»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   سخنگوي دولت: دستگاه ها را به کاهش قيمت خودرو موظف خواهيم کرد
۱۹ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۲:۲۹

سخنگوي دولت: دستگاه ها را به کاهش قيمت خودرو موظف خواهيم کرد

سخنگوي دولت ضمن اعلام خبرهاي جديد درباره کاهش قيمت خودرو و حق مسکن کارگران از جلسه امروز رئيس جمهور با روساي کميسيون هاي تخصصي مجلس و تعدادي از نمايندگان اقتصادي و مرتبط با هدفمندي يارانه ها خبر دادوگفت :تمام جلسه ديروز هيات دولت به بحث و اظهارنظر و جمع بندي درباره موضوع مهم هدفمندي يارانه ها و چگونگي ادامه و اجراي آن اختصاص داشت.

به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در حاشيه جلسه ديروزهيات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دردستور کار امروز هيات وزيران همه جلسه به بحث و اظهارنظر و جمع بندي درباره موضوع مهم هدفمندي يارانه ها و چگونگي ادامه و اجراي آن اختصاص داشت.

بررسي هدفمندي يارانه ها در مرحله نهايي قرار گرفته است

وي افزود: با عنايت به مطالعات و بررسي تيم اقتصادي دولت و اينکه موضوع هدفمندي يارانه ها در مرحله نهايي قرار گرفته و نظرات هيات وزيران استماع شده است و به جهت ضرورت توجه به همه نظرهاي مختلف، رئيس جمهور امروز از روساي محترم کميسيون هاي تخصصي مجلس و تعدادي از نمايندگان اقتصادي و مرتبط با هدفمندي يارانه ها دعوت کرده تا نظرات همه اين عزيزان مورد توجه قرار گيرد.سخنگوي دولت ادامه داد: ان شاء ا… آماده هستيم با اين وضعيت ضمن برخورداري از نظرات صاحبنظران درباره چگونگي ادامه اجراي قانون هدفمندي يارانه ها را در قالب يک لايحه جامع به مجلس تقديم کنيم.وي با بيان اينکه تاکيد جمعي از نمايندگان مجلس و کميسيون ها مبني بر ارائه يک لايحه جامع تبصره اي در لايحه بودجه بوده، گفت: با استماع نظرات نمايندگان مجلس در جلسه امروزدرباره چگونگي هدفمندي يارانه ها، جمع بندي و در قالب يک تبصره کلي به مجلس ارسال مي کنيم و اين کار در بودجه 93 صورت گرفته است.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره چگونگي شناسايي دهک ها براي نحوه و ميزان دريافت يارانه از سوي دولت، اظهار کرد: يکي از مسائل مهم و حساس در ادامه قانون هدفمندي شناسايي جمعيت هايي است که طبق ماده 7 اين قانون متناسب با درآمدهايشان بايد يارانه دريافت کنند.وي افزود: در اين زمينه دولت کميته اي براي شناسايي دهک هاي مختلف تشکيل داده است که يکي از ملاک هاي تصميم گيري دولت براي نحوه و ميزان اختصاص يارانه به افراد بر پايه گزارشي است که از سوي اين کميته در اختيار ما قرار مي گيرد.

وقتي قيمت ارز پايين مي آيد واحدهاي توليدي نيز بايد قيمت ها راپايين بياورند

وي افزود: اينکه برخي از واحدهاي توليدي صعود قيمت دلار و افزايش قيمت ها را بر محصولات خود اعمال مي کنند، اما وقتي شاهد پايين آمدن نرخ دلار و کاهش ميزان تورم هستيم اين واحدها در برابر کاهش قيمت ها مقاومت مي کنند، دولت قطعا در اين شرايط در کنار مردم است. لذا تا وقتي تورم به سمت کاهش مي رود و شاهد کاهش قيمت ارز هستيم واحدهاي توليدي هم بايد قيمت هاي خود را کاهش دهند. سخنگوي دولت اظهار داشت: در خصوص قيمت خودروها، دستگاه ها را موظف خواهيم کرد با توجه به کاهش قيمت ارز، قيمت ها را کاهش دهند.نوبخت در پاسخ به سوالي درباره راهکارهاي دولت براي يکسان سازي نرخ ارز در سال آينده در صورتي که اين نرخ در برخي بازارها به هيچ عنوان به يک نرخ واحد نمي رسد، عنوان کرد: اگر منظور از يکسان سازي نرخ ارز، يکسان کردن آن در بازارهاي رسمي و غيررسمي باشد بايد بپذيريم که در هيچ کجاي دنيا اينچنين نيست و در بازارهاي غيررسمي قيمت هاي متفاوتي ارائه مي شود.وي در عين حال يادآور شد: دولت براي سال آينده نرخ ارز را در بودجه 2650 تومان ديده است که اين موضوع در کميسيون تلفيق مجلس هم به تصويب رسيد.

بايد انتظار ارزان شدن مواد غذايي با توزيع سبد کالا را داشته باشيم

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور در پاسخ به اين سوال که فکر نمي کنيد توزيع سبد کالا باعث افزايش برخي قيمت ها و شکل گيري برخي سوءاستفاده ها شود؟ گفت: اتفاقا نظر ما خلاف اين موضوع است، چراکه اگر افراد سبد کالايي در اختيار داشته باشند بخشي از تقاضاي مردم تامين مي شود و شايد فشار تورمي کمتري بر جامعه وارد شده و از آن کاسته شود. لذا بايد انتظار ارزان شدن مواد غذايي با توزيع سبد کالا را داشته باشيم.

جامعه هدف دريافت سبد کالايي را اصلاح مي کنيم

سخنگوي دولت با بيان اينکه در حال رايزني با وزير رفاه براي دريافت سبد کالايي توسط بازنشستگان تامين اجتماعي هستيم تصريح کرد: ممکن است بازنشستگان تامين اجتماعي در مرحله اول نباشند اما در مراحل بعد جامعه هدف دريافت سبد کالايي را اصلاح مي کنيم.

مصوبه دولت پرداخت حق مسکن در سال جاري بود

وي در خصوص به تعويق افتادن افزايش حق مسکن که تصويب دولت را داشت، ادامه داد: مصوبه هيات وزيران پرداخت حق مسکن در سال جاري بوده که اين موضوع هم براساس واقعيت ها بوده است.اين در حالي است که چند روز پيش در مصوبه دولت که توسط معاون اول رييس جمهور ابلاغ شد آمده بود که افزايش 10 هزار توماني حق مسکن کارگران از ابتداي سال آينده اجرا شود.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...
کرمانشاه- روند رسیدگی به واگذاری پرابهام دومین پالایشگاه قدیمی ایران با عزل مدیرعامل منصوب خریداران جدید و عدم تمکین وی به ترک این پست وارد فاز تازه ای شده است.اخبارگزاری مهر- گروه استانها: واگذاری پر ابهام پالایشگاه کرمانشاه به بخش...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب