»   اخبار اجتماعی  »   راز قاچاق انسان به اروپا در شبكه دزدان پايتخت
۱۷ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۴:۲۲

راز قاچاق انسان به اروپا در شبكه دزدان پايتخت

رديابي دو دزد مرموز پرده از فعاليت گروهي كلاهبردار برداشت كه به بهانه ترانزيت انسان به اروپا، پول‌هاي ميليوني به جيب مي‌زدند.

اردبیل نیوز: به گزارش ایران ساعت 5 عصر 21 آبان ماه سال‌جاري رفتار مرموز 2 مرد در ايستگاه متروي ترمينال جنوب نظر مأموران عمليات ويژه پليس مترو را به خود جلب كرد. بنابراين چند تن از مأموران به اين 2مرد نزديك شدند و آنان را كه قصد فرار داشتند دستگير كردند و براي بررسي‌هاي بيشتر به مركز خود بردند.

در نزديكي دفتر پليس مأموران متوجه شدند كه يكي از مردان مرموز مداركي را از جيب خود بيرون مي‌آورد و به صورت بسيار ماهرانه‌اي روي زمين مي‌اندازد كه با بررسي مدارك و بازرسي بدني از هر 2 مرد مشخص شد كه مدارك بسياري همچون كارت خودرو،كارت سوخت،گواهينامه، كارت پايان خدمت و چندين سوئيچ متعلق به خودروهاي پرايد و پژو در اختيار آنها بوده است.

مردان مرموز در بازجويي‌ها ادعا كردند كه اين مدارك را از داخل يك كيسه سياه رنگ و كنار ايستگاه پيدا كرده‌اند و قصد داشته‌اند مدارك را داخل صندوق پست بيندازند تا از اين طريق اين مدارك در اختيار صاحبانشان قرار بگيرد.

با ادعاهاي اين 2 مرد به نام‌هاي اسماعيل و محمدرضا 40 و 33 ساله به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه فياض‌بخش، آنان در اختيار تيمي از پايگاه هفتم پليس آگاهي قرار گرفتند.
كارآگاهان بازجويي‌هاي ديگري ازاين 2 مرد كه اصرار بر بيگناهي داشتند را در دستور كار خود قرار دادند كه هريك از آنان در بازجويي‌هاي جداگانه و با شگردهاي پليسي به سرقت لوازم داخل خودرو توسط همدستش اعتراف كردند.

محمدرضا كه به هيچ عنوان سرقت‌ها را قبول نداشت به تيم تحقيق گفت: امروز خانه بودم كه اسماعيل به من زنگ زد و گفت مي‌خواهد مرا ببيند به ايستگاه متروي ترمينال جنوب آمدم و وي گفت كه مي‌خواهد مداركي را كه در سرقت‌هاي داخل خودرو در اختيار دارد به صندوق بيندازد كه دستگير شديم. اسماعيل نيز پس از اين‌كه متوجه شد همدستش اعتراف كرده و سرقت‌ها را به وي نسبت داده است، گفت: من و محمدرضا از چند ماه پيش تاكنون دست به سرقت خودرو مي‌زنيم و پس از هر سرقت، خودروها را به مالخرها مي‌فروشيم يا اين‌كه خودمان دست به كار مي‌شويم و سپر، ضبط و پخش، لاستيك و هر چيزي را كه راحت بتوانيم بفروشيم از آنها جدا مي‌كنيم.

وي در ادامه به فروش چندين خودرو به چند مالخر اعتراف كرد كه با توجه به ادعاهاي اين تبهكار كارآگاهان موفق به دستگيري يكي از مالخرها به نام قاسم شدند و در عملياتي ديگري مالخر ديگري به نام سعيد 51ساله را نيز شناسايي کردند.

كارآگاهان در ادامه رسيدگي به اين پرونده خانه سعيد را در خيابان ميرداماد تحت تعقيب و مراقبت قرار دادند و در يك عمليات ضربتي موفق به دستگيري وي شدند و در بازرسي ازخانه سعيد 30 مهر ژلاتيني، چندين گذرنامه، كارت ملي، گواهينامه، سندهاي مالكيت،كارت‌هاي سوخت و مهرهاي جعلي مربوط به سازمان‌ها و نهادهاي دولتي را به دست آوردند كه نشان مي‌داد وي در زمينه جعل نيز فعاليت دارد.

سعيد كه از بازداشت شدنش بسيار شوكه شده بود در بازجويي‌ها ادعاي بي‌گناهي كرد كه بر اين اساس سوابق وي و اسماعيل و محمدرضا تحت تجسس قرار گرفت و مشخص شد هر سه آنان داراي سابقه سرقت و جعل و كلاهبرداري هستند و پيش از اين نيز بارها به زندان افتاده‌اند.
در ادامه تيم تحقيق پس از بررسي شماره و پيامك‌هاي تماس گيرندگان با سعيد دريافتند كه وي از افراد ديگري كه مربوط به اين پرونده نيست كلاهبرداري كرده است.

با شناسايي طعمه‌هاي اين تبهكار يكي از آنان به نزد بازپرس پرونده رفت و از سعيد به خاطر كلاهبرداري 5 ميليون توماني بابت گرفتن ويزاي كشور ايتاليا شكايت كرد و گفت: چندي پيش از طريق يكي از دوستانم با سعيد آشنا شدم و در ازاي دريافت ويزاي ايتاليا و اقامت در اين كشور 5ميليون به عنوان پيش قسط گرفت و قرار شد در كمتر از 15روز مرا راهي كند و بقيه پول را كه 10ميليون است پرداخت كنم ولي الآن 2 ماه است كه يا جواب تماس‌هايم را نمي‌دهد يا گوشي‌اش را خاموش مي‌كند.

بنابراين گزارش تا كنون صاحبان 10 خودروي سرقت شده توسط تيم تحقيق شناسايي شده‌اند و بررسي‌هاي آنان نشان مي‌دهد علاوه بر سرقت و اوراق برخي از خودروها يكي از مالخرها كه در زمينه جعل نيز فعاليت دارد از چندين طعمه ساده لوح خود كلاهبرداري كرده است كه رسيدگي به آنها در دستور كار پليس قرار دارد.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...
سال 95 چند ایرانی متولد شدند؟ + اسامی محبوبسیف الله ابوترابی در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: نرخ عمومی ولادت (به معنی ولادت های ثبت شده به ازای یک هزار نفر جمعیت در یک سال شمسی) در سال...
مردانی به دنبال زنان هم خانه مردانی به دنبال زنان هم خانه , «اسکان رایگان»؛ شاید این عبارت به ظاهر بسیار انسان‌دوستانه و از سر خیرخواهی به نظر برسد، ولی کافی است کمی پیرامون آن تحقیق کنیم تا دریابیم اسم رمز اتفاقی...

3 دیدگاه برای راز قاچاق انسان به اروپا در شبكه دزدان پايتخت

 1. حسین
  0

  آقا من کل سایت رو گشتم! پس این قسمت باشگاه شبانه کجاااااااااااست

 2. کامی
  0

  ممنون از شما

 3. حسن
  0

  ساق اولاسوز. فقط اردبیل نیوز • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

  دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

  دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
  جدیدترین ترانه ها
 • آخرین مطالب