ستاره فرانسوی دنیای فوتبال آرزو دارد تا در جام جهانی 2014 به میدان برودو یادآوری کرده که حضوردربرزیل انگیزه اصلی مبارزه با سرطان کبد بوده

سایت گل- اریک آبیدال بازیکن فرانسوی و اسبق بارسلونا که حالادر موناکو توپ می زند، امیدوار است تا در سال 2014 مدال طلای جام جهانی را برگردن خروس ها ببیند.

او بعد از مبارزه با بیماری سرطان حالا به میادین ورزشی بازگشته و عنوان کرده که حضور در جام جهانی یکی از انگیزه های اصلی او درمبارزه با سرطان بود.

آبیدال در صحبت هایی به خبرنگاران گفت:«این یک هدف بزرگ است و هیچ وقت این را پنهان نمی کنم. دقیقا به خاطر حضور در جام جهانی بود که اینقدر برای بهبودم مبارزه کردم.» ستاره 34 ساله موناکو در ادامه گفت:« به لطف انگیزه ای که برای بازگشت به زمین داشتم، روی غلتک افتاده ام. البته تصمیم نهایی درمورد اینکه من در جام جهانی باشم یا نه را دیدیه دشام، سرمربی فرانسه خواهد گرفت.»

آبیدال بعد از انجام عمل جراحی پیوند کبد، در دیدار دوستانه تیم ملی فرانسه مقابل بلژیک که با تساوی بدون گل به پایان رسید به اردوی خروس ها بازگشت و بعد از یک سال و نیم پیراهن تیم ملی کشورش را برتن کرد و بعد از آن بازی، او همواره از سوی دشام به اردوی فرانسه دعوت می شود.