»   جالب و خواندنی  »   رایزنی برای حذف روادید بین ایران و نخجوان/بازارچه تجاری در پلدشت راه اندازی می شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۳۵

آذربایجان غربی

رایزنی برای حذف روادید بین ایران و نخجوان/بازارچه تجاری در پلدشت راه اندازی می شود

سرکنسول ایران در جمهوری خودمختار نخجوان گفت: رایزنی هایی برای برداشته شدن روادید بین ایران و این جمهوری خودمختار انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،محمدتقی محمدعلی بعد از ظهر شنبه در جلسه بررسی و برنامه ریزی راه اندازی بازارچه تجاری منطقه آزاد ماکو در پلدشت افزود: بر اساس رایزنی های انجام شده و تمایل طرف مقابل، مقرر شده روادید از طرف کشور مقابل بزودی برداشته شود و یا هزینه هر نفر از 35 یورو به 10 یورو کاهش یابد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر زمینه های فعالیت در تمام بخش ها با جمهوری خودمختار نخجوان به ویژه در بخش کشاورزی فراهم شده است.

محمد علی ادامه داد: پس از دو سال وقفه، مقرر شده با کمک های فنی کارشناسان ایرانی، یک هزار و 200 هکتار از اراضی نخجوان زیر کشت چغندرقند رفته و محصول آن نیز در کارخانه قند خوی به قند و شکر تبدیل شود.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو نیز در این نشست گفت: بازارچه تجاری این منطقه آزاد در آینده نزدیک در شهرستان پلدشت راه اندازی می شود.

حسین فروزان اعلام کرد: برای راه اندازی بازار تجاری منطقه آزاد ماکو، مقدمات راه اندازی فروشگاه هایی برای عرضه کالای همراه مسافر در صنم بلاغی پلدشت فراهم شده است.

وی افزود: در منطقه آزاد ماکو هر مسافر طبق قانون می تواند به میزان 80 دلار کالا از منطقه خارج کند که پیش بینی می شود با راه اندازی بازار تجاری، گردشگری تجاری در شهرستان پلدشت رونق بگیرد.

فروزان یاد آور شد: راه اندازی این بازار شروع خوبی برای رونق اقتصادی و توسعه و آبادانی شهرستان پلدشت است و باید قدم های بعدی، سریعتر برداشته شود.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری وصنعتی ماکو ادامه داد: از هفته آینده و برای نخستین بار صادرات وانت نیسان دیزلی از محصولات گروه خودروسازی سایپا از کشورمان از طریق مرز پلدشت به جمهوری آذربایجان آغاز می شود.

فروزان گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو امروز به یک ظرفیت بسیار عظیم در راستای توسعه منطقه، استان و کشور تبدیل شده و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن و بسیار بیشتر از گذشته بهره ببریم.

جمهوری اسلامی ایران در محدوده شهرستان پلدشت و در حاشیه رود ارس با جمهوری خودمختار نخجوان دارای مرز مشترک است.

 


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

بهترین شهرهای جهان برای زندگی جوانان زیر ۳۰ سال (۳۰ شهر)نست‌پیک، وب‌گاهی برای یافتن اتاق‌ها و آپارتمان‌های مبله، شهرهای جهان را بر اساس مطلوبیت‌شان از دیدگاه جوانان قرن بیست و یکمی رتبه‌بندی کرده است. در این نوشتار با ما همراه...
همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب