»   دانش و فناوری  »   رکورد سرعت زمینی شکسته می شود
۳۰ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۹:۱۲

رکورد سرعت زمینی شکسته می شود


به گزارش خبرگزاری مهر، تیم بریتانیایی پروژه اتومبیل فراصوت بلودهوند از یک موشک ساخت شرکت نروژی نامو برای این شکست رکورد در سال 2015 استفاده می کند.


این پروژه دربرگیرنده ساخت اتومبیلی به نام بلاهوند است، اتومبیل فراصوتی که نام خود را وامدار یک نوع سگ شکار با شامه بسیار تیز است. انرژی این اتومبیل توسط دو موتور، یک موتور جت و یک موتور موشک تأمین شده و تلاش می کند رکورد کنونی 1227 کیلومتر در ساعت را بشکند.


این اتومبیل از موتور جت یوروفاتر تایفون استفاده می کند که توسط شرکت رولز رویس ساخته شده تا آن را با سرعتی حدود 563 کیلومتر در ساعت به پیش براند و پس از آن موتور موشک را روشن کند تا به سرعت فراصوت دست یابد.


شرکت نامو در نروژ موتورهایی برای موشکهای نظامی می سازد و همچنین موتورهایی که برای جداسازی مراحل در سکوی پرتاب آریان 5 سازمان فضایی اروپا به کار می رود.


این گروه بریتانیایی با استفاده از ترکیب سوخت جامع و مایع انرژی هیبریدی خود را تولید کرده اند و آن را در مراحل اولیه آزمایش کرده اند، نتایج این آزمایشها نشان می دهد که هنوز هم باید تحقیقات و هزینه های بیشتری برای تکمیل آن صرف شود. از این رو این گروه به شرکت نروژی نامو روی کرد تا از تجربه و تسهیلات آن استفاده کند.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

فروش آیفون 10 پایین‌تر از حد انتظار بوده است پس از فروش نه‌چندان موفق دو گوشی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس و درحالی‌که انتظار می‌رفت آیفون ۱۰ این وضعیت را تغییر دهد؛ گزارش‌ فروش پرچم‌دار اپل رضایت‌بخش نیست. به...
دلالی گریبان گیر تسلا مدل 3 شد؛ فروش حواله های سری نخست با قیمت 10 هزار دلار ...
معرفی سامانه کاوه نگار؛ وب سرویس پیام کوتاه داخلی و بین المللی ...
بدافزاری که باعث آلودگی در سراسر کشور شد باج‌افزارها به شبکه‌های سراسر جهان رخنه می‌کنند و به آلودگی کسب و کارها، بیمارستان‌ها، شهرداری‌ها می‌پردازند. به گزارش ملکانه : در لابراتوار کسپرسکی ما شاهد تهدیداتی هستیم که به طور فزاینده‌ای شرکت‌ها و...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب