»   دانش و فناوری  »   ساخت نرم‌افزار ضد سرقت برای مقالات علمی فارسی
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۵۳

ساخت نرم‌افزار ضد سرقت برای مقالات علمی فارسی


به گزارش خبرنگار مهر، موضوع سرقت های علمی و ادبی از مشکلات مزمن جامعه علمی کشور محسوب می شود و براین اساس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی سعی دارد برای این موضوع از طریق طراحی و تولید نرم‌افزاری کارآمد، راهکار مناسب ارائه کند.


براین اساس طراحی نرم‌افزار ضد سرقت علمی برای مقالات در پژوهشکده ict جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار گرفته است که با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران اجرائی خواهد شد.


در این زمینه معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه طراحی این نرم‌افزار از شش ماه پیش با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران کلید خورده افزود: یک تیم متخصص از فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات برای طراحی این نرم‌افزار فعالیت می‌کنند.


دکتر شقاقی با اشاره به اینکه چنین نرم‌افزاری برای مقالات و پایان نامه ها به زبان انگلیس وجود دارد، افزود: تلاش می‌کنیم این نرم‌افزار با توجه به کثرت تولید مقالات علمی در داخل کشور به زبان فارسی نیز طراحی و تولید شود تا به بسیاری از مشکلات مبتلا به جامعه علمی و دانشگاهی پاسخ درخور داده شود.


وی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار می تواند برای دانشگاهها و مراکز علمی بسیار ارزشمند و سازنده باشد، افزود: تلاش این است که این نرم‌افزار تا چند ماه آینده نهائی و استفاده از آن برای جامعه قابل استفاده باشد.


معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی از انجام بیش از 50 پروژه پژوهشی در این پژوهشکده خبر داد و گفت: این پروژه ها از طریق گروههای سه گانه پژوهشی توسعه مدلهای کسب و کار، گروه پژوهشی سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته و گروه پژوهشی دیجیتال انجام می‌شود.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

در مورد نخستین رآکتور هسته ای دنیا چه می دانید؟ دوم...
قابلیت اندروید اورئو در تعیین سرعت اینترنت گوگل در نسخه جدید اندروید سرعت شبکه‌های وای.فای در دسترس کاربر را با برچسب‌های خاصی مشخص می‌کند. به گزارش ملکانه : شبکه‌های آزاد وای.فای را به راحتی می‌توان یافت اما گاهی اوقات این شبکه‌ها...
آذرخش در سرعت 1000 فریم در ثانیه چگونه به نظر می رسد ...
گوگل مپ شما را قبل از ایستگاه اتوبوس مورد نظر از خواب بیدار می‌کند گوگل مپ به زودی قبل از رسیدن به ایستگاه اتوبوسی که قصد پیاده شده دارید، شما را مطلع می‌سازد. به گزارش ملکانه : آپدیتی که گوگل بارها...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب