»   اخبار اجتماعی  »   راه‌اندازی سایت‌ همسرگزینی توسط نهادنمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها
۶ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۲۸

راه‌اندازی سایت‌ همسرگزینی توسط نهادنمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها

مسعود امینی با اشاره به پیشنهاد وزارت جوانان به وزارت علوم در سال گذشته برای تهیه آیین‌نامه دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها، افزود: طبق این پیشنهاد قرار بود تا وزارت علوم آیین‌نامه اجرایی ایجاد دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها را تهیه کرده و وزارت جوانان نیز حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت موضوع ازدواج‌های دانشجویی ، گفت: ما به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهیم تا این نهاد به عنوان مجری ازدواج‌های دانشجویی، سایت همسرگزینی را راه‌اندازی کند.

مسعود امینی  با اشاره به پیشنهاد وزارت جوانان به وزارت علوم در سال گذشته برای تهیه آیین‌نامه دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها، افزود: طبق این پیشنهاد قرار بود تا وزارت علوم آیین‌نامه اجرایی ایجاد دفاتر ازدواج آسان در دانشگاه‌ها را تهیه کرده و وزارت جوانان نیز حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج، وزارت جوانان پیشنهاد می‌دهد که با تعامل وزارتخانه‌های علوم، جوانان و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، سایت همسرگزینی برای دانشجویان راه‌اندازی شود.

به گفته مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، با توجه به اینکه یک دهه از شروع ازدواج‌های دانشجویی می‌گذرد و این نوع ازدواج طبق آمارهای رسمی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کمترین درصد طلاق را دارد، بنابراین طبق پیشنهاد وزارت جوانان، با راه‌اندازی سایت همسرگزینی از سوی نهاد، دانشجویان می‌توانند برای انتخاب همسر به صورت استانی و سراسری اقدام کرده و این انتخاب صرفا محدود به دانشگاه محل تحصیل آنان نخواهد شد.

امینی تصریح کرد: چنانچه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با پیشنهاد وزارت جوانان موافقت کرده و جلساتی را برای تهیه و ارائه برنامه محتوایی ازدواج‌های دسته‌ جمعی دانشجویی با رویکرد ازدواج آسان برگزار کند، وزارت ورزش و جوانان نیز خود را موظف می‌داند تا در حد توان، از این برنامه‌ها حمایت مالی خود را انجام دهد.

به گفته وی، با راه‌اندازی سامانه همسرگزینی از سوی نهاد با همکاری وزارتخانه‌های علوم و جوانان، دانشجویان می‌توانند همسر هم کفو و مناسب خود را در حوزه وسیع‌تری به صورت سراسری و استانی انتخاب کنند، ضمن آنکه نهاد می‌تواند از تجارب فنی و تخصصی وزارت جوانان برای راه‌اندازی این سایت استفاده کند.

امینی با اشاره به پژوهش آماری که مرکز تحقیقات وزارت ورزش و جوانان در سال 90 بر اساس اولویت نیازهای جوانان انجام داده بود، تصریح کرد: طبق این آمار، اولین اولویت حدود 16 درصد از جوانان ازدواج، حدود 11 درصد شغل، حدود 10 درصد مسکن و حدود 9 درصد نیز تفریح عنوان شده بود.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در پایان با تاکید بر اینکه توجه به نیاز اولیه جوانان امری مهم بوده و همکاری حوزه‌های مربوطه را می‌طلبد، خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی سایت همسرگزینی، بسیاری از مشکلات جوانان در حوزه ازدواج حل خواهد شد.

 

شبکه ایران

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند.وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...
سال 95 چند ایرانی متولد شدند؟ + اسامی محبوبسیف الله ابوترابی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: نرخ عمومی ولادت (به معنی ولادت های ثبت شده به ازای یک هزار نفر جمعیت در یک سال شمسی) در سال...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب