاضلی، ‌منتقد برنامه «هفت»، در واکنش به ابراهیم حاتمی‌کیا که...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب