»   اخبار سیاسی  »   روزنامه آمریکایی: 1+5 در مقابل ایران کوتاه بیاید
۶ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۲۰:۱۰

روزنامه آمریکایی: 1+5 در مقابل ایران کوتاه بیاید

تنها راه حل مسئله هسته ای توافق متبادل میان ایران و 1+ 5 است به این صورت که از سوی غرب تحریم ها کاهش پیدا کند و طرح منزوی کردن بین المللی ایران نیز لغو شود.

اردبیل نیوز: روزنامه آمریکایی ” یو اس ای تودی ” در گزارشی نوشت که کوتاه آمدن ایران و گروه 1+5 در برخی مسائل راه موفقیت مذاکرات این دو طرف و حل مسئله هسته ای تهران است.

به گزارش عصر خبر، در این گزارش آمده است: اختلاف نظرهایی در ایران در مورد ایجاد فضایی برای ارائه چشم پوشی های هسته ای وجود دارد. این وضعیت موجب شده است که پیش بینی های آمریکا و هم پیمانان غربی آن در مورد ایران پیچیده شود و این کشورها نتوانند دریابند که بازگشت به میز مذاکره با ایران با بن بست یا راه حل منتهی می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران بعد از بازگشت بازرسان سازمان ملل متحد از تهران بدون رفع ابهامات غرب در مورد انجام آزمایش های هسته ای توسط‌ اش برای توسعه سلاح هسته ای، زمانی را برای برگزاری دوباره مذاکره با آمریکا و قدرت های جهانی تعیین کرد. به نظر می رسد تحریم های اقتصادی شدید علیه ایران در حال نشان دادن تاثیرات خود است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه می افزاید: رهبران ایران به خوبی می دانند که تنها راه کاهش فشارهای اقتصادی و حتی از بین بردن تهدید حمله نظامی از سوی اسرائیل امضای توافقنامه ای با 1+5 است.

” سوزان مالونی ” کارشناس مسائل ایران در موسسه ” بروکینگز ” در واشنگتن در این باره می گوید: از نظر تهران باید از تعامل با سازمان بین المللی انرژی اتمی به عنوان برگ چانه زنی باید در مذاکرات بعدی استفاده شود. ایران خواهان انجام برخی جبران ها از جانب آژانس است اما آژانس توانایی تحقق آنها را ندارد.

در ادامه گزارش این روزنامه آمده است: پیشنهاد ایران برای برگزاری زودهنگام مذاکرات در ماه فوریه و تمایل آن برای احیای گفتگوها با 1+5 نشان دهنده اعتراف این کشور به ضررهای سنگین اقتصادش توسط تحریم هاست. اما نشانه هایی در مورد اینکه این مسئله به معنی آمادگی برای ارائه چشم پوشی های گسترده ای از سوی ایران باشد، نیست.

در پایان این مطلب آمده است: تنها راه حل این بحران توافق متبادل میان ایران و 1+ 5 است. به این صورت که از سوی غرب تحریم ها کاهش پیدا کند و طرح منزوی کردن بین المللی ایران نیز لغو شود. در مقابل ایران نیز باید غنی سازی اورانیوم را با هدف خودداری از کسب سلاح هسته ای، کاهش دهد. مسئله ای که همواره آن را رد می کند و تاکید می کند که غنی سازی اورانیوم اهداف صلح آمیز دارد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

سفیر ایران در هلند از افرایش ۵۰ درصدی تعاملات تهران و لاهه خبر داد ...
بیانیه نیکی هیلی پس از گفت‌وگو با آمانو در مورد برجام ...
«تصاویر منتشر شده از نمایندگان را شوخی نگیرید» ...
تاکید مسکو بر نقش سازنده ایران در سوریه ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • آهنگ جدید ماکان بند به نام دیوونه بازی(دانلود رایگان)

    آهنگ جدید ماکان بند به نام دیوونه بازی(دانلود رایگان)

    دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام دلی دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب