»   جالب و خواندنی  »   راه اندازی بازار ویژه آبزیان در تبریز/ فاصله 6 پله ای استان آذربایجان شرقی با مصرف جهانی ماهی
۱۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۱۳

راه اندازی بازار ویژه آبزیان در تبریز/ فاصله 6 پله ای استان آذربایجان شرقی با مصرف جهانی ماهی


به گزارش خبرنگار مهر، محمد صمدزاده عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این بازار با هدف افزایش سرانه مصرف آبزیان راه اندازی می شود، افزود: مطالعات انجام گرفته از طریق مشاورین و مراکز علمی نشان می دهد که فقدان آگاهی اقشار جامعه از مزایای مصرف ماهی، دسترسی فیزیکی، نبود آشنایی به روش طبخ از اساسی ترین موانع مصرف این محصول است.


وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر برای دسترسی و عرضه مناسب محصولات آبزی، فروشگاه های عرضه ماهی براساس استانداردها در کلانشهر تبریز الگوسازی شده و هماهنگی های لازم با ارگان های مربوطه از جمله شهرداری و سازمان میادین به عمل آمده است، اعلام کرد: بزودی اولین بازار ویژه آبزیان در شهر تبریز در مساحت 900 مترمربع در شهرک باغمیشه از طرف بخش خصوصی افتتاح می شود.


صمد زاده با بیان اینکه این بازار دارای غرفه های ماهی تازه، ماهی زنده و ماهیان منجمد و فرآوری شده خواهد بود، ادامه داد: باتوجه به تجهیزات بکارگرفته شده دراین بازار، ماهی بصورت پاک شده و به طور کاملا بهداشتی به مشتریان عرضه خواهد شد.


مصرف سرانه ماهی 5 کیلوگرم در استان/ فاصله 6 پله ای استان با مصرف جهانی ماهی


مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه کلاس های آموزش طبخ آبزیان در این بازار برگزار می شود، افزود: با وجودی که با اقدامات انجام یافته مصرف سرانه استان از100 گرم در سال 1372 به مرز پنج کیلوگرم درسال جاری افزایش یافته است، با متوسط سرانه کشور 3.5 کیلوگرم و با متوسط مصرف جهانی محصولات آبزی 11 کیلوگرم فاصله داریم.


وی با بیان اینکه برای برطرف کردن این موانع برنامه های مختلفی توسط مدیریت امور شیلات استان اجرا شده است، برگزاری همایش های علمی با حضور استادان تغذیه و بهداشت، رابطین سلامت و بهداشت را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.


صمد زاده گفت: در کنار این همایش ها، توزیع بروشور و برگزاری جشنواره و مسابقه طبخ آبزیان، برگزاری کلاس های متعدد آموزش روش های طبخ آبزیان و تربیت مربیان طبخ آبزیان در شهرستان های مختلف استان از دیگر برنامه های اجرا شده است.

 

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...
ترسیم تصاویر جالب و هنرمندانه نقاشی با سایه اشیا توسط یک نقاش خوش ذوق بلژیکی بنام – وینکنت بال – در حالی این روزها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که وی از کودکی به نقاشی کشیدن علاقه...
«متین» نامی‌ست که ایرانی‌ها هم آنرا روی دختر می‌گذارند هم روی پسر. البته در غالب موارد این نام را پسرانه می‌دانند. مثل نام مسیح یا  مسیحا! مثلا من خودم تا مدتها فکر می‌کردم «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار شناخته شده‌ی ایران یک...


  • دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی به نام بی دلیل دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام عشق دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب