»   سینما  »   شانس اصغر فرهادی برای بردن اسکاری دیگر
۸ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۷:۵۱

شانس اصغر فرهادی برای بردن اسکاری دیگر

پیش‌بینی این روزها از اسکار ۲۰۱۴ در بخش بهترین فیلمنامه‌ غیراقتباسی نشان می‌دهد اصغر فرهادی می‌تواند برای فیلمنامه “گذشته” یکی از نامزدهای دریافت اسکار باشد.

به گزارش اردبیل نیوز، منتقد این سایت اصغر فرهادی را یکی از ۵ نفری خوانده که می تواند به دریافت این جایزه امیدوار باشد و او را یک مدعی بالاتر از کورمک مک کارتی نویسنده برجسته آمریکایی خوانده است.

این سایت می‌نویسد هر چند الان برای این گمانه‌زنی خیلی زود است و می تواند تغییراتی به وجود بیاید، می‌تواند بر تعداد فیلمنامه‌های جدید افزوده شود و آثار جدیدی وارد این رقابت شوند، اما تاکنون بهترین آثاری که برای سال پیش‌روی وجود دارد این آثار هستند:

اصغر فرهادی برای “گذشته”. اثری از برنده جایزه بخش فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۲ برای فیلم “جدایی” می تواند در کانون توجه بهترین فیلمنامه‌های غیراقتباسی سال ۲۰۱۳ جای داشته باشد.

اریک سینگر برای پروژه هنوز بدون نام دیوید او راسل

باب نلسون برای “نبراسکا”. هر چند این فیلمنامه هنوز خیلی جایگاه معتبری ندارد، به دلیل کارگردانی آن توسط آلکساندر پین می‌توان در این بخش به آن امید داشت.

راین کوگلر برای “جهان میوه” که درجشنواره ساندنس حضور درخشانی داشت.

کورمک مک کارتی برای “مشاور”. هر چند فیلمنامه این اثر باید تقریبا تخت و یک دست باشد اما این که توسط ریدلی اسکات کارگردانی می‌شود، آن را در جایگاهی خاص قرار می‌دهد.

منبع: افکارنیوز

آخرین مطالب این بخش سینما

بانی ویدئو:استیون اسپیلبرگ ۷۱ ساله شد.خالق ویدئوهای خاطره انگیزی همچون آرواره‌ها (۱۹۷۵)، ای.تی (۱۹۸۲) و پارک ژوراسیک و … امروز ۷۱ ساله شد.او تاکنون او شش بار نامزد جایزه اسکار برای بهترین کارگردانی شده است.آخرین ویدئو او «پُست» در...
گزارش صفحه یک بانی کلیپ شماره ۳۵۷۲ دوشنبه ۲۷ آذر اولین بار در بانی‌کلیپ پدیدار...
شهلا ناهید: توشه ای از فرانسه تلاش بر این دارد که علاقمندان را در جریان شماری از رخدادهای سینمائی این کشور و یا در پیوند با آن چه در جهان سینما می گذرد بگذارد. هدف، سخن از همه ویدیو...
نشست خبری نخستین جشنواره فرهنگی- سینمایی آب با حضور علی نصیریان، داریوش فرهنگ، مجید رجبی معمار، هوشنگ گلمکانی، نرگس آبیار و کتایون ریاحی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری ، وحید ضرابی نسب دبیر جشنواره و محمد پرورش مدیرعامل شرکت...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب