»   اخبار اجتماعی  »   سرکرده باند سارقان خشن به همدستانش هم رحم نمی کرد
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۱۰

سرکرده باند سارقان خشن به همدستانش هم رحم نمی کرد


به گزارش خبرنگار مهر، در پی وصول اخبار و اطلاعات مردمی در خصوص فعالیت گروهی از افراد سابقه دار منطقه شوش در زمینه ارتکاب سرقت های خشن ، کارآگاهان اداره پنجم در بررسی موضوع متوجه شدند که یکی از مجرمین سابقه دار به نام “محمد . ط” 26 ساله اقدام به تشکیل گروهی از سارقین به عنف کرده و در مناطق مختلف شهر تهران اقدام به زورگیری از شهروندان می کند .


با آغاز اقدامات پلیسی ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی دیگر اعضای گروه به نام های “مرتضی . ص” 26 ساله ، “محمد . ب” 22 ساله ، “میلاد . د” 28 ساله ، “مهرشاد . ن” 26 ساله ، “مسعود . ع” 25 ساله و “بهروز . ک” 21 ساله کرده و در بررسی سوابق آنها پی بردند که همگی از مجرمین سابقه دار منطقه شوش هستند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شرارت ، قدرت نمایی با سلاح سرد ، نزاع و درگیری و سرقت های به عنف دستگیر و روانه زندان شدند .


با شناسایی اعضای گروه سارقین و بررسی شکایتهای مطرح در خصوص سرقتهای به عنف ، یکی از مالباختگان با مراجعه به اداره پنجم پلیس آگاهی با شناسایی تصاویر متهمان به کارآگاهان عنوان داشت: پنجم آذر امسال ، در خیابان انقلاب از تاکسی پیاده و به سمت داروخانه فروش داروهای خاص در خیابان نجات اللهی حرکت کردم . در حالیکه با گوشی تلفن همراه مدل iphone خود به قیمت سه میلیون و 300 هزار تومان در حال صحبت بودم ، در فاصله چند متر مانده به داروخانه ناگهان جوان تنومندی مقابل من ایستاد و در کمال تعجب عنوان داشت که باید گوشی تلفن همراه خود را به او تحویل دهم!  هنوز کلمه ای از دهانم خارج نشده بود که ناگهان فرد دیگری از پشت سر ضربه ای به سرم وارد کرد و همزمان با وی جوان تنومند اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرد.


وی ادامه داد: یکی از آنها سوار یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 شد و به سمت شمال خیابان حرکت کرد و نفر دوم نیز سوار یک دستگاه موتورسیکلت پالس مشکی رنگ شد و در جهت جنوب خیابان حرکت کرد. تمامی این اتفاقات و سرقت گوشی تلفن همراهم شاید در فاصله ای کمتر از 10 ثانیه اتفاق افتاد و هیچکدام از افرادی که در مقابل داروخانه ایستاده بودند متوجه سرقت نشدند .


با توجه به شناسایی دقیق دو نفر از اعضای گروه از سوی مالباخته و اطلاعات دقیق به دست آمده از فعالیت این گروه از مجرمین خشن، هماهنگیهای قضایی با شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران انجام و تمامی متهمان در مخفیگاه هایشان واقع در منطقه شوش دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.


سرکرده گروه که پس از دستگیری و مواجه شدن با مستندات و دلایل کارآگاهان چاره ای جز اعتراف نداشت، در همان اظهارات اولیه به دهها فقره زورگیری به شیوه زاغ زنی و سرقت گوشیهای تلفن همراه گران قیمت در مناطق مختلف تهران به ویژه در شرق و مرکز تهران اعتراف کرد.


در تحقیقات به عمل آمده از متهمان مشخص شد که در صورت وقوع اشتباه از سوی یکی از اعضای گروه در زمان سرقت، دیگر اعضا اقدام به ضرب و شتم شدید و به اصطلاح تنبیه وی می کردند. به عنوان مثال یکی از متهمان که در زمان سرقت ها اقدام به زاغ زنی مالباختگان در شعبات بانک می کرد پس از شناسایی اشتباه یکی از مالباختگان در داخل بانک از سوی سایر اعضای گروه با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود .


سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند ، معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مختلف و اعترافات اولیه به دهها فقره سرقتهای به عنف به ویژه به شیوه زاغ زنی در مراکز تجاری و بانکها ، از تمام مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت در مناطق مختلف سطح شهر تهران قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند .

 

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند.وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...
سال 95 چند ایرانی متولد شدند؟ + اسامی محبوبسیف الله ابوترابی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: نرخ عمومی ولادت (به معنی ولادت های ثبت شده به ازای یک هزار نفر جمعیت در یک سال شمسی) در سال...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب