چهارشنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
»   ورزش بانوان  »   زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات
197 بازدید
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۲۵
زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

زنان ایرانی در المپیک 2016+ تصاویر و جدول مسابقات

سی‌ویکمین دوره بازی‌های المپیک از روز پانزدهم مردادماه در شهر ریودوژانیرو برزیل افتتاح خواهد شد و ایران در این دوره از رقابت‌ها با 63 ورزشکار در 14 رشته کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه‌برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیروکمان، بوکس، جودو، شنا، والیبال، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی حضور خواهد داشت.

در این دوره از رقابت‌ها زنان ورزشکار ایران با کسب 9 سهمیه المپیک رکورد بیشترین حضور زنان کشورمان در این رقابت‌ها از المپیک آتلانتا از 1996 تاکنون را زده‌اند. کیمیا علیزاده، لیلا رجبی، نجمه خدمتی، مه‌لقا جام‌بزرگ، گلنوش سبقت‌الهی، زهرا نعمتی، ندا شهسواری، مهسا جاور و الهه احمدی ملی‌پوشان زن کشورمان در این رقابت‌ها هستند که در رشته‌های تیراندازی، دو و میدانی، پینگ‌پنگ، قایق‌رانی و تکواندو به رقابت می‌پردازند.

به گزارش مهرخانه، سی‌ویکمین دوره بازی‌های المپیک از روز پانزدهم مردادماه در شهر ریودوژانیرو برزیل افتتاح خواهد شد و ایران در این دوره از رقابت‌ها با 63 ورزشکار در 14 رشته کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه‌برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیروکمان، بوکس، جودو، شنا، والیبال، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی حضور خواهد داشت.

المپیک ریو؛ رکورددار بیشترین تعداد حضور زنان در مسابقات المپیک

در این دوره از رقابت‌ها زنان ورزشکار ایران با کسب 9 سهمیه المپیک رکورد بیشترین حضور زنان کشورمان در این رقابت‌ها از المپیک آتلانتا از 1996 تاکنون را زده‌اند. کیمیا علیزاده، لیلا رجبی، نجمه خدمتی، مه‌لقا جام‌بزرگ، گلنوش سبقت‌الهی، زهرا نعمتی، ندا شهسواری، مهسا جاور و الهه احمدی، ملی‌پوشان زن کشورمان در این رقابت‌ها هستند که در رشته‌های تیراندازی، دو و میدانی، پینگ‌پنگ، قایق‌رانی و تکواندو به رقابت می‌پردازند.

زهرا نعمتی؛ از پارالمپیک تا المپیک

زهرا نعمتی ملی‌پوش رشته تیروکمان کشورمان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک ریو است. او در بازی‌های پارالمپیک سال 2012 لندن توانست نخستین مدال طلای زنان کشورمان را در تاریخ پارالمپیک از آن خود کند و در ایران و جهان بدرخشد. بعد از بازی‌های لندن برای سخنرانی به سازمان ملل دعوت شد و لقب بهترین ورزشکار معلول سال جهان را از آن خود کرد و بعد از لندن هم مدعی شد که می‌خواهد در بازی‌های المپیک شرکت کند. نعمتی قبل از این‌که برای پارالمپیک سهمیه بگیرد، برای المپیک سهمیه گرفت. قانون کمیته بین‌المللی المپیک این اجازه را به او می‌داد که در هر دوی بازی‌ها شرکت کند و نعمتی هم به فاصله چند روز هر دو سهمیه را گرفت. حالا نعمتی یکی از بزرگ‌ترین امیدهای کاروان اعزامی ایران به ریو برای کسب مدال طلا به‌شمار می‌رود و باید دید دست پر به خانه برمی‌گردد یا خیر.

زنان تیراندازی که شانس کسب مدال دارند

المپیک ریو برای نجمه خدمتی ملی‌پوش رشته تیراندازی کشورمان اولین تجربه حضور در رقابت‌های المپیک است. خدمتی در سال 2014 در مسابقات آسیایی اینچئون با مدال طلایی که گرفت خود را مطرح کرد و درحالی‌که تنها 18 سال داشت، روی سکوی قهرمانی رفت. او در حال حاضر رنک دهم تفنگ بادی 10 متر را دارد و کارشناسان تیراندازی معتقدند با انگیزه بالا و جسارتی که دارد، می‌تواند شگفتی‌ساز این رقابت‌ها باشد.

الهه احمدی سومین مسافر زن ریو است که در مسابقات تفنگ بادی جام جهانی آذربایجان سهمیه المپیک 2016را کسب کرد و چند ماهی می‌شود در تفنگ بادی 10 متر رنک اول جهان را دارد. احمدی که مادر یک فرزند کوچک است، در المپیک 2012 لندن اولین ورزشکار زن ایرانی بود که به مرحله فینال راه پیدا کرد و در جایگاه ششمی جهان قرار گرفت. این بهترین نتیجه‌ای بود که تا آن زمان یک زن ایرانی در رقابت‌های المپیک کسب کرده بود. با این شرایط، به اعتقاد کارشناسان رشته تیراندازی، شانس احمدی برای گرفتن مدال بسیار زیاد است و می‌تواند یکی از امیدهای کاروان ایران باشد.

گلنوش سبقت‌الهی نیز چهارمین مسافر المپیک ریو و سومین بانوی تیراندازکشورمان است که در تپانچه بادی 10 متر زنان به این رقابت‌ها راه یافت. مه‌لقا جام‌بزرگ نیز ورزشکار دیگر کشورمان در رشته تیراندازی است که توانسته جواز شرکت در المپیک 2016 را کسب کند. از او به‌عنوان اولین زن ایرانی که در ماده تفنگ بادی از فاصله 10 متر، ایران را صاحب سهمیه کرد، یاد می‌کنند.

نمایندگان زن ایران در رشته‌های دوومیدانی و پینگ‌پنگ

در رشته دوومیدانی لیلا رجبی؛ ملی‌پوش ماده پرتاب وزنه تنها زنی است که در این رشته از کشورمان به مسابقات المپیک ریو می‌رود. او در مسابقات دوومیدانی جام کازانف موفق به کسب سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل شد.

ندا شهسواری، اولین دختر پینگ‌پنگ‌باز المپیکی ایران و هفتمین مسافر ریو است که برای دومین دوره متوالی حضور در رقابت‌های المپیک را تجربه می‌کند. او پیش‌تر در بازی‌های 2012 لندن برابر حریفی از نیجریه حذف شده بود.

تکواندوکار 17 ساله المپیکی

کیمیا علیزاده ورزشکار 17ساله تکواندوی ایران برای نخستین‌بار در وزن منهای 57 کیلوگرم رقابت‌های انتخابی المپیک جواز حضور به ریو را کسب کرد و هشتمین زن ایرانی راه یافته به ریو است. مهسا جاور نیز در رشته قایقرانی روئینگ زنان در رقابت‌های انتخابی جواز حضور در ریو را کسب کرد و با این اتفاق تعداد سهمیه‌های زنان المپیکی را از عدد هشت در لندن به 9 افزایش داد.

جدول مسابقات ورزشکاران زن ایرانی در مرحله مقدماتی المپیک ریو به شرح زیر است:

شنبه 16 مرداد

از ساعت 16 مرحله مقدماتی

تیراندازی تفنگ بادی 10 متر: الهه احمدی و نجمه خدمتی

از ساعت 16:30 مرحله مقدماتی زنان و مردان و دور اول زنان

تنیس روی میز: ندا شهسواری

از ساعت 16

قایقرانی(رویینگ تک نفره): مهسا جاور

یکشنبه 17 مرداد

از ساعت 2:30 دور اول مردان و دور دوم زنان

تنیس روی میز: ندا شهسواری

از ساعت 16:30 مقدماتی

تیراندازی(تپانچه بادی 10 متر زنان): گلنوش سبقت الهی

دوشنبه 18 مرداد

از ساعت 16:30 مرحله یک سی و دوم و یک شانزدهم

تیرو کمان: زهرا نعمتی

سه‌شنبه 19 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی بخش دقت

از ساعت 19:30 مقدماتی بخش سرعت

تیراندازی(تپانچه 25 متر زنان): گلنوش سبقت الهی

پنج‌شنبه 21 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی

تیراندازی(تفنگ سه وضعیت زنان): مه‌لقا جام‌بزرگ و نجمه خدمتی

جمعه 22 مرداد

از ساعت 17 مقدماتی

دوومیدانی(پرتاب وزنه زنان): لیلا رجبی

پنجشنبه 28 مرداد

از ساعت 16:30 مقدماتی

تکواندو وزن 57 کیلوگرم زنان: کیمیا علیزاده

جمعه 29 مرداد

از ساعت 3:30 شانس مجدد و فینال

تکواندو وزن 57 کیلوگرم زنان: کیمیا علیزاده

آخرین مطالب این بخش ورزش بانوان

خادم الشریعه کاندیدای ورزشکار اخلاق سال 2016 جهان شد
درجریان رقابتهای گرندپری شطرنج زنان جهان در روسیه بود که سارا خادم الشریعه در یک حرکت منصفانه مقابل حریف اوکراینی که به دلیل بیماری دوست فرانسوی خود وضعیت روحی مناسبی نداشت تن به تساوی داد ...
واکنش جالب وزیر ورزش به معرفت دختر شطرنج‌باز
مسعود سلطانی فر وزیر جدید ورزش که اخلاق گرایی و پرهیز از حاشیه سازی را سرلوحه مسئولیتش در ورزش قرار داده است ، یک روز بعد از حرکت شایسته سارا خادم الشریعه ،برای او نوشت:« ...
تساوی خادم‌الشریعه در مرحله آخر شطرنج گرندپری بانوان جهان در روسیه
در دور پنجم از مرحله پنجم و پایانی رقابت‌های شطرنج گرندپری بانوان جهان که در شهر خانتی مانسیسک در روسیه برگزار می‌شود، سارا سادات خادم‌الشریعه به مصاف «لِلا جاواخاشویلی» از گرجستان رفت و مقابل قعرنشین ...
عکس دختران ایرانی که با شمشیر بازی می کنند
شمشیر بازی ایران در یکی دو سال گذشته درخشش چشمگیری داشته . بعد از موفقیت های تیم سابر ایران با پیمان فخری ، عابدینی و پاکدامن ، حالا دختران ایرانی هم عازم مسابقات جهانی شده ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید گروه سون 7 به نام دیره + موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا روزگار به نام کافه دانلود آهنگ جدید مجید خراطها به نام چجوری تونستی دانلود ریمیکس آهنگ مانی رهنما به نام تحملم کن دانلود آهنگ جدید رضا صادقی به نام ندیدنت
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر

  • دسترسی سریع