»   اخبار شهرستان ها  »   سد معیشتی “درو” خلخال آبگیری می شود
۱۳ مهر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۲۳

سد معیشتی “درو” خلخال آبگیری می شود

استاندار اردبیل از آغاز آبگیری سد معیشتی “درو” واقع در بخش شاهرود شهرستان خلخال تا پایان مهر ماه جاری خبر داد.

استاندار اردبیل بعد از ظهر جمعه در سفر به خلخال و بازدید از طرح های نیمه تمام افزود: با آبگیری این سد 200 هکتار از اراضی دیم منطقه به اراضی آبی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون برای نکمیل سد معیشتی درو بیش از 10 میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: علاوه بر تبدیل اراضی دیم با آبی، با تکمیل این سد بیش از 270 هکتار چاله کنی و کاشت نهال می شود.

به گفته استاندار اردبیل سد معیشتی درو در بالا دست روستای “درو” با هدف ایجاد زیر ساخت آبیاری باغ ها و تبدیل زمین های دیم به زمین های آبی برای کاشت نهال بادام طراحی شده است.

وی با اشاره به آغاز ساخت این سد از سال 88 تاکنون تاکید کرد که هم اکنون 9 سد معیشتی دیگر نیز در این شهرستان در دست احداث می باشد.

نیکزاد همچنین در بازدید از ساید طرح های نیمه تمام و در دست اجرای این شهرستان خواستار سرعت بخشی دستگاههای اجرایی به پروژه های نیمه تمام در راستای تکمیل آنها شد.

وی با اشاره به مشکلات اعتباری کشتارگاه صنعتی نیمه تمام خلخال متذکر شد: مشکل سرمایه گذاری  این طرح با بانک های عامل سپه در گفتگویی مورد حل و فصل قرار گرفت و تسهیلات این واحد بزودی پرداخت می شود.

استاندار اردبیل در بازدید از پروژخ های ارتباطی این شهرستان از جمله طرح باند خلخال به “ازناو” عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح مناسب است، اما نهادهای مرتبط با سرعت این طرح را تکمیل و به بهره برداری برسانند.

وی از جاده روستای آقبلاغ در 10 کیلومتری خلخال نیز بازدید کرد و یادآور شد: قبل از شروع فصل سرما پنج کیلومتر اول این مسیر آسفالت خواهد شد.


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب