»   دانش و فناوری  »   راه‌اندازی دفتر بنیاد نخبگان برای جذب فارغ التحصیلان برجسته محیط زیست
۲۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۴۴

راه‌اندازی دفتر بنیاد نخبگان برای جذب فارغ التحصیلان برجسته محیط زیست


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه بازار اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد سبز مورد علاقه شرکت‌های دانش بنیان است، افزود: در بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های زیست محیطی دستاوردهای قابل توجهی عرضه شده است ولی لازم است تا این محصولات به تایید سازمان محیط زیست برسد تا بتوانند از آنها بهره برداری کرد.


معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر لزوم همکاری سازمان محیط زیست برای کاربردی کردن محصولات شرکت‌های دانش بنیان فعال در این عرصه، اظهار داشت: معاونت علمی آمادگی کامل دارد تا از این دستاوردها حمایت کند به صورت ویژه به شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه توجه خواهد شد.


وی با تاکید بر اینکه این حمایت‌ها بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیاد اعطا خواهد شد، ادامه داد: با دستور رئیس جمهوری اعتبارات مناسبی برای صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که اعتبارات آن تا سال آینده 700 میلیارد تومان خواهد شد که بخشی از آن صرف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه محیط زیست می‌شود.


ستاری با اشاره به افزایش آلودگی‌های زیست محیطی در کشور، خاطر نشان کرد: معضلات زیست محیطی بازار مناسبی برای شرکت‌های دانش است تا بتوانند محصولات دانش بنیان خود را برای رفع این آلاینده‌ها کاربردی کنند ولی در این مسیر نیاز به حمایت‌های سازمان محیط زیست داریم.


رئیس بنیاد ملی نخبگان از راه اندازی دفتر بنیاد ملی نخبگان در سازمان محیط زیست خبر داد و یادآور شد: با راه اندازی این دفتر در سازمان محیط زیست می‌توانیم فارغ التحصیلان برجسته حوزه محیط زیست را شناسایی و جذب کنیم که در قالب این تفاهم نامه اقدام به راه اندازی این دفتر خواهد شد.


 

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

بالاخره واتس آپ برای بیزنس‌ها به صورت کاملا رایگان منتشر شد مدتی قبل خبرهایی درباره نسخه جدیدی از واتس آپ برای کسب و کارها منتشر شده بود. حالا کمپانی فیسبوک، صاحب واتس آپ، نسخه اندرویدی این برنامه را با نام...
ناسا و آزمایش راکتورهای اتمی کوچکی برای سوخت رسانی به زیستگاه انسان در مریخ ...
8 نکته که پیش از بازی کردن Monster Hunter: World باید بدانید ...
اپل سرمایه های خارجی خود را به امریکا بر می گرداند طبق اعلامیه روز ۱۷ ژانویه، اپل می گوید که ۳۸ میلیارد دلار مالیات خود را پرداخت می کند تا سرمایه های خارجی شرکت را به امریکا بر گرداند. به...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب