»   اخبار شهرستان ها  »   سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در پایاب شبکه سبلان
۱۷ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۳:۴۷

سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی در پایاب شبکه سبلان

سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر گفت: تاکنون بیش از 50 میلیارد تومان برای ایجاد شبکه پایاب سد سبلان سرمایه‌گذاری شده است.

سید‌حمید عباداللهی عصر امروز در جلسه شورای آب و خاک شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: 17 کیلومتر از 30 کیلومتر کانال اصلی شبکه پایاب سد سبلان آماده بهره‌برداری است که به زودی با حضور وزیر نیرو این پروژه افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل از این شبکه دو هزار هکتار از اراضی منطقه آبیاری مستمر و به روش نوین شده و زمینه برای افزایش درآمد زارعان و کشاورزان فراهم می‌آید.

عباداللهی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 50 میلیارد تومان برای آن سرمایه‌گذاری شده است، خاطر نشان کرد: در گام نخست احداث و بهره‌برداری این پروژه سبب می‌شود تا علاوه بر اراضی زراعی، باغات منطقه نیز از این ظرفیت استفاده کند.

این مسئول اضافه کرد: سد سبلان بر روی رودخانه قره‌سو احداث شده که مخزن آن 150 میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره آب را دارد که این سد قادر است آب زراعی 15 هزار هکتار از اراضی مشگین‌شهر را تأمین کند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: در کنار این امر احداث هشت سد معیشتی در دستور کار قرار گرفته که ما تعدادی از این سدها را تا پایان دولت دهم تکمیل کرده و به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه مشگین‌شهر پایلوت توسعه کشاورزی است در اقدامات زیربنایی از اعتبارات ملی بهره‌مند می‌شویم به طوریکه همه ساله منابعی در حدود هفت تا هشت میلیارد تومان برای توسعه حوزه آب و خاک این شهرستان اختصاص می‌یابد.

عباداللهی کشاورزی را محور اصلی توسعه و رونق همیشه مستمر منطقه اعلام کرد و ادامه داد: ما منابع لازم را برای بهره‌مندی کشاورزان از آبیاری‌های مدرن و مدون فراهم کردیم به طوریکه اکثر کشاورزان و باغداران با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها قادر هستند مشگین‌شهر را به یکی از قطب‌های برتر کشاورزی کشور تبدیل کنند.

در این جلسه مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل نیز با بیان اینکه 70 درصد آب‌های سطحی استان استحصال و به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: ظرفیت آبی استان حدود سه میلیارد و 430 میلیون متر مکعب است که از این رقم بیش از 80 درصد آب‌های سطحی و مابقی نیز آب‌های زیرزمینی است.

داود نجفیان از در حال احداث بودن سدهای مختلف در سطح استان خبر داد و افزود: در سال‌های اخیر 47 سد در مناطق مختلف استان احداث شده که بستر مهار آب‌های سطحی را فراهم آورده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های آب استان از پیشرفت مناسبی برخوردار است، تصریح کرد: استحصال 85 درصدی از آب‌های سطحی جز اولویت‌های ما است که امیدواریم تا پایان برنامه پنجم به آن دست یابیم.

نجفیان ضرورت احداث 80 سد را در استان خاطر نشان کرد و ادامه داد: در حال حاضر بیش از 81 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی اجرا می‌شود که این امر توانسته 32 درصد شبکه‌های پایاب سدها را تأمین کند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها