مدافع اسپانیایی با همسرش در مراسم برترین های سال 2013حضور یافته بود

سایت گل- بعد از اتمام مراسم اهدای جوایز برترین های دنیای فوتبال سال 2013 که دوشنبه شب در زوریخ سوئیس برگزار شد، سرخیو راموس مدافع اسپانیایی که نامش را در لیست تیم منتخب سال می دید، در گفتگو با خبرنگاران شرکت کرد و گفت:« واقعا راضی و خوشحالم که در لیست یازده بازیکن منتخب سال قرار گرفته ام. همیشه گفته ام که جوایز فردی به لطف تلاشهای گروهی هم تیمی هاست و حالا دوباره تلاش خواهم کرد تا در سال آینده نیز نامم را در تیم منتخب سال فیفا ببینم.»

درزمان اهدای جایزه توپ طلا به کریستیانو رونالدو، این ستاره پرتغالی نمی توانست اشک هایش را کنترل کند. راموس در تشریح آن لحظات گفت:« خیلی صاف و صادق بگویم که من هم نزدیک بود به گریه بیفتم.. لحظات مملو از احساساتی بود؛ نه فقط برای ماهایی که در سالن بودیم، بلکه برای همه. فاکتورهایی بود که باعث می شد اشکها به راه بیفتند.»

راموس در ادامه صحبت هایش گفت:« این بازیکنان همیشه جایزه را در ذهن دارند. کریستیانو به من گفت که بعد از اعلام نامش به عنوان برنده توپ طلا، واقعا حسرت می خورد که نتوانسته به خاطر اشک هایش، آن طور که می خواسته صحبت کند. ولی این تخلیه احساسی کاملا طبیعی است. فوتبال فقط یک ورزش صرف نیست.»

راموس همچنین درمورد احتمال آنکه روزی توپ طلا را در دست یک بازیکن اسپانیایی ببیند گفت:« امیدوارم که روزی برسد که بتوانیم توپ طلا را در دست یک بازیکن اسپانیایی ببینم. از نظر سطح تیم ملی و تیم های باشگاهی اسپانیایی، ما افتخارات زیادی کسب کرده ایم ولی هنوز و تا به امروز هیچ توجه خاصی به فوتبالیست های اسپانیایی که در سطح خیلی بالایی هم هستند نشده. لیگ اسپانیا همچنان سطح خیلی بالایی دارد. و من احساس غرور می کنم که یکی از این بازیکنان هستم و باید از شرایط موجود مراقبت کنیم.»