»   اخبار سیاسی  »   سومین نشست کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای ایران و آذربایجان برگزار شد
۲۵ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۲۸

سومین نشست کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای ایران و آذربایجان برگزار شد

سومین نشست کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای بین المللی بین ایران و جمهوری آذربایجان در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد.

اردبیل نیوز: در این نشست که روزهای 24 و 25 بهمن 1392برگزار شد، آخرین وضعیت اجرای مفاد موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای دو کشور که در سال 2002 به امضا رسیده بود، بررسی و در زمینه حل مسایل حمل و نقل مسافر و کالا بین دو کشور تبادل نظر شد.

در این نشست طرفین با ابراز خرسندی از جریان طبیعی حمل و نقل جاده ای، در خصوص تداوم و افزایش همکاری های مشترک در چارچوب سازمان همکاری های اقتصادی، تراسیکا و کریدور شمال – جنوب به توافق رسیدند.

هیات های مذاکره کننده همچنین توافق کردند در صورت نیاز به گشایش خطوط جدید اتوبوسرانی بین دو کشور، اقدامات لازم را به عمل آورند.

در این نشست همچنین پیشنهاداتی به منظور جلوگیری از ترافیک و کاهش تراکم کامیون ها و اتوبوس ها در مبادی ورودی و خروجی گمرکات آستارا و بیله سوار، افزایش ساعات کار این مبادی و کاهش مدت توقف کامیون ها در گمرک باکو از سوی هیات ایرانی ارائه شد که مقرر گردید این موارد از سوی طرف آذری پیگیری شود.

ˈمحمد جواد عطرچیانˈ مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورمان سرپرستی هیات ایرانی را بر عهده داشت .

از طرف جمهوری آذربایجان نیز ˈحسین سلام افˈ رییس سرویس حمل و نقل جاده ای جمهوری آذربایجان عهده دار سرپرستی هیات کشور میزبان بود.

اجلاس آتی کمیسیون مشترک حمل و نقل جاده ای بین المللی بین ایران و جمهوری آذربایجان در تهران برگزار خواهد شد.

 

ایرنا


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب