»   اخبار سیاسی  »   روزنامه آمریکایی: 1+5 در مقابل ایران کوتاه بیاید
۶ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۲۰:۱۰

روزنامه آمریکایی: 1+5 در مقابل ایران کوتاه بیاید

تنها راه حل مسئله هسته ای توافق متبادل میان ایران و 1+ 5 است به این صورت که از سوی غرب تحریم ها کاهش پیدا کند و طرح منزوی کردن بین المللی ایران نیز لغو شود.

اردبیل نیوز: روزنامه آمریکایی ” یو اس ای تودی ” در گزارشی نوشت که کوتاه آمدن ایران و گروه 1+5 در برخی مسائل راه موفقیت مذاکرات این دو طرف و حل مسئله هسته ای تهران است.

به گزارش عصر خبر، در این گزارش آمده است: اختلاف نظرهایی در ایران در مورد ایجاد فضایی برای ارائه چشم پوشی های هسته ای وجود دارد. این وضعیت موجب شده است که پیش بینی های آمریکا و هم پیمانان غربی آن در مورد ایران پیچیده شود و این کشورها نتوانند دریابند که بازگشت به میز مذاکره با ایران با بن بست یا راه حل منتهی می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران بعد از بازگشت بازرسان سازمان ملل متحد از تهران بدون رفع ابهامات غرب در مورد انجام آزمایش های هسته ای توسط‌ اش برای توسعه سلاح هسته ای، زمانی را برای برگزاری دوباره مذاکره با آمریکا و قدرت های جهانی تعیین کرد. به نظر می رسد تحریم های اقتصادی شدید علیه ایران در حال نشان دادن تاثیرات خود است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه می افزاید: رهبران ایران به خوبی می دانند که تنها راه کاهش فشارهای اقتصادی و حتی از بین بردن تهدید حمله نظامی از سوی اسرائیل امضای توافقنامه ای با 1+5 است.

” سوزان مالونی ” کارشناس مسائل ایران در موسسه ” بروکینگز ” در واشنگتن در این باره می گوید: از نظر تهران باید از تعامل با سازمان بین المللی انرژی اتمی به عنوان برگ چانه زنی باید در مذاکرات بعدی استفاده شود. ایران خواهان انجام برخی جبران ها از جانب آژانس است اما آژانس توانایی تحقق آنها را ندارد.

در ادامه گزارش این روزنامه آمده است: پیشنهاد ایران برای برگزاری زودهنگام مذاکرات در ماه فوریه و تمایل آن برای احیای گفتگوها با 1+5 نشان دهنده اعتراف این کشور به ضررهای سنگین اقتصادش توسط تحریم هاست. اما نشانه هایی در مورد اینکه این مسئله به معنی آمادگی برای ارائه چشم پوشی های گسترده ای از سوی ایران باشد، نیست.

در پایان این مطلب آمده است: تنها راه حل این بحران توافق متبادل میان ایران و 1+ 5 است. به این صورت که از سوی غرب تحریم ها کاهش پیدا کند و طرح منزوی کردن بین المللی ایران نیز لغو شود. در مقابل ایران نیز باید غنی سازی اورانیوم را با هدف خودداری از کسب سلاح هسته ای، کاهش دهد. مسئله ای که همواره آن را رد می کند و تاکید می کند که غنی سازی اورانیوم اهداف صلح آمیز دارد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اقدام شرکت سامسونگ مبنی بر عدم اعطای گوشی‌های این شرکت به ورزشکاران اعزامی کشورمان به المپیک زمستانی کره جنوبی، اظهار داشت: رفتار ناشایست...
ماجرای کمپین حجاب اجباری چیست ؟ در روزهای اخیر فعالیت هایی برای برهم زدن نظم و ایجاد هرج و مرج در تهران و برخی شهرها صورت گرفته است. این فعالیت ها که با نام کمپین حجاب اجباری در حال انجام است...
سردار قاسم سلیمانی و کلی تعریف به سبک آمریکایی ها در دنیا معروف است که آمریکایی‌ها مغرورند و به پشتوانه ثروت مالی عظیم‌شان، امپراتوری تبلیغاتی‌شان و ارتش تا بن دندان مسلح شان، کشوری را همتراز خودشان نمی‌دانند و تحت هیچ شرایطی...
اسنادِ موجود در وب‌سایتی که به انتشار اطلاعات درباره دولت آمریکا  اختصاص دارد حاکی است «مسیح علی‌نژاد»، فعال رسانه‌ای ضدانقلاب چند قرارداد به ارزش بیش از ۲۳۱ هزار دلار با دولت آمریکا منعقد کرده است. مطابق اطلاعات منتشر شده در سایت www.insidegov.com...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب