»   اخبار سیاسی  »   دیدار وزیر کشور با آیت‌الله مکارم شیرازی
۱۷ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۱۴

دیدار وزیر کشور با آیت‌الله مکارم شیرازی

وزیر کشور دستیابی به توافق ژنو را یکی از دستاوردهای مهم دولت عنوان کرد و گفت: دستیابی به این توافقات فضای تحریم را شکسته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنج شنبه (17 بهمن) در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی، افزود: هم اکنون بسیاری از تجار و سرمایه گذاران کشورهای مطرح جهان خواستار سرمایه گذاری در کشور هستند.

وی تصریح کرد: این امر قطعا زمینه ساز رشد و ترقی میهن اسلامی در عرصه اقتصادی خواهد بود.

وزیرکشور در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه مسئله امنیت در کشور خصوصا در مناطق مرزی از پیش‌زمینه‌های فعالیت‌های دیگر است، گفت: با اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی‌های مناسب توانسته‌ایم گام های موثری در این زمینه برداریم.

رحمانی فضلی با اشاره به کنترل شدید ماههای اخیر گفت: خوشبختانه مسئله قاچاق کالا و مواد مخدر به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

وی رسیدگی به مسائل عمرانی و اقتصادی مردم را بسیار مهم شمرد و تصریح کرد: طی سفری که با حضور رئیس جمهور به استان خوزستان داشتیم پروژه‌های زیربنایی بسیار خوبی افتتاح و کلنگ زنی کردیم.

وزیرکشور انسجام داخلی و وحدت بین رؤسا و مسئولین قوای سه گانه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این هماهنگی که به علت صداقت رئیس جمهور در گفتار و عمل ایجاد شده است در افزایش وحدت بین مردم و مسئولین بسیار موثر بوده است.

آیت الله مکارم شیرازی:
مسؤولان با وحدت به حفظ انسجام جامعه کمک کنند

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: مسؤولان با ادبیات وحدت آفرین باید به حفظ انسجام کشور کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، این مرجع تقلید روز پنج شنبه 17 بهمن در دیدار وزیر کشور با وی، بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت در جامعه تاکید کرد و افزود: هرگونه جدایی بین مسئولان و بین گروه‌های مردم امیدها را تضعیف می کند.

وی با بیان اینکه باید مراقب برخی از آسیب های مشکل آفرین بود، اضافه کرد: پس از روی کار آمدن حجت الاسلام روحانی، بارقه امیدی در دل های مردم پیدا شد که امیدواریم این امید روز به روز بیش تر بشود .

این مرجع تقلید با توصیه اکید به مسؤولان در این ارتباط گفت: تعبیرات اشخاصی که مسئولیت های مهمی دارند واقعا اثرگذار است لذا به دوستان سفارش کنید ادبیاتی انتخاب شود که رو به سوی انسجام بیشتر حرکت کنیم.

وی اعتقادات مذهبی را عامل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: آنچه انقلاب را به ثمر رساند و هشت سال مردم را در جبهه ها نگه داشت اعتقادات مذهبی مردم بود.

آیت الله مکارم شیرازی یادآورشد: این که ملتی بدون توسل به شرق و غرب و نیروی خارجی بتواند یک حکومت 2500 ساله را طی 10 روز براندازد مساله ای بی سابقه است و عاملش اعتقادات مذهبی و باورهای دینی و تقید به ارزش ها بود.

وی اضافه کرد: اعتقادات بقای نظام را تضمین می کند و باید حفظ و تقویت شود و در این راستا به هر اندازه که سرمایه گذاری کنیم شایسته خواهد بود .

آیت الله مکارم شیرازی گفت: این دانشجویان هستند که در آینده مصادر کشور را به دست می گیرند از این رو باید پایه های دینی آنها تقویت شود تا جوان ها مؤمن تحویل جامعه داده شود.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب نیز بر این مسائل بسیار تأکید می کنند چراکه سبب تقویت و حفظ نظام در مقابل دشمنان می‌شود.

وی با تاکید براینکه آمریکا از باورهای دینی ما می ترسند، گفت: سربازان آمریکایی در عراق به بیماری های روانی و خودکشی گرفتار شدند، در حالی که رزمندگان کشوربا افتخار تمام هشت سال در برابر دشمن ایستادند و این مساله نیز مرهون همان اعتقادات دینی آنان بود.

این مرجع تقلید دستگاه‌های مختلف کشور را در این راستا مسؤول دانست و از تمامی مسؤولان کشور و نهادها خواست تا این سرمایه اصلی را حفظ و تقویت کنند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر این که باید انسجام بین حوزه و دولت بیشتر و از حوزویان در بخش های مختلف بیشتر استفاده شود، گفت: حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی و علمی وابسته به آن ظرفیت های بسیار خوبی دارند که می توانند در بخش های مختلف به شما کمک کنند.

وی افزود: ارتباط بین حوزه و دولت و حوزه و دانشگاه باید روزبه روز بیشتر باشد تا بتوانیم در مقابل دشمنان وحدت مان را حفظ کنیم.

این مرجع تقلید حفظ وحدت در داخل کشور را یک اصل مهم عنوان و با بیان این که هیچ زمانی به اندازه امروز وحدت برایمان ضرورت نداشته است، تصریح کرد: در گفت وگوهای خارجی ها همه انتظار دارند که عزت و کرامت ما حفظ شود.

وی همچنین بخش دیگری از سخنان خود را به مساله پرونده هسته ای ایران اختصاص داد و گفت: انرژی اتمی تبدیل به یک مسأله شرافتی برای ما شده است این مساله نیز باید با تدبیر حل بشود.

وی همچنین بر ضرورت توجه ویژه مسؤولان کشور به شهر مقدس قم تاکید کرد: قم را نباید با دیگر شهرهای کشور مقایسه کرد چراکه قم متعلق به تمام جهان اسلام است.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان، افزود: حوزه و مراجع با هزینه خود نیروهای مختلف مورد نیاز نظام و کشور در عرصه های مختلف را تربیت کرده و می کنند از این رو هر گونه توجهی به قم صورت گیرد شایسته است.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

حجت الاسلام محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم یکی از افرادی است که اعتقاد دارد: « مسایل و آموزه های دینی را نباید به این راحتی خرج احزاب، گروه های سیاسی و شخصیت های بازیگر در عرصه سیاسی کرده تا...
رییس جمهور، سخنانش را با تسلیت مجدد به مردم کرمانشاه آغاز کرد و گفت: امیدواریم دولت و مردم در کنار هم بتوانند به این مردم آسیب دیده کمک کنند. او همچنین از همه کسانی که در 15 روز گذشته به...
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود حملات شدیدی را علیه قوه قضاییه ابراز داشته، چرا دادستان...
هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب