»   دانش و فناوری  »   زیورآلات هندی که جایگزین صفحه کلید می‌شوند!
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۲۶

زیورآلات هندی که جایگزین صفحه کلید می‌شوند!

یک شرکت هندی دست به ساخت زیورآلات مبتکرانه‌ای زده که با استفاده از بلوتوث می‌تواند شیوه تعامل انسان با دستگاهها را بطور کامل تغییر دهد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حلقه 130 دلاری Fin می‌تواند همه چیز را از تلویزیون گرفته تا تلفن همراه و چراغ، با تبدیل دست انسان به یک صفحه کلید مجازی کنترل کند.

این فناوری قادر به شناسایی حرکات انگشتان بوده و به فرد اجازه خواهد داد حتی اعداد را تایپ کرده یا روی یک صفحه اینترنتی – بدون نیاز به لمس صفحه کلید – حرکت کند.

به گفته شرکت Kerala، حلقه Fin یک محصول سخت‌افزاری کوچک است که کاربران می‌توانند به شکل حلقه بر روی انگشت شصت استفاده کرده و کل کف دست را به یک رابط ژست تبدیل کنند.

این حلقه می‌تواند بطور منحصربفردی هر بخش از انگشتان را شناسایی کرده و کف دست را به یک صفحه‌کلید عددی تبدیل کند.

این فناوری می‌تواند با استفاده از بلوتوث به سه دستگاه مختلف دیجیتالی مانند گوشی‌های هوشمند، تلویزیونهای هوشمند، خودروها و دستگاههای خودکار خانگی متصل شده وسازگاری با دستگاههای متعدد را ارائه کند.

به گفته سازندگان، Fin قادر به خوانش ژستهای متعدد از روی کف دست بوده وارزشهای متناظر با آن به کنترل دستگاههای متصل خواهد پرداخت.

کاربران می‌توانند یک برنامه کاربردی خاص را برای کنترل دستگاهای خود برنامه‌ریزی کرده و از طیفی از ژستها مانند بالا یا پائین کشیدن انگشتان استفاده کنند.

سازندگان این حلقه را به عنوان یک دوست واقعی زندگی برای هر فرد به منظور انجام هر چه طبیعی‌تر تعاملات دیجیتالی‌شان توصیف کرده‌اند.

آنها امیدوارند همچنین بتوانند در تولید دستگاههای بالاسری مانند عینک گوگل سرمایه‌گذاری کنند.

این محصول اکنون در سایت کسب سرمایه Indiegogo برای آغاز تولید انبوه قرار گرفته است.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

از دقایقی پیش اپلیکیشن تلگرام در تهران قطع شده است و تا لحظه انتشار خبر این قطعی ادامه دارد. نقشه آنلاین حکایت از مشکل فنی در محدوده تهران دارد. اگر شما کاربر محترم نیز دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید از طریق نظرات در...
صفحه نمایش آیفون در دمای صفر درجه دچار مشکل می‌شود و از دمای منفی ۵ درجه، احتمال دارد آیفون به صورت خودکار خاموش شود. با فرا رسیدن موج سرما، استفاده‌کنندگان تلفن آیفون متوجه شده‌اند که تلفن همراه‌ آنها در برابر هوای...
شرکت اپل قصد دارد سه مدل جدید از تلفن های هوشمند خود را در سال جاری میلادی روانه بازار کند. به گزارش پایگاه اینترنتی «بلومبرگ» یکی از این تلفن های هوشمند بزرگترین آیفونی خواهد بود که تاکنون عرضه شده است. تلفن...
منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...