»   ورزش بانوان  »   زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات
۱۱ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۲۵

زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

سی‌ویکمین دوره بازی‌های المپیک از روز پانزدهم مردادماه در شهر ریودوژانیرو برزیل افتتاح خواهد شد و ایران در این دوره از رقابت‌ها با 63 ورزشکار در 14 رشته کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه‌برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیروکمان، بوکس، جودو، شنا، والیبال، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی حضور خواهد داشت.

در این دوره از رقابت‌ها زنان ورزشکار ایران با کسب 9 سهمیه المپیک رکورد بیشترین حضور زنان کشورمان در این رقابت‌ها از المپیک آتلانتا از 1996 تاکنون را زده‌اند. کیمیا علیزاده، لیلا رجبی، نجمه خدمتی، مه‌لقا جام‌بزرگ، گلنوش سبقت‌الهی، زهرا نعمتی، ندا شهسواری، مهسا جاور و الهه احمدی ملی‌پوشان زن کشورمان در این رقابت‌ها هستند که در رشته‌های تیراندازی، دو و میدانی، پینگ‌پنگ، قایق‌رانی و تکواندو به رقابت می‌پردازند.

به گزارش مهرخانه، سی‌ویکمین دوره بازی‌های المپیک از روز پانزدهم مردادماه در شهر ریودوژانیرو برزیل افتتاح خواهد شد و ایران در این دوره از رقابت‌ها با 63 ورزشکار در 14 رشته کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه‌برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیروکمان، بوکس، جودو، شنا، والیبال، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی حضور خواهد داشت.

المپیک ریو؛ رکورددار بیشترین تعداد حضور زنان در مسابقات المپیک

در این دوره از رقابت‌ها زنان ورزشکار ایران با کسب 9 سهمیه المپیک رکورد بیشترین حضور زنان کشورمان در این رقابت‌ها از المپیک آتلانتا از 1996 تاکنون را زده‌اند. کیمیا علیزاده، لیلا رجبی، نجمه خدمتی، مه‌لقا جام‌بزرگ، گلنوش سبقت‌الهی، زهرا نعمتی، ندا شهسواری، مهسا جاور و الهه احمدی، ملی‌پوشان زن کشورمان در این رقابت‌ها هستند که در رشته‌های تیراندازی، دو و میدانی، پینگ‌پنگ، قایق‌رانی و تکواندو به رقابت می‌پردازند.

زهرا نعمتی؛ از پارالمپیک تا المپیک

زهرا نعمتی ملی‌پوش رشته تیروکمان کشورمان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک ریو است. او در بازی‌های پارالمپیک سال 2012 لندن توانست نخستین مدال طلای زنان کشورمان را در تاریخ پارالمپیک از آن خود کند و در ایران و جهان بدرخشد. بعد از بازی‌های لندن برای سخنرانی به سازمان ملل دعوت شد و لقب بهترین ورزشکار معلول سال جهان را از آن خود کرد و بعد از لندن هم مدعی شد که می‌خواهد در بازی‌های المپیک شرکت کند. نعمتی قبل از این‌که برای پارالمپیک سهمیه بگیرد، برای المپیک سهمیه گرفت. قانون کمیته بین‌المللی المپیک این اجازه را به او می‌داد که در هر دوی بازی‌ها شرکت کند و نعمتی هم به فاصله چند روز هر دو سهمیه را گرفت. حالا نعمتی یکی از بزرگ‌ترین امیدهای کاروان اعزامی ایران به ریو برای کسب مدال طلا به‌شمار می‌رود و باید دید دست پر به خانه برمی‌گردد یا خیر.

22392 434 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

زنان تیراندازی که شانس کسب مدال دارند

المپیک ریو برای نجمه خدمتی ملی‌پوش رشته تیراندازی کشورمان اولین تجربه حضور در رقابت‌های المپیک است. خدمتی در سال 2014 در مسابقات آسیایی اینچئون با مدال طلایی که گرفت خود را مطرح کرد و درحالی‌که تنها 18 سال داشت، روی سکوی قهرمانی رفت. او در حال حاضر رنک دهم تفنگ بادی 10 متر را دارد و کارشناسان تیراندازی معتقدند با انگیزه بالا و جسارتی که دارد، می‌تواند شگفتی‌ساز این رقابت‌ها باشد.

22393 710 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

الهه احمدی سومین مسافر زن ریو است که در مسابقات تفنگ بادی جام جهانی آذربایجان سهمیه المپیک 2016را کسب کرد و چند ماهی می‌شود در تفنگ بادی 10 متر رنک اول جهان را دارد. احمدی که مادر یک فرزند کوچک است، در المپیک 2012 لندن اولین ورزشکار زن ایرانی بود که به مرحله فینال راه پیدا کرد و در جایگاه ششمی جهان قرار گرفت. این بهترین نتیجه‌ای بود که تا آن زمان یک زن ایرانی در رقابت‌های المپیک کسب کرده بود. با این شرایط، به اعتقاد کارشناسان رشته تیراندازی، شانس احمدی برای گرفتن مدال بسیار زیاد است و می‌تواند یکی از امیدهای کاروان ایران باشد.

22394 384 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

گلنوش سبقت‌الهی نیز چهارمین مسافر المپیک ریو و سومین بانوی تیراندازکشورمان است که در تپانچه بادی 10 متر زنان به این رقابت‌ها راه یافت. مه‌لقا جام‌بزرگ نیز ورزشکار دیگر کشورمان در رشته تیراندازی است که توانسته جواز شرکت در المپیک 2016 را کسب کند. از او به‌عنوان اولین زن ایرانی که در ماده تفنگ بادی از فاصله 10 متر، ایران را صاحب سهمیه کرد، یاد می‌کنند.

22395 587 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

22396 637 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

نمایندگان زن ایران در رشته‌های دوومیدانی و پینگ‌پنگ

در رشته دوومیدانی لیلا رجبی؛ ملی‌پوش ماده پرتاب وزنه تنها زنی است که در این رشته از کشورمان به مسابقات المپیک ریو می‌رود. او در مسابقات دوومیدانی جام کازانف موفق به کسب سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل شد.

22397 748 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

ندا شهسواری، اولین دختر پینگ‌پنگ‌باز المپیکی ایران و هفتمین مسافر ریو است که برای دومین دوره متوالی حضور در رقابت‌های المپیک را تجربه می‌کند. او پیش‌تر در بازی‌های 2012 لندن برابر حریفی از نیجریه حذف شده بود.

22398 654 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

تکواندوکار 17 ساله المپیکی

کیمیا علیزاده ورزشکار 17ساله تکواندوی ایران برای نخستین‌بار در وزن منهای 57 کیلوگرم رقابت‌های انتخابی المپیک جواز حضور به ریو را کسب کرد و هشتمین زن ایرانی راه یافته به ریو است. مهسا جاور نیز در رشته قایقرانی روئینگ زنان در رقابت‌های انتخابی جواز حضور در ریو را کسب کرد و با این اتفاق تعداد سهمیه‌های زنان المپیکی را از عدد هشت در لندن به 9 افزایش داد.

22399 169 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

22400 329 - زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

جدول مسابقات ورزشکاران زن ایرانی در مرحله مقدماتی المپیک ریو به شرح زیر است:

شنبه 16 مرداد

از ساعت 16 مرحله مقدماتی

تیراندازی تفنگ بادی 10 متر: الهه احمدی و نجمه خدمتی

از ساعت 16:30 مرحله مقدماتی زنان و مردان و دور اول زنان

تنیس روی میز: ندا شهسواری

از ساعت 16

قایقرانی(رویینگ تک نفره): مهسا جاور

یکشنبه 17 مرداد

از ساعت 2:30 دور اول مردان و دور دوم زنان

تنیس روی میز: ندا شهسواری

از ساعت 16:30 مقدماتی

تیراندازی(تپانچه بادی 10 متر زنان): گلنوش سبقت الهی

دوشنبه 18 مرداد

از ساعت 16:30 مرحله یک سی و دوم و یک شانزدهم

تیرو کمان: زهرا نعمتی

سه‌شنبه 19 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی بخش دقت

از ساعت 19:30 مقدماتی بخش سرعت

تیراندازی(تپانچه 25 متر زنان): گلنوش سبقت الهی

پنج‌شنبه 21 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی

تیراندازی(تفنگ سه وضعیت زنان): مه‌لقا جام‌بزرگ و نجمه خدمتی

جمعه 22 مرداد

از ساعت 17 مقدماتی

دوومیدانی(پرتاب وزنه زنان): لیلا رجبی

پنجشنبه 28 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی

تکواندو وزن 57 کیلوگرم زنان: کیمیا علیزاده

جمعه 29 مرداد

از ساعت 3:30 شانس مجدد و فینال

تکواندو وزن 57 کیلوگرم زنان: کیمیا علیزاده

آخرین مطالب این بخش ورزش بانوان

فاطمه افتخاری تنها بانوی ایرانی است که در رقابتهای بین المللی حضور یافته و سهمیه حضور در جام جهانی را به دست می آورد. وی در رقابتهای بین المللی پاراگلایدر قزاقستان موفق به کسب مدال برنز شد، اگرچه برای فاطمه...
سارا خادم الشریعه را می توان پدیده ورزش ایران در سال 95 دانست. او توانست در مسابقات جهانی و المپیاد شطرنج بدرخشد و مقام سوم را کسب کند. او در مسابقات جهانی تهران نتوانست رتبه شایسته ای را به دست...
بعد از ماجرای نیلوفر اردلان، عضو تیم ملی فوتبال زنان ایران كه از سوی همسرش ممنوع‌الخروج شد و نتوانست تیمش را در بازی‌های خارج از كشور همراهی كند، حالا خبر از ممنوع‌الخروجی یك زن ورزشكار دیگر كشورمان به گوش می‌رسد. اینطور...
فرشته کریمی بانوی تیم ملی فوتبال که به صورت کاملا داوطلبانه از کاندیداتوری حسن روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده است درباره کاری که انجام داده است نظر ویژه ای دارد. او از روزی حرف می زند که روحانی در...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب