»   جاذبه های گردشگری ایران, سبک زندگی  »   ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها
۱۸ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۲۳

۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

زندگی فرهنگی آلمانی ها می تواند جذابیت ها و نکات بسیار جالبی داشته باشد در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها را بدانید.

زندگی در آلمان می تواند جذابیت ها و نکات بسیار جالبی داشته باشد در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها را بدانید.

۱. فستیوال موزیک “بوخوم توتال” هر سال تابستان ۸۰۰ هزار نفر را بسوی خود می‌کشاند که بزرگترین فستیوال آلمان محسوب می‌شود. با ۸۷ هزار نفر بازدید کننده، فستیوال “Rock am Ring” بزرگترین فستیوال تجاری موزیک در این کشور است.

زندگی در آلمان ؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۲. در آلمان ۱۴۲ سالن تئاتر وجود دارد. کوچکترین آن در “ناومبرگ” واقع شده که ۸۰ صندلی دارد. بزرگترین تئاتر آلمان با ظرفیت ۱۲۰۰ صندلی در شهر هامبورگ ساخته شده است. زندگی فرهنگی آلمانی هاواقعا جذاب است.

زندگی در آلمان ؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۳. اشتوتگارت با سالن‌های تئاتر- باله و اپرا بزرگترین سالن‌های سه‌گانه جهان را دارد که ۱۳۵۰ کارمند دارند و سالی ۹۰۰ برنامه در آنها اجرا می‌شود. سالی ۴۵۰ هزار نفر برای تماشای برنامه‌های گوناگون هنری به اشتوتگارت می‌روند. سالن اپرای این شهر گنجایش ۱۴۰۴ نفر را دارد و سالن تئاتر و باله (عکس) ۶۷۹ نفر گنجایش دارد.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۴. در سال‌های اخیر مردم آلمان بطور متوسط سالی ۱۲۱ میلیون بار به سینما رفته‌اند که به نسبت گذشته کاهش چشمگیری یافته است. در دهه ۵۰ قرن گذشته میلادی سینما در آلمان از رونق بیشتری برخوردار بود و آلمانی‌ها به طور متوسط سالی ۸۰۰ میلیون بار به سینما می‌رفتند.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۵. در برلین از هر هزار نفر یازده نفر با شغل “هنرمند” به ثبت رسیده‌اند. برلین بیشترین میزان هنرمندان را در میان تمامی شهرهای آلمان در خود جای داده است. در این شهر همچنین سالی ۳۷۰ نمایشگاه هنری برگزار می‌شود.

زندگی در آلمان ؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۶. بیشترین شرکت‌های فعال در عرصه نوآوری‌های فرهنگی در برلین فعالیت می‌کنند. در آلمان ۱۸ و سه دهم درصد از تمامی شرکت‌های به ثبت رسیده از طریق فرهنگ درآمدزایی دارند.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۷. در آلمان ۱۳۱ ارکستر رسمی کوچک و بزرگ وجود دارد که ۱۰ هزار نوازنده در آن استخدام شده‌اند. ارکستر لایپزیگ با ۱۸۵ نوازنده بزرگترین ارکستر آلمان است. قدیمی‌ترین ارکستر آلمان در سال ۱۵۰۳ میلادی کارش را در شهر کاسل آغاز کرده است.

زندگی در آلمان ؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۸. در آلمان ۹ هزار و ۸۰۴ گالری وجود دارد که در دنیا بعد از امریکا در رتبه دوم قرار گرفته است. در عرصه بازار و خرید و فروش آثار هنری اما آلمان با تنها ۲ درصد سهم از این بازار حرفی برای گفتن ندارد. بازار هنر دنیا بین امریکا، بریتانیا و چین تقسیم شده است.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۹. برلین با ۵۲۷ اجرای اپرا در سال رتبه اول را در آلمان در اختیار دارد. مسکو با ۵۸۲ اجرا و وین با ۵۳۵ اجرا در صدر اجرای برنامه‌های اپرا در دنیا قرار دارند.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۱۰. “بایروت” (Bayreuth) که در آن هر سال فستیوال واگنر اجرا می‌شود با دو سالن تاریخی اپرا رکورد جهانی ۲هزار و پانصد صندلی را در اختیار دارد. سالن اپرای بادن بادن (عکس) هم با همین مقدار ظرفیت بزرگترین سالن اپرای آلمان محسوب می‌شود.

زندگی در آلمان

۱۱. سالی ۹۰ هزار عنوان کتاب در آلمان منتشر و راهی بازار می‌شود. اگر قرار باشد این کتاب‌ها در یک قفسه عرضه شوند، آنگاه به قفسه‌ای به طول ۲ و نیم کیلومتر نیاز است.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۱۲. در آلمان هر روز ۳۴۴ روزنامه منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای منتشر می‌شود. همه این روزنامه‌ها نسخه آنلاین هم دارند. ۲۰ مجله هفتگی و ۷ روزنامه که در روز تعطیل یکشنبه منتشر می‌شوند نیز در پیشخوان کیوسک‌ها قرار می‌گیرند.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

۱۳. در سال ۲۰۱۶ در آلمان روزانه ۱۶ میلیون و ۸ هزار نسخه روزنامه به فروش رفته است. میزان فروش مجلات هفتگی و روزنامه‌هایی که در روز تعطیل یکشنبه منتشر می‌شوند نیز نزدیک به ۵ میلیون نسخه است. آلمان رتبه اول اروپا و پنجم جهان را در این زمینه در دست دارد.

روزنامه های آلمان

۱۴. در آلمان سه میلیون نفر بصورت غیر حرفه‌ای ساز می‌نوازند. این کشور چهارمین بازار موزیک جهان است. ۶۴ هزار نفر در آلمان دارای شغل نوازندگی هستند و از این طریق درآمد زندگی خود را کسب می‌کنند.

آموزش موسیقی در آلمان

۱۵. آلمان در مجموع دارای ۶ هزار و ۳۷۲ موزه است که سالانه ۱۱۲ میلیون نفر از این موزه‌ها بازدید می‌کنند. بیشترین موزه‌های آلمان در دو ایالت بایرن با یک هزار و ۱۵۳ موزه و بادن ووتنبرگ با یک هزار و ۶۶ موزه، قرار گرفته‌اند.

موزه آلمان

۱۶. کلسیای جامع شهر کلن یکی از مشهورترین بناهای این کشور محسوب می‌شود که سالانه شش میلیون نفر از این میراث فرهنگی جهان بازدید می‌کنند. کلیسای جامع شهر آخن آلمان نخستین ساختمانی بود که در دنیا و در سال ۱۹۷۸ در نخستین لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت.

اپیزود از زندگی فرهنگی آلمانی ها

 

زندگی در آلمان؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها – زندگی در آلمان می تواند جذابیت ها و نکات جالبی داشته باشد با ما همراه باشید,زندگی در آلمان

زندگی در آلمان ؛ ۱۶ دانستنی جالب از زندگی فرهنگی آلمانی ها

آخرین مطالب این بخش جاذبه های گردشگری ایران  , سبک زندگی

روستای درک چابهار، بهشت زمینی درک سیستان و بلوچستانمرز همیشه نشانه سختی و جدایی نیست، گاهی نیز می تواند مرز بین دو بخشی باشد که ترک هرکدام و انتخاب دیگری دشوار است، مرزی که هم دوزخش زیباست و هم بهشتش....
مجموعه آبشارهای اوتره شفیع‌آباد فندرسک آبشاری است که در جنوب روستای شفیع‌آباد واقع شده است. مسیر پیاده‌روی بسیار زیباست و در طول مسیر تا زیر آبشار اصلی چندین آبشار دیگر نیز وجود دارد که هریک زیبایی خاص خود را دارد....
«چرا چینی‌ها در تهران هتل نمی‌روند؟» سئوالی که هر کسی در پایتخت با شنیدن آن متحیر می‌شود، که این تعداد گردشگر چینی که به ایران می‌آیند، در تهران کجا اقامت می‌کنند؟«چرا چینی‌ها در تهران هتل نمی‌روند؟» سئوالی که بیشتر تبدیل...
ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب