»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   راهکار شکستن رکود تورمی در مسکن/ کسی در دوردست به دنبال منافع ما نیست
۱۲ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۴۱

راهکار شکستن رکود تورمی در مسکن/ کسی در دوردست به دنبال منافع ما نیست


به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی در مراسم اختتامیه نمایشگاه راه و شهرسازی با بیان اینکه حضور در نمایشگاه و در جمع افرادی که در حال تلاش، خلاقیت و نوآوری هستند بسیار شادی آفرین است گفت: با وجود کسالتی که داشتم وقتی وارد نمایشگاه شدم و شور و حرارت بخش های مختلف حمل و نقل و مسکن را در عرضه دستاوردها دیدم به قدری خشنود شدم که کسالت خود را فراموش کردم.


وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر و قدردانی از  بخش های فعال در نمایشگاه گفت: ایران متعلق به همه ما است و غیر از ما چشم هیچ کس نباید به ایران باشد زیرا ما هستیم که ایران را می سازیم.


آخوندی گفت: اینکه تصور داشته باشیم عده ای در دوردست به دنبال منافع ما هستند اندیشه خامی بیش نیست زیرا ما ایرانی هستیم و نسل آینده چشم به تلاش های ما دارد. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید راهی هموار برای نسل آینده ایران فراهم کنیم گفت: بهترین دولت دولتی است که کمترین مداخله را در زندگی بخش خصوصی داشته باشد.


وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که قدرت رقابت پذیری بنگاه های ایرانی را در جهان افزایش دهیم افزود: پلیس برعهده دانشگاهیان و بنگاه های خصوصی است بنابراین دولت فقط وظیفه تسهیل شرایط را ایفا می کند.


آخوندی خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی زمینه ها دچار عادات بد شده ایم و تصور می کنیم همه اقدامات بر عهده دولت است در حالی که دولت نهادی خدمتگزار و تنظیم کننده روابط با قواعد است.


وی با تاکید بر اینکه قدرت سازندگی بخش خصوصی چندین برابر دولت است ادامه داد: همه گول ثروت در دریاها وجود دارد و ما تسهیل گر بخش خصوصی هستیم تا در تمامی صنایع، شیلاتی، تجاری و مسافری فعالیت کند.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمام منابع آسمان ایران متعلق به بخش خصوصی است تصریح کرد: همه باید از آسمان ایران کسب ثروت و دانش کنند و حمل و نقل سریع در حوزه بار و صنعت فراهم شود تا آسایش شهروندان را به همراه داشته باشد.


آخوندی با تاکید بر اینکه 100 درصد سرمایه گذاری باید از سوی بخش خصوصی انجام گیرد اظهار داشت: حوزه ریلی و جاده ای هم در اختیار بخش خصوصی است زیرا دولت یکصدم قدرت بخش خصوصی را هم در ساخت و ساز و تولید ندارد.


وی با تاکید بر اینکه توسعه اقتصاد ملی بر بال بخش خصوصی استوار است گفت: از شما درخواست دارم که راه حل های خود را در این ارتباط به ما ارائه دهید. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تمام درهای وزارتخانه باز است گفت: در حوزه های ساخت مسکن، بیمارستان و ساختمان های دولتی هم بخش خصوصی بسازد و بهره برداری کند.


آخوندی با اشاره به اینکه کشور در شرایط رکود تورمی به سر می برد گفت: تنها راه شکستن رکود تورمی رونق بخش مسکن است، بنابراین قدرت خرید و فروش افزایش یابد و خریداران تسهیلات دریافت کنند زیرا به این وسیله هزاران شغل فعال می شود.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...
کرمانشاه- روند رسیدگی به واگذاری پرابهام دومین پالایشگاه قدیمی ایران با عزل مدیرعامل منصوب خریداران جدید و عدم تمکین وی به ترک این پست وارد فاز تازه ای شده است.اخبارگزاری مهر- گروه استانها: واگذاری پر ابهام پالایشگاه کرمانشاه به بخش...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی به نام صبر و قرارم دانلود آهنگ جدید سالار عقیلی به نام کلنل دانلود آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام نگاه آخر دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب