»   اخبار اجتماعی  »   سالانه چند نفر از زنان مطلقه وارد بزه می شوند؟
۸ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۵۹

سالانه چند نفر از زنان مطلقه وارد بزه می شوند؟

ساسانی در ارتباط با مشکلات امروز زوج‌های جوان اظهار داشت: عمده‌ گله‌ها و شکایت‌هایی که امروز از زنان و مردان در راهروی دادگاه‌های خانواده می‌شنویم، این است که همسرم مرا درک نمی‌کند، قدر مرا نمی‌داند و به من احترام نمی‌گذارد.

استاد برجسته دانشگاه‌های تهران با اشاره به وقوع سالانه 60 تا 90 هزار طلاق در کشور گفت: برای جلوگیری از گسست خانواده‌ها، زن و مرد باید به حوزه اقتدار هم احترام بگذارند.

به گزارش فارس، فرشته ساسانی صبح امروز در همایش خانواده‌ موفق در مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: رعایت حوزه‌ اقتدار زن‌ها و مردها و احترام به این حوزه‌ها، کلید اصلی حل مشکلات خانواده‌ها است.

وی افزود: طبق آمارهای رسمی ما سالی 60 تا 90 هزار طلاق در کشور داریم که اگر یک‌سوم زنان مطلقه وارد بازار کار شوند که این اتفاق نمی‌افتد و یک‌سوم ازدواج مجدد کنند، یک‌سوم دیگر به سمت آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی کشیده می‌شوند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: این حجم از گسست و گسل در خانواده‌های ما چگونه بازسازی می‌شود؟ من فکر می‌کنم تنها راهی که می‌شود جلوی این آسیب‌ها را گرفت این است که با توجه به زندگی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) مدلی را تعریف کنیم و در سطح جامعه آموزش بدهیم.

وی با تاکید بر لزوم اشاعه‌ فرهنگ مشاوره تصریح کرد: پیامبر(ص) فردای ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه‌ زهرا(س) به منزل ایشان رفت و این زوج را تنها نگذاشت و با آن‌ها به گفتگو پرداخت، این نشان می‌دهد که مشاوره دادن به زوج‌ها و به امان خدا رها نکردن‌شان چه‌قدر مهم است؛ ما نباید زوج‌های جوان را بعد از ازدواج تنها بگذاریم و بدون مشاوره رهایشان کنیم.

ساسانی در ارتباط با مشکلات امروز زوج‌های جوان اظهار داشت: عمده‌ گله‌ها و شکایت‌هایی که امروز از زنان و مردان در راهروی دادگاه‌های خانواده می‌شنویم، این است که همسرم مرا درک نمی‌کند، قدر مرا نمی‌داند و به من احترام نمی‌گذارد.

وی ابراز داشت: ما باید این مساله را سرلوحه‌ کار خودمان قرار دهیم که زن و مرد همراه هم هستند و شرایط و نقاط اشتراک و افتراق متفاوتی با هم دارند و همین شرایط و نقاط است که باعث می‌شود زن و مرد تشکیل خانواده دهند، پس باید تمام تلاش‌مان را معطوف بر شناخت این عوامل کنیم و به مرور کاری کنیم که خانواده به سمت تعالی گام بردارد.

ساسانی در پایان به حوزه‌ اقتدار مرد و زن اشاره کرد و با تشریح این حوزه‌ها خاطرنشان ساخت: بخش مهمی از حوزه‌ اقتدار مردها در قدرت، شخصیت و زیر سئوال نرفتن قابلیت‌هایشان نهفته است؛ در زن‌ها نیز این حوزه بیشتر معطوف به زیبایی‌ و زینت‌شان است و اگر زن و مرد یاد بگیرند که به حوزه‌ اقتدار هم احترام بگذارند و سعی‌شان بر شناخت و رعایت این حوزه‌ها باشد، عمده‌ مشکلات خانواده‌ها رفع خواهد شد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

مردانی به دنبال زنان هم خانه مردانی به دنبال زنان هم خانه , «اسکان رایگان»؛ شاید این عبارت به ظاهر بسیار انسان‌دوستانه و از سر خیرخواهی به نظر برسد، ولی کافی است کمی پیرامون آن تحقیق کنیم تا دریابیم اسم رمز اتفاقی...
فیلم پورن: تاثیرات مخرب تماشای فیلم پورنو بر رفتار مردان به نقل از اسپوتنیک، روانشناسان آمریکایی از دانشگاه نبراسکا لینکلن، در مطالعات خود به شناسایی الگوهای بین تماشای فیلم های پورنو و رفتار مردان پرداخته اند. نتایج این تحقیق در 125...
اولین راهنمای سکس برای زنان مسلمان در اینترنت به فروش گذاشته شد. به گزارش اسپوتنیک، گاردین در این خصوص گزارش داد، نویسنده این کتاب ترجیح داد گمنام بماند و نام مستعار ام ملاحت را برای خود انتخاب کرد. در این کتاب...
۷ روشی که کمک می کند بدون تغییر ظاهری جذاب تر به نظر برسید همه انسان ها در تلاش هستند تا بهترین رفتار و ظاهر را داشته باشند تا در نگاه دیگران جذاب و دوست داشتنی به نظر برسند. اما این...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب