»   اخبار شهرستان ها  »   رکود واحدهای صنعتی دردآور است
۱۸ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۱۷:۴۹

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل:

رکود واحدهای صنعتی دردآور است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: رکود واحدهای تولیدی آن هم در سال تولیدی ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی واقعاً برای همه ما دردناک و تأسف‌بار است.

حسین پیرمؤذن عصر امروز در نشست با جمعی از صنعتگران و تولیدکنندگان اردبیل اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی استان اجرا نشدن ماده 28 قانون بودجه است که بر اساس آن بانک‌ها موظف بودند با بخشودگی شش درصدی جرایم استمهال اصل بدهی با سود اولیه را به مدت پنج سال تقسیط کرده تا بازپرداخت آن مشکلی برای تولیدکنندگان به وجود نیاورد.

وی تصریح کرد: با کارشکنی و تفسیر نابجای بانک مرکزی این ماده 28 اجرا نشده و این فرصت طلایی از بخش خصوصی استان و کشور سلب شده که به نظر می‌رسد در 2.5 ماه پایانی سال نتوان به صورت عملی در این زمینه اقدامی انجام داد.

پیرمؤذن خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود منتخبان مردم در مجلس با پیگیری‌های لازم و دفاع از بخش خصوصی اجرای ماده 28 را برای سال 92 احیا و عملی کنند.

این مسئول همچنین موضوع معافیت‌های مالیاتی شهرک صنعتی دو اردبیل را از دیگر مشکلات اساسی واحدهای تولیدی استان برشمرد و اضافه کرد: از لحاظ تقسیمات کشوری شهرک صنعتی شماره دو اردبیل از توابع نمین است که در نتیجه از معافیت مالیاتی 10 ساله بر اساس قوانین برخوردار است که متأسفانه با وجود پیگیری‌ها این معافیت‌ها در این شهرک اجرایی نشده است.

وی بیان کرد: اجرایی نشدن این اقدامات سبب شده واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک با مشکلاتی روبه‌رو بوده و بسیاری از آنها نیز به حالت رکود و تعطیلی کشیده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل عدم اجرای مصوبات کمیته تسهیل را از دیگر فرصت‌های از دست رفته برای بخش خصوصی برشمرد و ادامه داد: برای بخش بازرگانی، صنعت و معدن استان 380 مصوبه کمیته تسهیل داشتیم که مجریان و مدیران مربوطه هنوز نتوانستند بخش عظیمی از آنها را برطرف کنند.

پیرمؤذن با یادآوری اینکه سال‌ جاری از سوی رهبر انقلاب به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، گفت: نامگذاری امسال یک فرصت استثنایی برای توسعه کشور محسوب می‌شد که متأسفانه برخی خلأها و ناهماهنگی‌ها سبب شده تاکنون این اهداف و هدف‌گذاری‌ها به نتیجه ننشیند.

وی گفت: باید به صورت منسجم و متحد برای حمایت از تولید ملی به پا خیزیم تا تولیدات داخلی بتوانند با تأمین نیازهای داخلی در سطح بین‌المللی نیز قابل رقابت باشند.

پیرمؤذن با بیان اینکه توسعه کشور در بخش‌های مختلف بدون توسعه اقتصادی میسر است، افزود: توسعه اقتصادی نیز بدون توجه به تولیدات داخلی و حمایت از تلاشگران عرصه صنعت و تولید امکان‌پذیر است.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب