»   فرهنگی و هنری  »   «سگ‌سالی» بلقیس سلیمانی منتشر شد
۲۲ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۶:۲۴

«سگ‌سالی» بلقیس سلیمانی منتشر شد

رمان «سگ‌سالی» بلقیس سلیمانی منتشر شد.

این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره انتشار تازه‌ترین رمانش با نام «سگ‌سالی» گفت: این رمان با کارهای قبلی‌ام دو تفاوت اساسی دارد؛ یکی این‌که شخصیت اصلی این رمان مرد است و دیگر این‌که داستان آن واقعی است.

او درباره موضوع این رمان اظهار کرد: من در این رمان وقایع دهه 60 را دستمایه کار قرار دادم و در واقع رمان به نوعی در راستای کارهای قبلی من نوشته شده است.

سلیمانی همچنین درباره واقعی بودن داستان این رمان گفت: این داستان در یکی از استان‌های شرقی کشور اتفاق افتاده است و من موضوع یک‌خطی را به یک داستان بلند تبدیل کردم. حوادث‌ و شخصیت‌ها همه ساختگی هستند. من قبلا تجربه نوشتن رمان براساس یک اتفاق واقعی را نداشتم و این اولین‌بار است که با این سبک رمانی می‌نویسم.

او درباره روایت در رمان «سگ‌سالی» هم گفت: رمان در فصل‌های کوتاه‌، کوتاه و براساس روایت دانای کل محدود نوشته شده است و 24 سال از زندگی شخصیت اصلی را به صورت روایت‌های کوتاه بیان می‌کند تا خواننده خسته نشود.

رمان «سگ‌سالی» به تازگی با شمارگان 1500 نسخه و قیمت 7000 تومان در 142 صفحه از سوی نشر زاوش منتشر شده است.

سلیمانی همچنین درباره کارهای دیگرش گفت: طرح یک رمان را در دست دارم که می‌خواهم کمی از فعالیت‌های تدریسم کم کنم و بعد از عید نگارش آن را آغاز کنم.

بلقیس سلیمانی سال 1342 در کرمان به دنیا آمده است. رمان‌های «بازی آخر بانو»،‌ «خاله‌بازی» و «به هادس خوش آمدید» و همچنین مجموعه داستان‌های «بازی عروس و داماد» و «پسری که مرا دوست داشت» از آثار منتشرشده این نویسنده‌اند.

انتهای پیام


آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب